Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

nawigatorka 20:42, 13 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
"Konsekwencja z przypadku" czyli wersja drugaa moge dopytac co bedzie miedzy kulami bom nie w temacie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
leon60 20:44, 13 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Dałabym montanę ale trochę na brzegu i porozrzucaną pomiędzy kulki
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
butterfly 20:45, 13 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Asiu, kto to wie

Mam całą zime na zastanawianie... - najprawdopodobniej róże i byliny
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Zielona 21:07, 13 paź 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Szczerze? Nie lubię obwódek bukszpanowych do rabat z kulami... Chyba dlatego, że szkoda mi widoku tych kul. To one są bryłami. Ale to subiektywne zdanie, więc tak właśnie je traktuj.
Moim zdaniem ubranie tej rabaty w jakieś delikatne trawy wystarczy Róże i byliny utopione w tym towarzystwie to bajka
butterfly 21:16, 13 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
MArta, taki właśnie był pierwszy zamysł - siedziałam na tarasie i chciałam mieć widok na te kulasy...

Dopiero potem zaczęłam kombinować...
Ale prawie zawsze pierwsza myśl najlepsza...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Luki 21:20, 13 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
W końcu dotarłem z wolnym czasem bo ostatnio troszkę się zabiegałem pozwól, że wrócę do poprzedniej rabaty tylko muszę mój kocioł z głowy ubrać w sensowne zdania
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Magda70 21:28, 13 paź 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jeśli obwódka to raczej konsekwentnie z tego samego...ale ja nie jestem fanką obwódek...wolę bez więc chyba nie jestem za bardzo pomocna.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
butterfly 21:40, 13 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Luki, czekam z niecierpliwościa

Magda, każda opinia jest warta rozważenia i nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś coś lubi czy nie - to jest inne spojrzenie na mój ogród, zobaczenie tego, czego ja nie widzę
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Luki 21:57, 13 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
To zacznę od sugestii innych. Ania bardzo dobrze zasugerowała powiększenie plam z jeżówek. Seceret Romance dałbym 6 sztuk. Marzenka pisze o rozplenicy w różach, mam i jestem zachwycony. Jeżeli chodzi o zimozielone akcenty to kulki za różami się nie sprawdzą bo byliny je zarosną i w takim sąsiedztwie będą chorować, testowałem i nie polecam, na krawędzi bylinówki jak najbardziej, ale w głębi się nie sprawdzą.

Na takiej rabacie pasuje mi piętrowość nasadzeń czyli potrzebne jest coś wyższego, oczywiście ładnie wygląda gdy jest nieoczywiście i piętrowośc jest zaburzona, ale to sprawdzi się na wielkiej rabacie lub na takiej, która jest wypuszczona w jakiś jęzor w ogród. Rozwiązania ja widzę 3 albo stożki z bukszpanu jednak podobnie jak kule przyciśnięty przez jakieś mokre kwiaty będą łapać grzyba, kolejne to bardzo wąskie cisy Fastiagata lub inne o bardzo wąskim pokroju, no i 3 pomysł Marzenki w to puste miejsce dać 3 rozplenice plus róże, na wiosnę tulipany.

Mogę Cię zarzucić zbliżeniami z mojej rabaty bo mam tą samą kolorystykę, ale nie wiem czy jest sens mocno mieszać

Floksy rozumiem można ich nie lubić, chociaż nie powiem z tej odmiany jestem bardzo zadowolony, ładnie pachnie i jako jedyna nie złapała mączniaka pod koniec sezonu. Myślę co by można dać w miejsce mojej propozycji z floksem bo musi być tam koniecznie duża plama czegoś
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
butterfly 22:13, 13 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Luki, a co myslisz o 3 MW jak pisała Madżenka? Bo kusi mnie taka plama...

Jutro musze sie przespacerować po tej rabacie i porozkładam te jeżówki , a i jeszcze zimozielone - najbardziej przemawiają do mnie stożki .

Rozplenice - musze się dokładnie zastanowic jakie, bo moje pierwsze rozplenice MEdium Boy okazały się niezłymi potworami
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies