Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Jana 21:30, 04 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
mira napisał(a)
Jana - zdjęcia to eM Ani - to jest klasa - jednak moj ogród po buszowaniu wczoraj po blogach przestal mi się podobać nawet na ładnych fotkach - trza zmian
więc wszystkie paprocie już wycięlam ale tych nie wywale oj nie - już działam jesiennie

moja perełka aminek




Amelia cieszę sie że do mnie zaglądasz.
Zawilec jakiś opóźniony no ale może młody u mnie już wszystkie kwitna

Widziałam murek i cieszę się że się podoba

berberysy do rozchodnika to też żelazna kompozycja



a jaka to odmiana berberysa, bo akurat się rozglądam Aminka nigdy nie widziałam
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 21:33, 04 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
mira napisał(a)
Chodzi mi o to że są dwa cięcia wiosenne i letnie po kwitnieniu i ja to letnie to tak sobie traktowałam a to jest tez ważne.
A w wiosennym cięciu leciałam jak leci i to nie dlatego że np. mróz mi taką jedyną szanse dał tylko z niewiedzy.
A są różne róże - wielkokwiatowe np. których mam sporo tnie się bardzo nisko a historyczne bo takie też mam tylko o 1/3 krzaka a np pnące nie za wiele.
Albo the fairy upitoliłam na wiosnę nizutko a powinnam sobie ukrztałtować i nie za wiele ciąć

pozdrawiam
zakupy superowe. A ja zawsze bardzo mocno tnę moją różę pnącą, nie wiedziałam, że źle robiłam
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
waldek727 05:14, 05 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jana napisał(a)
zakupy superowe. A ja zawsze bardzo mocno tnę moją różę pnącą, nie wiedziałam, że źle robiłam

Jana.
Jak chcesz mieć pergolę obsypaną kwiatami róży pnącej to jej nie przycinaj, tylko kulkuj wyrastające pędy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Iwk4 08:26, 05 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
To kulkowanie polega na przyginaniu gałązek w dół ?
Mirko, pozdrawiam.
____________________
Ogródek Iwony II
mira 12:08, 05 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Iwk4 napisał(a)
To kulkowanie polega na przyginaniu gałązek w dół ?
Mirko, pozdrawiam.



Tak przygina się długie gałęzie po łuku jakby w dół i trzeba czymś przyciągnąć do ziemi
nie wiem kiedy się kulkuje - ja pierwszy raz to zrobiłam na wiosnę i poznałam efekty - super masa kwiatów

a tu widać jak sama się już ustawia


a tu widać że nie trzeba aż do samej ziemi naginać gałazek

tu miałam taka podporę u Tuscany i spore gałęzie ale nie tak długi by wygiąć ladnie łukowatu do ziemi więc po tej podporze przyginałam na poziomo żeby rosła no i pierwszy raz zobaczyła że może być kwiatów więcej

na razie taka fotka z czerwca



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Milka 12:33, 05 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mira napisał(a)
Chodzi mi o to że są dwa cięcia wiosenne i letnie po kwitnieniu i ja to letnie to tak sobie traktowałam a to jest tez ważne.
A w wiosennym cięciu leciałam jak leci i to nie dlatego że np. mróz mi taką jedyną szanse dał tylko z niewiedzy.
A są różne róże - wielkokwiatowe np. których mam sporo tnie się bardzo nisko a historyczne bo takie też mam tylko o 1/3 krzaka a np pnące nie za wiele.
Albo the fairy upitoliłam na wiosnę nizutko a powinnam sobie ukrztałtować i nie za wiele ciąć

pozdrawiam


Też stale błędy popełniam, zwłaszcza z wielkokwiatowymi. Obejrzałam i poczytałam, też mam już chęć do działania, przez te upały to stagnacja i lenistwo były
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
MiraR 14:09, 05 wrz 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Pięknie u Ciebie Miro,z miłą chęcią pospacerowałam po Twoim ogrodzie a ile inspiracji znalazłam dla mojego
Pozdrawiam
____________________
Mala_Mi 18:13, 05 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)


Ja też!

to teraz fotka dla Kazia
/ciężko znaleźć /



pozdrawiam


Podziękował
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
19:47, 05 wrz 2015
Witaj Miro ....wreszcie dzisiaj przeglądam twój wątek ze spokojem ..od tyłu

jestem zachwycona ...raj dla oczu

będę podglądać ...ogladać, wzdychać....i ...bywać

i znalazłam też pkt wspólny ...ciurkadełko na kamieniach ...inspirowane kącikiem u MałejMi ...ale nie mam koncepcji ...co za "figura" - kształt, fason, kolor miała tryskać wodą... u mnie?


teraz znowu róże się rozkrecają ...pokazuj na bieżąco (w miarę możliwości) pliss


PS. laboratorium doniczkowe ...mocno angielskie ...coś czuje, że będzie mi potrzebne! coś w tym stylu


Jana 21:20, 05 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
mira napisał(a)



Tak przygina się długie gałęzie po łuku jakby w dół i trzeba czymś przyciągnąć do ziemi
nie wiem kiedy się kulkuje - ja pierwszy raz to zrobiłam na wiosnę i poznałam efekty - super masa kwiatów

a tu widać jak sama się już ustawia


a tu widać że nie trzeba aż do samej ziemi naginać gałazek

tu miałam taka podporę u Tuscany i spore gałęzie ale nie tak długi by wygiąć ladnie łukowatu do ziemi więc po tej podporze przyginałam na poziomo żeby rosła no i pierwszy raz zobaczyła że może być kwiatów więcej

na razie taka fotka z czerwca
I za to cenię Ogrodowisko, że dowiem się nowych rzeczy


____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies