Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Gardenarium 17:07, 08 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwonadm napisał(a)
?czy ktoś mi uprzejmie podpowie jaka to odmiana?


Pewnie 'Mariken'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 08:53, 12 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
kochani ! mam wsadzone 2 miłorzęby szczepione na pniu wysokości ok 165 cm a za nimi tuje jako żywopłot, między tujami a miłkami jest znaczna przerwa i chciałabym ją zapełnić trawami, ale nie bardzo wysokimi, podpowiedzcie proszę jakie trawy ozdobne najbardziej pasują do miłorzębów? poczatkowa koncepcja była żeby wsadzić kwitnące szałwie, kępy się rozrosną i zapełnią tę lukę, ale na szałwie mam już miejsce wydaje mi się, że odpowiedniejsze. do traw ozdobnych mogłabym jeszcze żurawki dodać, tylko jakie trawy wybrać?? Proszę bardzo was o pomoc i radę
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
agam 09:24, 12 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
marta_d napisał(a)
kochani ! mam wsadzone 2 miłorzęby szczepione na pniu wysokości ok 165 cm a za nimi tuje jako żywopłot, między tujami a miłkami jest znaczna przerwa i chciałabym ją zapełnić trawami, ale nie bardzo wysokimi, podpowiedzcie proszę jakie trawy ozdobne najbardziej pasują do miłorzębów? poczatkowa koncepcja była żeby wsadzić kwitnące szałwie, kępy się rozrosną i zapełnią tę lukę, ale na szałwie mam już miejsce wydaje mi się, że odpowiedniejsze. do traw ozdobnych mogłabym jeszcze żurawki dodać, tylko jakie trawy wybrać?? Proszę bardzo was o pomoc i radę


Danusia poleca Carex "Evergold".
____________________
Aga i Ogródek Agam
marta_d 11:26, 12 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
dzięuję bardzo za podpowiedź
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
ZbigniewG 17:43, 13 cze 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909
nareszcie odbija po przymrozkach

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
brzydula 08:22, 16 cze 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
zamierzap posadzic miłorzeby, prosze mi poradzic jaką odległosc zachowac od szmaragdów ? obecnie maja ok 1 m, dolecowo planuje z nich utworzyć coś w formie sciany - żywopłotu.
Aga 20:51, 19 cze 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Czy miłorzeba moge podsadzic trzmielina żółta?On rosnie na słoncu czy moze cos innego pasuje oprocz traw ktore nie zabardzo lubie.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Sebek 16:25, 20 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
brzydula napisał(a)
zamierzap posadzic miłorzeby, prosze mi poradzic jaką odległosc zachowac od szmaragdów ? obecnie maja ok 1 m, dolecowo planuje z nich utworzyć coś w formie sciany - żywopłotu.


Zależy jaki to miłorząb - szczepione nie będą duże i wystarczy kilkadziesiąt cm, a te zwykłe to już duże drzewa i w tym przypadku powinnaś zachować co najmniej metr odległości - albo i więcej.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Karabela 16:57, 20 cze 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Czy jest sens ciecia w ekran? Sa pekate kule, blisko posadzone i juz całkiem się zeszły
____________________
Eksperymentarium
brzydula 12:48, 23 cze 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
a czy wystepuje jakas odmiana kolumnowa ????
Jeżeli nie to interesuje mnie, czy zwykłego ciezko byłoby prowadzic w takiej formie kolumnowej czy ekranowej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies