Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

MagdaK 20:02, 21 paź 2014


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Jaką glebę, z jakim PH najlepiej lubią Miłorzęby? Czy należy je na poczatku na zimę osłaniać i czy robić podporę od wiatru?
____________________
keiki 21:06, 22 paź 2014

Dołączył: 29 mar 2012
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)
Ginkgo biloba 'Pendula' ja mam taki parasol wielki.


Danusiu dziękuję za odpowiedź. Czy możesz napisać w jakim wieku jest Twój miłorząb i choć mniej-więcej określić jego rozmiar? Czy on szybko rośnie? w sumie mi się nie śpieszy, hihi (nie wierzę, że ja totalny nieciepliwiec coś takiego napisałam, ale ogrodnictwo naprawdę uczy pokory i cierpliwości
Gardenarium 18:35, 26 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mój miłorząb rośnie u mnie koło 8 lat, miał co najmniej 10, więc teraz jest 13-15 letni, ale ja parasol nieco ograniczam, gdybym nie ograniczała gałęzie już by rosły po ziemi a szerokość korony-parasola miałaby 4-5 metrów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
keiki 21:07, 27 paź 2014

Dołączył: 29 mar 2012
Posty: 25
Dzięki serdeczne To już mam pewność, co będzie przed domkiem rosło !!!
Ahh, jak ja lubię takie decyzje
MagdaK 17:21, 29 paź 2014


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Mój Milorząb, śmieszny taki krzywy
____________________
Gardenarium 19:20, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka forma na soliter w trawniku nie nadaje się, raczej na skarpę, murek, skalniak. W każdym razie pędy będą kładły się po ziemi i będziesz je kosiła kosiarką. Przesadź póki czas.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaK 21:53, 30 paź 2014


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
To on zawsze będzie rósł gałązkami do dołu? To miłorząb zwykły, mam nadzieję, że będzie rósł w górę
____________________
Gardenarium 16:57, 31 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś tam wypuści w górę, ale raczej będzie wrastał w trawnik, taki ma pokrój i tendencje. Może wbij bambusa i przywiąż mu ten malutki przewodnik, wtedy będzie może w górę rósł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jula81 23:20, 30 lis 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Witam serdecznie . Prosze poradzić mi czy należy okrywać na zimę milorzęba ginko biloba mariken szczepionego na pniu? Mam ten okaz pierwszy rok i boję się żeby mi nie zmarzł- a jak wiadomo mrozy już są i czy nie zaszkodzą milorzebowi bez okrycia.
Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Rudzielec_2006 05:47, 01 gru 2014

Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 7
Ja okrywam w pierwszym roku po posadzeniu wszystkie drzewka. Swoje miłorzęby też okrywałam, potem już sobie radzą. Proponuję obsypać korzenie korą, a pień i koronę okryć matą słomianą - inaczej, zrobić taki 'chochoł'. Wszelkie włókniny nie chronią przed mrozem, a tylko ewentualnie przed wiatrem. Maty 150 cm wysokości, kupowałam teraz po około 15 zł.
A tak poza tym, drzewko masz śliczne.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies