Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 11:41, 08 lut 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Dostałem bardzo zaniedbanego ficusa, mam nadzieję że da radę.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
laurowisnia 14:19, 17 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj Bogusławie, bardzo ciekawy ten fikus, miałam dawno podobnego z małymi listkami, ale nie przetrwał, życzę Ci z nim powodzenia.
Mam prośbę o radę, przeszłam się dziś po ogrodzie i uświadomiłam sobie, że kolejny rok nie zrobiłam nic ze sosną, którą przeznaczyłam na bonsai. Ciełam ją bardzo umiarkowanie, uszczykiwana jest co roku, ma bardzo dużo gałęzi i trudno mi zdecydować które wyciąć i tak to odkładam. Czy mogę teraz w lutym powycinać jej jeszcze grubsze gałęzie - może się zdecyduję - czy czekać do jesieni.
Czy mógłbyś napisać jakie drzewko jest na pierwszej fotce. Pozdrawiam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
boguslaw_r_ 15:05, 17 lut 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
laurowisnia napisał(a)
Witaj Bogusławie, bardzo ciekawy ten fikus, miałam dawno podobnego z małymi listkami, ale nie przetrwał, życzę Ci z nim powodzenia.
Mam prośbę o radę, przeszłam się dziś po ogrodzie i uświadomiłam sobie, że kolejny rok nie zrobiłam nic ze sosną, którą przeznaczyłam na bonsai. Ciełam ją bardzo umiarkowanie, uszczykiwana jest co roku, ma bardzo dużo gałęzi i trudno mi zdecydować które wyciąć i tak to odkładam. Czy mogę teraz w lutym powycinać jej jeszcze grubsze gałęzie - może się zdecyduję - czy czekać do jesieni.
Czy mógłbyś napisać jakie drzewko jest na pierwszej fotce. Pozdrawiam.


Witaj, teraz spokojnie możesz ciąć
to drzewko to modrzew kaukazki, jakwidać w połowie jest wycięty czubek, a nowy jest wyprofilowany z bocznego odrostu, tak się robi aby nie rosło zbytnio do góry, jest miękki i bardzo podatny na formowanie, widziałem kiedyś takiego 3 metrowego i próbuje taki zrobić, pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Nikita 15:23, 17 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
boguslaw_r_ napisał(a)

Marznący deszcz

Boguś super zdjęcie....zaglądam co słychać...zima u ciebie czy wiosna
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
laurowisnia 19:08, 17 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, wytnę kilka gałęzi, na pewno poziom najniższy w całości, wyżej częściowo w tym roku, mam z nią kłopot gdyż w jednym roku był bardzo duży przyrost i nie wiem jak ukryć ten duży odstęp.
Wiesz, ja również próbuję ukształtować podobne bonsai ale z modrzewia Diana, już osiągnął wysokość odpowiednią, teraz jeszcze pracuję nad lepszym jego wyglądem. Może jest podatny na formowanie ale i kruchy - jedna gałąź została złamana przez synka.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
boguslaw_r_ 11:31, 18 lut 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nikita napisał(a)

Boguś super zdjęcie....zaglądam co słychać...zima u ciebie czy wiosna


Witaj, to własna ręka .
wiosna na całego, poza małymi nocnymi przymrozkami pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
laurowisnia 17:24, 18 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Bogusiu dziękuję za wizytę i cenną radę odnośnie wiginania. Może mógłbyś jeszcze raz zaglądnąć, wkleję swoją sosnę i będę miała do Ciebie jedno pytanko.
Aha ta gałąź złamana przez synka to nie przy wiginaniu tylko w czasie zabawy.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 15:59, 19 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ponownie pięknie dziękuję.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Maria667 11:59, 20 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Witam serdecznie!
Twój ogród jest dla mnie inspiracją, jeśli potrzebuję jakieś drzewko skorygować. Widać , że jesteś miłośnikiem iglastych, bo chyba nie ma u Ciebie zwykłych drzewek, tylko wszystko to dzieła sztuki.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
laurowisnia 14:23, 20 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Pociachałam swoją sosnę, ale trochę cięcia zostawiłam za rok, gdyż nie wiem czy wyszłaby jej na dobre zbyt duża redukcja zielonego.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies