Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Tess 13:51, 05 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Czyli tegoroczna susza jednak dała się zawilcom we znaki. Moje też dużo niższe, niż w ubiegłym roku. ale kompozycja wymiata!
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
butterfly 14:12, 05 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Tak, to przez suszę są niższe niż w ubiegłym roku kiedy były młodsze. A zaczęłam podlewanie jak zaczęły liście wiednac
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Luki 16:37, 05 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Melduję, że wszystko przeczytałem, ale muszę nad tym przysiąść na spokojnie bo róże i kilka roślin mi nie znane, muszę to przeanalizować dokładnie bo dużo danych
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Madzenka 18:29, 05 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Beatko witamy w klubie zgubionych
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
butterfly 18:58, 05 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Luki, nie wierzę że mozesz jakiejs byliny nie znać
Dziekuje za czas poświęcony - nie napisałam paru cennych informacji dotyczących odległości - mysle ze mam pomierzone prawie wszystko, jak coś będziesz potrzebował to pisz

Madżen, no zgubiona, zgubiona na maxa...
Powiem na ucho że dziś przyszły skarpety do Huntersów... i M. odebrał paczkę...hmmmm, chyba nie musze opowiadac jaka była reakcja... bo niekumaty sprzedający dodał paragon....
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Pawlus 18:59, 05 paź 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Ja nic niestety nie doradzę ale widząc resztę ogrodu jestem spokojny, na pewno będzie ekstra. Wymiana na buksy i varelki to był świetny pomysł. Jest teraz elegancko a jeżówki Picollino muszę wiosną zakupić.

Mnie nad stawem też prześladuje liczba 3 i chyba muszę coś z tym zrobić. Nie wygląda to dobrze, jakoś wszystko "pociachane" .
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Zielona 21:37, 05 paź 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Poczytałam już wcześniej, ale musisz mi wybaczyć... ogrodowe kompozycje jakoś mi nie w głowie. Za to pochwalę wszystko! Twój ogród bardzo subiektywnie lubię
Luki 10:35, 06 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Byliny to ja znam z różami to już gorzej
Czyli rabata ma się toczyć w kolorach od bieli przez róż po purpurę, jak dla mnie bardzo ładnie.

Obwódka rabaty jak dla mnie jest dobra dla bylinowej rabaty najładniej wygląda obwódka z zielonych roślin by za nimi mogło się więcej dziać. Bukszpany możesz wsadzić tak jak napisałaś pod amanogawy i wypełnić przestrzeń między nimi np bodziszkami i jeżówkami. Masz dużo roślin w ilości po 3 czyli koniecznie trzeba wkomponować w to dwie trzy grupy po więcej sztuk.

W tym roku zachwyciłem się jednym zestawieniem w mojej ulubionej bylinowej z pysznogłówki kardinal i jeżówki chyba Milkshake, ale nie jestem pewien. Tylko nie wiem czy chcesz tutaj wkomponować taki biskupi kolor.
Niestety gdy wszystko kwitło nie miałem aparatu i na zdjęciu efektu nie ma.


Jak chcesz jakieś wcześniejsze byliny typu otróżka to koniecznie na sam tył rabaty by jeżówki, pysznogłówki w późniejszym czasie zasłoniły dziurę po nich.

Przetacznik Red Fox można posadzić przed Artemisem będzie pięknie grał z bielą, wtedy obok róż z jednej strony jakiś blady róż np Secrret Romance.

Czekam na odezwę i będziemy dyskutować dalej
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
butterfly 12:16, 06 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Jestem niestety w pracy i nie mam dostępu do tych zdjęć które zrobiłam - jak wrócę to naniose swoje bazgroly w paint.
jeśli dobrze zrozumiałam - musze powiększyć ilość niektórych bylin. Zamówiłam przytoczona właśnie pysznoglowke Kardinal ale w ilosci 3 szt. P) jeśli dam plamę 5 szt i potem ja powtórzę to będzie grało ?
ostrozki mam ale chyba jakoś się pozapylaly czy coś bo miałam 3 kolory a teraz mam jeden...
reszta pomysłów mi się podoba
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 16:56, 06 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Naniosłam obwódkę z montany (jest dalej na prawo parę szt więc chyba będzie dobra taka kontynuacja).
Red Fox przed Artemis.
Wtedy pasowałyby te jeżówki blade różowe z prawej strony.
Miedzy rożami jest 1m odległosci - cos tam mi pasuje dodać... a może róża w burgundzie?

Spójrz Luki jak to wygląda.



Dla mnie teraz jest najważniejsze czy przesadzać cisy przed ten szpaler miskantów. Ogólne założenie miało byc takie że cięłabym je do pewnej wysokosci (to Hilli), powiedzmy 1,20, a miskant miał swobodnie przewieszać sie nad tym żywopłocikiem...
Ale teraz nie wiem czy to nie bedzie sztucznie wyglądało i nie wiem już czy na siłe nie chcę tych cisów przesadzać - bo gdzieś je musze przesadzić...

Drugi problem - czy już widzisz miejsce gdzie wpakowac perowskie i rdest?
W najgorszym wypadku pójda na rabate pod murem... ale podobają mi sie i jak tu rózanka bez perowski...?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies