Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

kasiek 19:28, 25 lut 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Boguś, ja znowu po poradę
Przesadziłam sosnę, już dość dużą, ok 2 metry. Niestety korzeń palowy był tak długi ze musiałam go ciachnąć - uratowałam ok 60 cm, w miejscu ciachniecia miał ok 1 cm grubości, korzenie boczne uratowane. Tak wygląda



Wsadziłam do gruntu, nasypałam dobrej ziemi, wygiełam trzon i ciachnęłam końcówki pedów. Dobrze czy źle zrobiłam?
Będę czekać czy nie padnie, właściwie to po jakim okresie widac że się nie przyjęła?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 18:49, 26 lut 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Dziękuje za pochwałę, to u Ciebie przeczytałam jak kształtowałeś sosenki i tak zrobiłam, więc uczę się od Mistrza
Wiem że pisałaś że przyjmuje sie co 10 sosna o takim wzroście, ale mam nadzieje że moja będzie wśród szcześliwców

Bedę lała wodę na pewno i trzymała za mnią kciuki
Dziękuje Ci za rady!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
boguslaw_r_ 11:33, 27 lut 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
kasiek napisał(a)
Dziękuje za pochwałę, to u Ciebie przeczytałam jak kształtowałeś sosenki i tak zrobiłam, więc uczę się od Mistrza
Wiem że pisałaś że przyjmuje sie co 10 sosna o takim wzroście, ale mam nadzieje że moja będzie wśród szcześliwców

Bedę lała wodę na pewno i trzymała za mnią kciuki
Dziękuje Ci za rady!



Też będę trzymał kciuki,
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Nati 21:58, 27 lut 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
zostawiam pozdrowienia, fikus w twoich rękach to dzieło sztuki za parę lat, choć już wygląda super!!
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
zawitka 16:22, 04 mar 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Witaj dzięki za podpowiedż --jak przygotować do przesadzenia duże krzewy Miały fajne małe korzenie i myślę że będzie dobrze Pozdrawiam Bonzaje bomba .To ja tyż lecę bo ostatnio sekator przy buksikach
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
boguslaw_r_ 14:29, 05 mar 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407

Środek owadobójczy
Confidor
200 SL 20ml Bayer
[confidor 200SL 20ml]

Środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania szkodników ssących w roślinach ozdobnych (pod osłonami i w gruncie) oraz pomidorze i ogórku (pod osłonami). W roślinie działa układowo.

Substancja aktywna preparatu należy do nowej grupy związków chemicznych i działa w sposób zasadniczo różny od dotychczas znanych preparatów. Odmienny mechanizm działania pozwala na skuteczne niszczenie owadów niewrażliwych na dotychczas stosowane środki. Confidor przeznaczony jest do opryskiwania lub podlewania roślin.
Preparat niszczy szkodniki, gdy:

-zostanie naniesiony na owada podczas opryskiwania

-owad pobierze go wraz z sokiem roślinnym, po opryskaniu lub podlaniu rośliny.

Ten drugi sposób działania preparatu - podlewanie - jest wygodny i skuteczny, ponieważ Confidor szybko wnika do rośliny i długo krąży w niej przemieszczany z sokami. Praktycznie znaczy to, że ani deszcz, ani deszczowanie roślin za pomocą zraszaczy nie niweczy skutków oprysku. Szybko wnikając do rośliny, Confidor® 200 SL staje się nieszkodliwy dla organizmów pożytecznych.
Uprawa Problem Zalecane stężenie
rośliny ozdobne w gruncie mszyce, czerwce 0,04% (4 ml na 10 l wody)
0,125% (12,5 ml na 10 l wody)
rośliny ozdobne
pod osłonami mszyce, czerwce,
mączlik szklarniowy,
wciornastki (larwy) 0,04% (4 ml na 10 l
wody);
0,125% (12,5 ml na 10 l
wody);
0,08% (8 ml na 10 l wody)


świerk, sosna podlewanie mszyce korzeniowe 0,1% (10 ml na 10 l wody)

pomidor, ogórek
(pod osłonami) mączlik szklarniowy
(formy dorosłe i larwy) 0,075% (7,5 ml na 10 l
wody)
(karencja – 3 dni)

Szczególnie ważne terminy zabiegów dla:
miseczników na cisach i żywotnikach - najlepiej jest niszczyć w okresie lata, tj. od połowy czerwca, gdy licznie występują młode larwy

tarcznika jałowcowca - zabieg należy wykonać około dwa tygodnie później, tj. od połowy lipca;

całkowite zwalczenie czerwców wymaga wykonania dwóch zabiegów w odstępie dwóch tygodni
wciornastka begoniowca - żerującego w najmłodszych liściach azalii i wciornastka lipowca na górnej stronie ligustra, rzadziej lilaka; środek niszczy głównie larwy wciornastków, stąd zabieg należy po tygodniu powtórzyć.
____________________ Też sobie skopiowałem choć znam ten środek ale inni nie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 15:23, 10 mar 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Po nocnych przymrozkach

przycinanie tuj

nowe latarenki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
bartek_luberda 18:24, 13 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
krokusiki latarenki super ogródek wyczyszczony wygrabiony że ho ho ho
____________________
Ogródeczek
boguslaw_r_ 14:57, 14 mar 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
bartek_luberda napisał(a)
krokusiki latarenki super ogródek wyczyszczony wygrabiony że ho ho ho

Beatko dzięki za uznanie pozdrawim.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
popcorn 15:02, 14 mar 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Czyściutko, czekamy na wiosne! Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies