Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Luki 22:33, 13 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja jestem jak najbardziej za trzema MW jest cudowna i warta takiej ilości
Jeżeli zdecydujesz się na stożki to trzeba obok dać byliny o delikatnym pokorju nic o ciężkich kwiatach.
Ja mam Na bylinowej Moudry, ale to też potwór, ale martwić się będę za dwa sezony o ile nie w następnym
Musisz ograniczyć ilość bylin dzięki czemu rabata będzie miała świetny efekt, ale też wpiszę się w resztę ogrodu, ja mogę sobie napaćkać bo wszędzie mam napaćkane po trochu
Pocieszę Cię, że ja w tym roku już 3 razy na mojej bylinowej co nieco przesadzałem, ale się nie chwaliłem, nawet kwitnące przesuwałem bo mi nie pasowały
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:35, 13 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No i jeszcze dodam do tej rabaty gdzie planujesz podobny układ do mojego (przy okazji bardzo mi miło) ta rabata może wyjść zdecydowanie lepiej od mojej, ale musi mieć 3 grupy roślin pomiędzy stożkami i kulami. Spróbuję to jakoś przedstawić na rysunku o ile mi wyjdzie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
paula23 14:39, 14 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Podobnoż tu magia się dzieje jak chodzi o cuda ogrodowe zaznaczam a wieczorem biore się za lekture
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 14:43, 14 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
butterfly napisał(a)





Lakim jest i zadam banalne pytanie co to za trawa? Ta duża czy to miskant Morning Light ?
____________________
Paula Moje trudne początki
lindsay80 15:59, 14 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zielona napisał(a)
Szczerze? Nie lubię obwódek bukszpanowych do rabat z kulami... Chyba dlatego, że szkoda mi widoku tych kul. To one są bryłami. Ale to subiektywne zdanie, więc tak właśnie je traktuj.
Moim zdaniem ubranie tej rabaty w jakieś delikatne trawy wystarczy Róże i byliny utopione w tym towarzystwie to bajka


ja mam podobne zdanie - po co zasłaniać kule tą obwódką?

Fajnie kombinujesz
____________________
Tu ma być ogród :)
butterfly 17:16, 14 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Luki, pewnie w poniedziałek podjade i poszukam sensownych stożków.
Jak dzis tam pospacerowałam w te i we wte to da radę powiększyć plame z jezowek Secret Romance, i zastanawiam sie czy tez nie dołożyc Honeydaw (mam 3, planowałam 5, a może byc 7 )
Nadal tam zostaje gołe pole (do popisu , chciałyby sie dodać), a przecież znów tam jeżówek nie dam bo się wszystko zleje... ale mysle że jak porozstawiam stozki to się wyklaruje miejsce, pewnie na rozplenice

Twoje zdanie na temat mojej wersji Twojej rabaty cenne - ciekawa jestem rysunku, bo ja widziałm tam do tej pory 1 grupe roslin...
Przelewaj na rysunek co tam ci się po głowie tłucze

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 17:20, 14 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
paula23, rozbawiłas mnie tymi cudami no tak, cuda-wianki i czarna magia

To miskanty Gracillimus, najpiekniejsze na świecie uwielbiam je

lindsay80, i ty tak uważasz? mam widok na te rabate z okna tarasowego - i rzeczywiście szkoda zasłaniać...
czyli moge wsadzić tam Sashay? I tak gdzieś musze posadzic - jutro już będa u mnie
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Luki 18:32, 14 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wybacz wczoraj padłem z laptopem w łóżku muszę powiedzieć, że nie nadaje się na poduszkę

Ja mam taką o to wizję, wiadomo przestrzennie takie coś da się zaplanować tylko widząc rzeczywistość, ale starałem się jak najdokładniej przelać to o chodzi mi po głowie



Żółta plama to Evergold, która tam chyba rośnie, zielonkawa to może być twoja ostatnio polubiona montana lub hakonechloa macra lub jeszcze lepiej Beni Kaze, która jesienią ładnie się przebarwia, a zrobiła by fajną poduchę między buksami.
Biała plama to chmura białych jeżówek bo na zdjęciu wydaje mi się, że zmieściłby się. Buka musiałem 'dorysować' bo zginął mi w trakcie W hakone można by wtedy na wiosnę posadzić tulipany lub narcyzy.

Plamy z jeżówek powiększaj tego efektu nic nie zastąpi, jak widziałaś moje zdjęcia z ogrodu właścicieli bylinowego to chyba wiesz o czym mówię, a rozplenice przy różach i jeżówkach znakomicie wyglądają.

Dwa zdjęcia na zachętę jak zobaczysz usunę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
butterfly 18:45, 14 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ale piekna ta rabata !!!! Bedzie, jak nic nie popsuje... Ale ona mi sie podoba
Luki, dzieki, dzieki , dzieki

Czyli powiékszam plamy jezówek - nie usuwaj zdjec, sa piekne.
Rozumiem, ze rozne jezowki moga obok siebie, oczywiscie plamami.
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
frezja 20:03, 14 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Ja a u Ciebie od wczoraj buszuję)przeleciałam od początku..fajne zmiany
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies