Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

anipla 12:28, 12 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Witaj Boguś
Zaczęło mnie zastanawiać czym żywi się mój ogródkowy krecik? ...cięgle kopie to znaczy że coś tam ma do jedzenia..hmm niedobrze- oby nie pedraki ...
Pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
boguslaw_r_ 15:52, 12 lis 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
anipla napisał(a)
Witaj Boguś
Zaczęło mnie zastanawiać czym żywi się mój ogródkowy krecik? ...cięgle kopie to znaczy że coś tam ma do jedzenia..hmm niedobrze- oby nie pedraki ...
Pozdrawiam


Witaj oby nie ale w tym roku jest tego świństwa bardzo dużo wszędzie, rozgrzeb kopczyk i poszukaj inaczej się nie przekonasz,
pozdrawiam oby nie, oby nie.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
anipla 23:16, 12 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Aż się boję...oby nie ..już się u Ciebie napatrzyłam i mi wystarczy na kilkanaście lat... ciężko zapomnieć widok takiej ilości szkodników..oby niee...
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
monteverde 23:23, 12 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Syla napisał(a)


Dalsze poszukiwania i efekt ok. 1000 szt na ok 30 m2

Kiedyś znalazłam ok 30 szt.w ziemi pod pięknotką która zaczęła mi schnąć (wtedy nawet nie wiedziałam co to jest...)ale żeby aż taka ilość ....to cały ogród może zniszczyć.Teraz jak widzę te "fruwajce" które chcą złożyć jaja to ganiam je jak tylko mogę.



Wytrwały z Ciebie facet ! widok porażający .... Choć w moim ogrodzie znalazłam takie paskudztwo w namiastce tego co widzę to jednak problem mam ... Spróbuję z nicieniami ...od wiosny działam ! pozdrawiam

ps. ogródek z liniami i nasadzeniami zapowiada się ciekawie

Od samego patrzenia niedobrze się robi
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 06:33, 13 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Boguś dostałam info od specjalisty od chorób roślin, że podlewanie larw jest skuteczne tylko przy temepraturze gleby +15 stopni, więć chyba walka będzie dopiero skuteczna latem....
Ale życzę wygranej!!! I coś mi się wydaje, że przestaniemy tępić krety....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
boguslaw_r_ 11:09, 13 lis 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Marzena2007 napisał(a)
Boguś dostałam info od specjalisty od chorób roślin, że podlewanie larw jest skuteczne tylko przy temepraturze gleby +15 stopni, więć chyba walka będzie dopiero skuteczna latem....
Ale życzę wygranej!!! I coś mi się wydaje, że przestaniemy tępić krety....


Marzenko przyjdzie nam polubić krecika - kupki można ładnie rozgrabić, pozostaną dziurki a to chyba można przeżyć, podobno jest to wyjątkowy rok że jest ich tak dużo, ja z tym walczę ale co będzie w maju jak one ruszą do obiadania drzew z liści, potem znów złożą jaja i za 4 lata następna inwazja,

dzięki za info i serdeczne pozdrawki.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 11:29, 13 lis 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Aniu przytrafiło mi się i wygląda na to że na kogoś musiało, jest to na pewno poglądowa lekcja co się może nam przytrafić i jak z tym walczyć, szkoda ostatnich lat pracy ale jak mówią co nas ......itd
jeszcze tylko mikołaj potem szampan i WIOSNA
pozdrawiam serdecznie
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
dorkow0 10:20, 16 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witaj Bogusławie... Tak mnie naszło, jak kilka dni temu czytałam o tych larwach u Ciebie i zerknęłam głębiej w mój przed ogródek... I, o zgrozo, są larwy... Tylko u mnie chyba opuchlaka, ale nie mam pewności... To jest pod dwunastoletnimi Jałowcami, już polałam Dursbanem i chyba wiosną też poleję... Co by to nie było, to ten środek działa...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
boguslaw_r_ 11:09, 16 lis 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
dorkow0 napisał(a)
Witaj Bogusławie... Tak mnie naszło, jak kilka dni temu czytałam o tych larwach u Ciebie i zerknęłam głębiej w mój przed ogródek... I, o zgrozo, są larwy... Tylko u mnie chyba opuchlaka, ale nie mam pewności... To jest pod dwunastoletnimi Jałowcami, już polałam Dursbanem i chyba wiosną też poleję... Co by to nie było, to ten środek działa...


witaj, walcz bo to groźny przeciwnik , w ziemi przebywa 4 lata robiąc spustoszenie w śród roślin, przy czym niczym nie gardzi,
trzymam kciuki pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 13:07, 21 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i co teraz masz - goły trawnik?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies