Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

beta 21:20, 26 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
agata_chroscicka napisał(a)
tnij Beta bez pamięci, zwłaszcza takie młode. Jak nie będziesz cięła to zostaną ci te trzy pędy na krzyż i tylko w góre pójdą. A jak przytniesz to wyrosnie kilka nowych pędów i będzie krzaczek coraz ładniejszy


cześć Agatko

tak też będę robić

a te Twoje horti to który rok masz?

zresztą lecę do Ciebie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Ozz 21:20, 26 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Widzisz, człowiek przyzwyczaja się także do robienia rewolucji. Najpierw się długo zbiera do wyrzucenia jakiejś roślinki, bo wiadomo żal itd., ale jak to wreszcie zrobi to okazuje się, że to była najlepsza rzecz pod słońcem Trzeba kuć żelazo póki gorące

Ja już nie czuję żalu gdy wyrzucam stare czy zeschnięte krzaczki - w końcu to nie plastik i wróci sobie niedługo ,,do gleby" z korzyścią dla środowiska (no ale już przy młodych, jurnych roślinkach co się rozrosły nadmiernie nie mam tego zdrowego odruchu i staram się za wszelką cenę wymyślić im jakieś miejsce )

Myślę, że sama jesteś też z tej zmiany zadowolona, prawda?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
agata_chrosc... 21:21, 26 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
a które? chociaz w sumie bez znaczenia bo wszystkie wiosną sadzone
____________________
ogród w Holandi
beta 21:30, 26 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
agata_chroscicka napisał(a)
a które? chociaz w sumie bez znaczenia bo wszystkie wiosną sadzone




no w zasadzie to miałaś prawo nie wiedzieć o które bo się słabo dookresliłam

ale skoro wiosnę sadzone , to czy tez wiosną je już ciełąś?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 21:32, 26 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Ozz napisał(a)
Widzisz, człowiek przyzwyczaja się także do robienia rewolucji. Najpierw się długo zbiera do wyrzucenia jakiejś roślinki, bo wiadomo żal itd., ale jak to wreszcie zrobi to okazuje się, że to była najlepsza rzecz pod słońcem Trzeba kuć żelazo póki gorące

Ja już nie czuję żalu gdy wyrzucam stare czy zeschnięte krzaczki - w końcu to nie plastik i wróci sobie niedługo ,,do gleby" z korzyścią dla środowiska (no ale już przy młodych, jurnych roślinkach co się rozrosły nadmiernie nie mam tego zdrowego odruchu i staram się za wszelką cenę wymyślić im jakieś miejsce )

Myślę, że sama jesteś też z tej zmiany zadowolona, prawda?


najśmieszniejsze jest to że ja tej tujki to nie wywiozłam na taczce - siedzi sobie w przechowalniku

booszzz, ja jednak okropnie jakaś sentymentalna jestem

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
agata_chrosc... 21:44, 26 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
beta napisał(a)

a które? chociaz w sumie bez znaczenia bo wszystkie wiosną sadzone




no w zasadzie to miałaś prawo nie wiedzieć o które bo się słabo dookresliłam

ale skoro wiosnę sadzone , to czy tez wiosną je już ciełąś?


jak najbardziej - bardzo nisko i bardzo się zagęściły i w przyszłym roku tez utnę Dopiero jak się rozrosna to można im odpuścic, o ile chcesz mieć bardzo wysokie krzaki. jesli wystarczą Ci zwykłej wysokosci to najlepiej ciąć co roku i już.
____________________
ogród w Holandi
beta 21:51, 26 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953


Agatko a czy myślisz że te moje horti to nie mają tam za ciasno?

moja koleżanka stwierdziła że jedna w zupełności by wystarczyła, że dwie to za duzo

mnie się wydaje że jest ok

ewentualnie zastanawiam się tylko czy hosty i żurawki nie za blisko siebie, ale jak się rozrosną to najwyżej będę przesadzać


a myslicie że tak mogę zakończyć już tą rabatę?

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
agata_chrosc... 21:58, 26 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
ja się nie znam, ale skoro pytasz to moim zdaniem dwie będa ok - zobacz sobie krzaczki tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1581-ogrod-z-periodycznym-przesadzaniem-prosba-o-pomoc-w-projekcie?page=8 Jak się rozrosna to trzy będą się z tej rabaty wylewały, a dwie będa akurat. No chyba, że Ci przesadzanie ni estraszne to poczekaj jeszcze ze dwa lata. I jeszcze bym zreygnowała albo z host albo z żurawek. Troche za pstrokato moim zdaniem, ale to juz co kto lubi.
____________________
ogród w Holandi
monitka 22:04, 26 wrz 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Beta ale się szybko z rabatą rozprawiłaś! Ślicznie wyszło

Jeśli chodzi o horti to ciachaj koniecznie, ładnie się zagęszczą i będą więcej kwiatów miały.Kupiłam w zeszłym roku mojej mamie Phantom - trzy patyczki były a po wiosennym cięciu miała kilkanaście kwiatostanów.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:07, 26 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Beata rabata wygląda super Moim zdaniem będziesz za dwa lata odsuwać i trawy i hosty od hortensji
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies