Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Gardenarium 07:33, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
oliwka napisał(a)
zadam pytanie ponownie, bo nikt nie odpowiedział gdzie można kupic miłorząb pendulę ?



Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą. Przecież nie mamy tutaj mapy i info, co gdzie kiedy, za ile jest dostępne. Szukaj w internecie, on wie wszystko i masz jak na dłoni, możesz zadzwonić i zapytać. Spis szkółek w Polsce jest na stronie Związku Szkółkarzy Polskich. Tyle tylko odpowiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 12:27, 28 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, jaki minimalny rozstaw trzeba zachować przy sadzeniu miłorzębów w rzędzie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:07, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewciu, nie wiem czy chcesz je wyeksponować jako samotne, oddzielne czy w rzedzie ale mają stanowić niejako szpaler gęsty?

Możesz je posadzić co 2 metry a potem ucinać gałązki. Ja swoje cięłam, jak miałam. Trzymałam w szerokości 1.5 m drzewo jedno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BarteZ 21:04, 04 paź 2016

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Witam.

Planuję posadzić Miłorząb kolumnowy (fastigiata) w środku rabaty o średnicy 2m. Rabata otoczona będzie brukiem betonowym na podsypce z tłucznia (podjazd do domku).
Wiem, że miłorzęby mają korzeń palowy, ale czy jest duże ryzyko, że korzenie drzewa będą iść także na boki wierzchem i uszkadzać bruk?

Pozdrawiam miłośników miłorzębów
Bartek.

PS. Uprzedzam ewentualne pytanie - drzewko o wys. ok. 120 cm kupiłem w szkółce Kapias za 50zł (chyba niedrogo), podczas wakacyjnego wyjazdu. Nigdzie nie mogłem go zdobyć. Oni niestety nie sprzedają wysyłkowo.
Gardenarium 23:38, 04 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie rozwali kostki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BarteZ 08:29, 05 paź 2016

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Dziękuję pięknie. Tak też myślałem, ale lepiej mieć pewność

Właścicielom miłorzębów polecam herbatkę z własnych ususzonych liści. W transporcie złamały mi się dwa okazałe liście (igły) - ususzyłem i zaparzyłem - napar jest całkiem pijalny, dużo lepiej smakował niż zielona herbata.

Pozdrawiam.
oliwka 18:20, 05 paź 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Gardenarium napisał(a)



Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą. Przecież nie mamy tutaj mapy i info, co gdzie kiedy, za ile jest dostępne. Szukaj w internecie, on wie wszystko i masz jak na dłoni, możesz zadzwonić i zapytać. Spis szkółek w Polsce jest na stronie Związku Szkółkarzy Polskich. Tyle tylko odpowiem.

Dziękuję Danusiu, widzisz pierwsze co to "poszłam" do internetu
Niestety tam nic nie znalazłam, dlatego wróciłam tutaj - kopalni wiedzy. Zresztą zwykłe szukanie a rekomendacja kogoś z forum to zwykle lepsza opcja
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Gardenarium 09:52, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oj tam, nic nie znalazłam, słabo szukasz albo źle szukasz, zawsze jest.

Chodzi o to, że dostępność roślin się zmienia, dziś to jest tutaj i tutaj, a po info na Ogrodowisku - jutro już nie ma. Taka jest siła Ogrodowiska. Dlatego jeśli ktoś chce coś kupić dla siebie, dla własnego "dobra" nie pisze, bo jutro nie kupi.

Szkółki zamieszczają, wysyłają swoje oferty, ale ilość roślin jest ograniczona. Co da powiedzenie że cis jest tutaj, skoro już go nie ma?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
oliwka 15:36, 07 paź 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Gardenarium napisał(a)
Oj tam, nic nie znalazłam, słabo szukasz albo źle szukasz, zawsze jest.

Chodzi o to, że dostępność roślin się zmienia, dziś to jest tutaj i tutaj, a po info na Ogrodowisku - jutro już nie ma. Taka jest siła Ogrodowiska. Dlatego jeśli ktoś chce coś kupić dla siebie, dla własnego "dobra" nie pisze, bo jutro nie kupi.

Szkółki zamieszczają, wysyłają swoje oferty, ale ilość roślin jest ograniczona. Co da powiedzenie że cis jest tutaj, skoro już go nie ma?



pewnie tak, nie miałam o tym pojęcia

Na szczęście nie myliłam się, w Ogrodowisku jest moc i już mi kolega BarteZ pomógł
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Pszczelarnia 15:21, 12 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Ewciu, nie wiem czy chcesz je wyeksponować jako samotne, oddzielne czy w rzedzie ale mają stanowić niejako szpaler gęsty?

Możesz je posadzić co 2 metry a potem ucinać gałązki. Ja swoje cięłam, jak miałam. Trzymałam w szerokości 1.5 m drzewo jedno.


Dziękuję. Czyli w moim przypadku powinno być to min. 2 metry ale więcej nie zaszkodzi.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies