Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Kuba 16:32, 08 paź 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
rabata z carexami zjawiskowa
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
butterfly 17:17, 08 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Luki napisał(a)
Nakropkowałem sobie na rysunku


Dwie bordowe kropki to Munstead Wood
Pod nim z zieloną obwódką bodziszek Himalajski Johnson`s Blue mnie to zestawienie kolorystyczne zachwyca, niby nie powinny za bardzo do siebie pasować, ale na żywo... dla mnie bajka.
Taka czerwonawa kropka nad MW to Ascot
Różowe z czarną obwódką to jeżówki Secret Romance
Jagodowe? (te nazywanie kolorów) to szałwia.
Nad nimi 5 kropek np floks Red Carrabien.

Pozostaje dziura przy amanogawach. Te kulki bardziej bym rozsunął nie koniecznie w taki trójkąt dookoła drzewa.



Luki, przepraszam, że wczoraj sie nie odezwałąm ale padłam jak mucha... starośc,proszę pana, starość...

Obejrzałam wczoraj pogodę i dostałam kopa w .... bo dziś sadziłam i sadziłam... zbliża się ochłodzenie, a ja zimna nie cierpię...

Dostosowałam się do tego co narysowałeś, a przynajmniej sie starałam

Jednego nie chcę - floksów. NIe wiem co mi sie w nich nie podoba ale ich nie lubię...
Jagodowe (jakie słodkie okreslenie) kropki to szałwia - miałeś jakąs na mysli, czy tak ogólnie?
Bo ja mam 5 szt Caradonny, ale wyczytałam ze ona potrafi nawet do 60 cm wyrosnąć, wiec nie wiem czy nie za wysoka na drugie piętro zaraz za obwódką...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 17:27, 08 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Najpierw opisze to co juz posadziłam

Buksy w trójkącie, ale takim różnobocznym i rozlazłym z jednej strony



Tutaj lepiej widać



Rdest Fat Domino - ma niby rosnąć do 1,0-1,2 m, pasuje coś przed nim dać. Widziałam fajną inspirację z zawilcami białymi (mam swoje sadzonki Honorine Jobert) albo ze zwykłymi rózowymi jeżówkami (tez mam sporo swoich siewek, ale one chyba będą za wyskokie do tego rdestu).
Posadziłam 1 z lewej strony wiśni (położył sie na bukszpanie), a 2 szt po prawej.

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 17:47, 08 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
A teraz uwaga, nie wiem czy można się odczytać co i gdzie dlatego 2 wersje tych zdjęć



Lecimy od rdestu w prawo.
Tłem są miskanty, z przodu 3 szt monardy Kardinal(biskupi), dalej perowskia, przed nimi jeżówka Honeydew (rozbielony żółty).

Obwódka z carex montana, za nim przetacznik Red Fox. Nie zaznaczyłam rosnących róż Artemis - od nich na prawo Munsted Wood 2 szt, a za nimi Ascot (pomiedzy różami 1m odległości).
Pomiedzy Artemisem a MW i za nim 3 szt jezówki Secret Romance (pudrowy róż)
Plastikowy róż "L" to Leonardo d.V.



I jeszcze z drugiej strony


____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 17:52, 08 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765


Ogólnie widac ze jest jeszcze sporo miejsca



Ale już na tym etapie brakuje mi tu zimozielonych - mam fajne kule bukszp. na oku, czy je tu wkomponowac jakoś?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Mala_Mi 18:04, 08 paź 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zaglądam, ale nie czasowa jestem n myłśenie .. o ogrodach..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Hogata 21:01, 08 paź 2015


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać za rok, a teraz bacznie obserwuję.

Bukszpan do róż to idealne towarzystwo.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
butterfly 21:49, 08 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dziewczyny kibicujcie bo porwałam się na coś o czym nie mam zielonego pojęcia. ..
Bukszpany super komponują się w takich rabatach, widzę to na zdjęciach pięknych ogrodów.
A byliny trudno się teraz ustawia jak juz wszystko przekwitlo, i do tego nie zna się ich tak dobrze jak ja -ich wysokości, ogólnego pokroju, i dużo jeszcze innych rzeczy...

co zamiast floksow - pomyślałam o orlikach, w ciemnym różu. Ale tu chyba po przekwitnieciu i scieciu będzie łyso. ..
Albo ostrogowiec - bardzo mi się podoba ale nie mam o nim zielonego pojęcia. ..
no, i jak zaczęłam tak skończyłam. ..
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Marga 09:03, 09 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Beatko, zaglądam po cichu czasami. Powstaje u Ciebie duża rabata bylinowa i na pewno będzie piękna na wiosnę. Niestety nic nie doradzę, bo ja zielona ogrodniczka jestem ale oczywiście kibicuję.
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Sonka 10:21, 09 paź 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Beatko z bylin, bardzo ładna, długo kwitnie, jest lekka w pokroju, bo to takie motylki na pędach, myślę, ze do bukszpanów idealna, to gaura, ale ta o różowych pędach i kwiatkach, spójrz może ci się spodoba, miałam ale białą, nie jest taka spektakularna, widziałam u kogoś wśród bukszpanów na forum.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies