Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

lojalna_ 11:59, 30 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Cudne sa wasze drzewka zastanawiam sie na miłorzebem
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
ziele 20:13, 08 paź 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Witam. Kupiłam dzisiaj miłorząb. Na dołączonej etykiecie ma Ginkgo biloba bez nazwy odmiany. Myślę, że nie jest z tych szlachetniejszych odmian tylko odmiana podstawowa. W tej chwili ma 1 metr wysokości i ma podwójny pień. Zastanawiam się jak jest z cięciem tego drzewka; wiem, że można go przycinać aby nadać pożądany kształt ale czy również zagęszcza się przy tym? To znaczy czy po przycięciu gałęzi wypuszcza kilka kolejnych w tym miejscu? Zależy mi aby korona nie była zbytnio ażurowa. Da się to uzyskać cięciem? Nie mam zupełnie w tym doświadczenia.
Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Gardenarium 23:32, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ginkgo biloba to gatunek, nie odmiana.

To jest ażurowe drzewo i nieprzewidywalne, jak rośnie, tylko od niego zależy, cięcie wcale nie nada mu tego, co zamierzasz Rośnie jak chce. Skoro obecnie ma metr, ja bym nie cięła wcale, a pozwoliła mu rosnąć do góry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ziele 23:50, 08 paź 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Gardenarium napisał(a)
Ginkgo biloba to gatunek, nie odmiana.

To jest ażurowe drzewo i nieprzewidywalne, jak rośnie, tylko od niego zależy, cięcie wcale nie nada mu tego, co zamierzasz Rośnie jak chce. Skoro obecnie ma metr, ja bym nie cięła wcale, a pozwoliła mu rosnąć do góry.

Pani Danusiu dziękuję za odpowiedź. Interesuje mnie jeszcze czy po skróceniu gałęzi w tym miejscu drzewo wypuści kilka gałązek? Czy nie ma na to co liczyć? Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Rudzielec_2006 09:19, 09 paź 2014

Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 7
Moj miłorząb ma ponad 6 m. Podcinam go tylko od dołu, żeby można pod nim przechodzić. Przycinałam też boczne gałęzie, ale nie widzę, żeby to go zagęszczało. Jest tak, jak pisze Gardenianum. Teraz też jedna z gałęzi wybiła mocno do boku; podetnę ją wiosną. Dla mnie mój miłorząb jest wystarczająco gęsty.
____________________
Gardenarium 09:47, 09 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ziele napisał(a)

Pani Danusiu dziękuję za odpowiedź. Interesuje mnie jeszcze czy po skróceniu gałęzi w tym miejscu drzewo wypuści kilka gałązek? Czy nie ma na to co liczyć? Pozdrawiam.


Wypuści, ale raczej jedną i tylko z jednego pączka, wcale nie wypuści kilku gałązek. Ja swoje cięłam, skracałam, a i tak się nie zagęściły jakoś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margarete 15:47, 09 paź 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Sebek - dzieki za twoja opinie. Penduli nigdzie nie znalazłam wiec.......kupiłam marikena, jest szczepiony dośc wysoko w porówaniu z innymi egzemplarzami które ogladałam i cene troche wytargowałam...i juz rosnie....a pod nim carrexy ice dance jako "skarpety"....
Musze poczytac dokładnie jeszcze raz ten wątek, jak sie z nim obchodzic, kiedy ciąc itd
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
ziele 16:06, 09 paź 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Gardenarium napisał(a)


Wypuści, ale raczej jedną i tylko z jednego pączka, wcale nie wypuści kilku gałązek. Ja swoje cięłam, skracałam, a i tak się nie zagęściły jakoś.


Jeszcze raz dziekuję za odpowiedź. Muszę zrewidować swoje wyobrażenia o miłorzębie.
Teraz muszę pomyśleć gdzie i z jakimi roślinami w ogrodzie go umieścić. Mam dwa miejsca do wyboru ale na razie nie potrafię tego zagospodarować. Jak będę gotowa to poproszę o pomoc na forum.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
keiki 18:41, 19 paź 2014

Dołączył: 29 mar 2012
Posty: 25
Która z odmian miłorzębu nadawałaby się do przedogródka? Jest to prostokąt o wymiarach 4 metry na 5 metrów, strona południowa. Wolałabym, żeby nie było to maleństwo typu Mariken, ale coś bardziej widocznego, choć rozumiem, że na gatunek miejsca tam nie ma. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? dzięki
Gardenarium 20:13, 20 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ginkgo biloba 'Pendula' ja mam taki parasol wielki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies