Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Rudzielec_2006 18:27, 17 lip 2014

Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 7
Mam zwykły miłorząb od wielu lat. Bardzo go lubię, chociaż to już ok. 6-metrowe drzewo. Czort mnie podkusił i kupiłam dzisiaj takie drzewko. Bladego pojęcia nie mam, jak będzie rosło. Pień ma niziutki i dwie spore gałązki w poziomie. Chyba będą do ucięcia. Może ktoś widział już taki egzemplarz; byłabym wdzięczna za informacje.

Pozdrawiam
Ania
____________________
Sebek 12:52, 20 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może być po prostu szczepiony tak nisko i będzie taki karlowaty.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
P_Kemot 13:24, 28 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Mam takie drzewko - miłorząb. W maju przymarzł, od dołu był "łysy" dlatego też obciąłem boczne [z ubiegłego roku] przyrosty. Wybyjał strzasznie. Obecny główny przewodnik ma prawie metr długości, boczne również pięknie odbuły. Czy Ktoś może mi zasugerować co mozna z takim drzewem zrobić, w miejscu gdzie rośnie nie mam zbyd dużo miejsca. Jak daklej tak pójdzie będzie to moje najwyższe drzewo w ogrodzie.


Zdjęcie z 18 maja br.


Jutro załącze zdjęcie aktualne.
P_Kemot
____________________
Rudzielec_2006 14:32, 28 lip 2014

Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 7
Sebek on faktycznie jest nisko szczepiony; niech to licho. Mnie podobały się liście. Spróbuję górną gałąź 'wypionować'.

P_Kemot - patrząc na Twoj ogród, szybko bym go z tego miejsca przesadziła. Zrób zdjęcie liści. Mój zwyczajny wygląda po 20 latach tak:

Boczne gałęzie przycinałam i wycinałam wszystkie gałęzie do wysokości swobodnego przechodzenia pod nim. Na pniu ciągle się będą tworzyć malutkie przyrosty - ja wycinam. Acha, on ma chyba korzeń palowy, więc dość głęboko trzeba podkopać. Ja swój też przesadzałam.
Z tego, co tu było napisane 'prowadzenie' go jest prawie niemożliwe. Znajdź mu lepsze miejsce.
____________________
P_Kemot 14:40, 28 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Dziękuję, za szybką odpowiedź. Jak zawsze mam obawy przed przesadzaniem drzew ponieważ zniszczeniu moga również ulec rośliny wokół. No, cóż muszę się jeszcze zastsanowić. Zdjęcie liści wkleje jutro.

P_Kemot
____________________
Toszka 23:28, 28 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mozesz mu pozwolić na pewna wysokość, a potem systematycznie formować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
P_Kemot 07:47, 29 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Tak też zrobię. Szkoda jest mi go przesadzać w inne miejsce. Poza tym świetnie mi w tym miejscu pasuje. Co do sposobu formowania, bryły mam jeszcze czas do wiosny.

Załączam zdjęcia liści miłorzębu.




Dziękuje
P_Kemot
____________________
Rudzielec_2006 20:56, 29 lip 2014

Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 7
Ciekawe, bo moje są takie:

Może masz i rację, próbuj go formować i pokaż kiedyś.
Pozdrawiam Ania
____________________
Margarete 16:16, 18 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Marzy mi sie miłorząb.Musi byc jeden bo mam nieduży ogród, choc z chęcią kupiłabym i posadziła ze 3 sztuki w jednym ciągu .....tak jak mam posadzone 3 trzmieliny na pniu...ale cóz z braku miejsca musze postawic na jednego

Danusiu czy w roli solitera lepiej kupic marikena czy trola ? a może pendule jak u ciebie.....tyle że takiej odmiany nigdzie nie spotkałam jeszcze w szkółkach........
W nózki dam mu carrexy....ależ bedzie pieknie, juz to widze tylko nie wiem która odmiane wybrac ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Sebek 16:12, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pendula chyba byłaby najlepsza, bo przynajmniej widoczna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies