Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Adela 21:57, 06 paź 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Iwona81 napisał(a)
Witam. Moje tuje brabant zaatakowały najprawdopodobniej opuchlaki. Czym najlepiej o tej porze roku je popryskać?

Na tujach trudno było by zauważyć ślady żerowania opuchlaka. Czy przypadkiem nie ma w pobliżu tuj innych liściastych smakołyków?
Moim zdaniem opuchlak w tujach znalazł sobie dzienną kryjówkę, a nocą wybiera się na żerowanie.
Opryskaj tuje i sąsiednie rośliny Mospilanem, Karate naprzemiennie w odstepach 10-14 dni.
Walkę zakrojoną na większą skalę musisz rozpocząć od II połowie kwietnia z ich larwalną postacią zimującą w glebie i podgryzającą korzenie.
____________________
Ela - Moja ostoja
Iwona81 00:00, 08 paź 2023

Dołączył: 22 wrz 2023
Posty: 5
Gałązki tui wyglądają jakby były połamane. Do tego zmieniają kolor i robią się suche. Czytałam, że tak niszczy je opuchlak ,który wysysa sok z gałązki.
Adela 09:52, 08 paź 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Iwona81 napisał(a)
Gałązki tui wyglądają jakby były połamane. Do tego zmieniają kolor i robią się suche. Czytałam, że tak niszczy je opuchlak ,który wysysa sok z gałązki.

Czy na pewno piszesz o opuchlaku, a nie o miseczniku? Chrząszcz, jakim jest opuchlak nie wysysa soku z liści, tylko wygryza brzegi liści, najchętniej młodych liści. Nazw tych ulubionych przez opuchlaka roślin nie sposób wymienić, jest ich tak dużo.
Np. na igłach cisa widać wyraźnie wżery, ale nic poza tym nie dzieje się z gałązkami.
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies