Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

KasiaBawaria 07:14, 20 wrz 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
blackstork- nadal zolkna?Drzewko bylo sadzone z pojemnika? Osobobiscie nie spotkalam sie z przypadkiem, zeby cos sie nie przyjelo, jezeli rozlo wczesniej w pojemniku.Za to z golymi korzeniami tak. Wole dlatego kupic drozej ale miec pewnosc ze sie przyjmnie. Moj narazie wyglada dobrze, mam nadzieje, ze ladnie przetrwa zime.
____________________
Zapraszam na kawe
blackstork 08:26, 20 wrz 2016


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Drzewko jest nadal żółte, może dzisiaj uda mi się zrobić zdjęcie to wkleję, specjalnie się nie zmieniło, może ma lekko bardziej zbrązowiałe wierzchołki. Ostatnio byłem w centrum ogrodniczym, tam gdzie udało mi się kupić to drzewko i generalnie inne egzemplarze, które mieli wyglądały podobnie, więc może to coś innego, ale niestety zakup był spontaniczny i sadzenie też, więc nie jestem na 100% pewien, ale wydaje mi się, że posadziłem ją w ziemię kwaśną, w taką samą jak posadziłem hortensje. Spróbuję teraz przesadzić na jesień i zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
blackstork 08:27, 20 wrz 2016


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Cały czas natomiast poszukuję Penduli, bo ten to jest zwykły miłorząb. Nie jest to jednak łatwe...
____________________
Wojtek - Ogród etapami
blackstork 08:45, 20 wrz 2016


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
domnik napisał(a)
Cześć Blackstork. Tolerancja roślin na odmienne warunki jest dość duża. Jeśli nie sadziłeś drzewka w samym kwaśnym torfie to ja bym go tak zostawił (jeśli posadziłeś do kwaśnego torfu bez mieszania z lokalną ziemią to oczywiście ziemia do wymiany).


Dominik, to raczej było podłoże dedykowane do hortensji i różaneczników, więc na pewno było kwaśne. Natomiast, jak pisałem wcześniej, przedwczoraj byłem w centrum ogrodniczym, gdzie kupowałem tego miłorzębia i faktycznie pozostałe okazy wystawione były również na zewnątrz i wyglądały podobnie. Trochę mnie to martwi, bo posadzony w ziemi powinien jednak chyba trochę lepiej wyglądać. Postaram się go przesadzić, a następnie posadzę go w podłoże uniwersalne, może dzięki temu mu się poprawi, ale to dopiero okaże się na wiosnę.

domnik napisał(a)

Materiał roślinny który trafia do ogrodów prywatnych różni się od siebie. Niektóre rośliny są powyciągane i ledwo żywe a inne są przyzwoite. Warto wybierać rośliny niskie o grubych pniach, porządnie ukorzenione. Takie będą się najlepiej przyjmować i najszybciej przyrastać. Posadzenie bardzo dużych drzew nie gwarantuje sukcesu, a przynajmniej wymaga to czasu. Kilka lat temu posadziłem u siebie w ogrodzie wielkie 6-8 m miłorzęby (na IV klasie gleby o sprzyjającej budowie). Nie każde drzewko się przyjmie, mimo że zapewnimy mu dobre warunki i pozornie drzewko w momencie zakupu wygląda dobrze. Warto poświęcić naprawdę wiele czasu i pracy by przygotować miejsce i samo drzewko. Dzięki temu jest szansa że efekty naszej pracy pozostaną po nas gdy już nas nie będzie i będą cieszyć przyszłe pokolenia.


Nie mam większego doświadczenia w sadzeniu drzewek liściastych, do zeszłego roku sadziłem głównie iglaste. Posadziłem dość dużo tui różnego typu wzdłuż ogrodzenia, a ilość to powyżej 200 sztuk. Tylko jedno drzewko mi się nie przyjęło, a wyglądało ono na dość mizerne już w momencie sadzenia i szkółkarz bez problemu mi je wymienił. Starałem się również dobrze przygotować podłoże, drzewka rosną dobrze mimo, że za często ich tez nie podlewam. Miłorząb mnie martwi, ale gdyby była tragedia to podejrzewam, że już byłby łysy, ale dzielnie liście trzyma, więc mam nadzieję, że przesadzenie pomoże.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
domnik 08:52, 20 wrz 2016


Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 19
Powoli zbliża się jesień i żółknięcie może być również związane ze zmianą długości dnia. Drzewka przygotowują się do zimy wycofując z liści cenne substancje. Pisząc o "przyjęciu się" drzewek czy krzewów mam na myśli podjęcie dynamicznego przyrostu od wiosny, a nie sam fakt przeżycia zimy, bo to jest dopiero część sukcesu.
____________________
Jadalne rośliny tropikalne oraz egzotyczne rośliny ogrodowe to moja pasja
sylwik69 05:08, 21 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Wciąż uparcie szukam miejsca dla miłorzębów.Czy długa rabata wzdłuż płotu o szerokości 1,5m-2m byłaby wystarczająca?czy system korzeniowy miłorzęba nie będzie przeszkadzał w podjeżdżie z kostki brukowej,który sąsiaduje z tą rabatą?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
KasiaBawaria 07:38, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
domnik- dlateto jeszcze nic nie pisze o moim milorzebie. Zobaczymy jak przetrwa zime.Mialam na mysli wszystkie inne rosliny, ktore od lat kupuje. Jeszcze nic mi nie padlo, moze dlatego ze zawsze kupowalam w pojemnikach. U sasiadow zawsze cos po posadzeniu zolknie i pada. Oni sadzili rosliny kopane z gruntu.
____________________
Zapraszam na kawe
blackstork 09:35, 21 wrz 2016


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Mój miłorząb wygląda w tej chwili tak:



Wydaje mi się, że te zbrązowienia mogą być od słońca. Proszę podpowiedzcie, czy zmiana podłoża na uniwersalne może mu zaszkodzić i czy przesadzanie teraz będzie odpowiednie.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
KasiaBawaria 10:45, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
On tak od poczatku wygladal?Moze poprostu to niedobory.
____________________
Zapraszam na kawe
oliwka 20:39, 22 wrz 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
zadam pytanie ponownie, bo nikt nie odpowiedział gdzie można kupic miłorząb pendulę ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies