Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 22:59, 07 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Madżenko melduję że na razie krokusy powystawiały jedynie kiełki. Na kwiaty trzeba jeszcze trochę poczekać

AlKa to podaj adres na priv

Selly witam bardzo serdecznie i zapraszam częściej

Beatko też coś wiem o wyduszaniu i zamykaniu ostatnio odpuszczam i nie wdaję się w dyskusje...szkoda nerw Fanie że młoda ma sprecyzowany kierunek. U mnie jest faza na weterynarię...we Wrocławiu najlepiej...
A praca w wakacje to bardzo dobry pomysł. Moja coś tam przebąkiwała w tym temacie ale czy znajdziemy coś sensownego to się okaże.

Martuś z tego co obserwuję to sporo znajomych nie pracuje w wyuczonych zawodach. Także ten problem dotyczy wielu branż. Życie...

Hehe Ewka jak mi się nie ukorzeni to będę się do Ciebie uśmiechać bo chciałabym go na płot puścić.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
AniaDS 19:41, 08 lut 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
monitka napisał(a)
Madżenko melduję że na razie krokusy powystawiały jedynie kiełki. Na kwiaty trzeba jeszcze trochę poczekać

Dobre i kiełki, u mnie nic nie ma
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
monitka 21:41, 08 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Aniu u nas cieplej jednak jest. No i śniegu prawie nie było dlatego kiełki już wyszły
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:51, 08 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Wklejam żeby mi się nie zgubiło





1. Berberys Bagatelle - bardzo dobry wybór albo 'Pink Queen" - lepszy, Bagatelle może być za mały, albo więcej go posadź
2.

Drzewa o kulistej koronie

Wyboru za bardzo nie ma Sama wymyślam,co by tu nowego wprowadzić
Buk na pniu z kula na górze byłby idealny

3. Miskanty Variegatus (biel ożywi miejsce)

4-5 i dalej - to samo, żółte kule z cisa, bukszpanu lub cięte cosik liściaste, choćby berberys albo tawuła japońska

6 - staniejące cosik pomalowałam, pociągnąć jeszcze ze dwie sztuki do kompletu.


I jeszcze info i liliowcach. Akurat myślałam gdzie je wkomponować

Proponowałabym pas liliowców wsparty sąsiedztwem np. miskantów Morning Light, które mają delikatną i rozświetlającą, magiczną aurę. Najlepiej gdyby liliowce były przynajmiej kolorystycznie pogrupowane, bo tak całkiem każdy inny, jako kolekcja to się "ogrodowiskowo" może nie zrobić, ale ładnie będzie. Z przodu łąka zielonkawych przywrotników.

Zestawienia i zastosowanie liliowców

Liliowce w ogrodach często stosujemy w nasadzeniach typu naturalistycznego, na wilgotnych obszarach, gdzie posadzone w dużych skupiskach spektakularnie wyglądają. Dostarczają mocnego i zdecydowanego koloru latem. Pastelowe kwiaty liliowców zaś uzupełniają kompozycje np. z niebieskimi bodziszkami.

To także ulubiona roślina nad brzegi zbiorników wodnych i na słoneczne lub półcieniste rabaty bylinowe. W parkach pokrywa się nimi duże, półcieniste obszary, zamiast trawnika, który pod drzewami nie chce rosnąć.

Liliowce tworzą w ogrodach przepiękne kombinacje z funkiami (Hosta), trytomą (Kniphofia), przywrotnikami (Alchemilla mollis), żurawkami (Heuchera), bodziszkami (Geranium), wilczomleczami (Euphorbia) i różnorodnymi paprociami.


____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
AniaDS 23:42, 08 lut 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
monitka napisał(a)
Aniu u nas cieplej jednak jest. No i śniegu prawie nie było dlatego kiełki już wyszły

Cieplej, cieplej, ale śniegu też już nie mam i w zasadzie prawie wcale nie miałam .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
bociek 12:28, 09 lut 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ech, u mnie krokusiki maja kielki pod sniegiem jeszcze. Ale snieg sie topi dosc szybko, wiec jesli niec sie nie zmieni za dwa-trzy dni bede mogla pojsc na obchod.

Bardzo fajna koncepcja rabatowa, Monis, realizuj, bedzie pieknie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Nikita 19:10, 09 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
monitka napisał(a)
Wklejam żeby mi się nie zgubiło



Moniko super projekcik, bardzo fajny pomysł z mistantami, które stworzą "drugie piętro" i rozjaśnią całość.
Pozdrawiam......na wiosennym liczniku cyfra 40
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
AniaK 14:03, 10 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Moniko, widzę że plany są, cieplej się robi, wiosna mam nadzieję już zbliża się wielkimi krokami.
U ciebie studia, a u mnie gimnazjum na tapecie.

Pozdrawiam słonecznie
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Madzenka 21:05, 10 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ciekawe na jakie drzewo się zdecydujesz?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
alinak 21:09, 10 lut 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Monia berberys polecam zamiast bagatele kup Admiration . ładniej się wybarwia , z żółtych to fajna jest tawuła golden princes ,albo żółty berberys tylko niski ,trzeba go jednak co roku ciąć do zera i wtedy kulkuje się sam .a to zielone ..może kostrzewy sine ....fajne jeżyki
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies