Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

Juzia 19:23, 16 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39468
beta napisał(a)


mi ten jarmuż dość szybko wyszedł z ziemi...ale w zasadzie do momentu pikowania to taki se był...dopiero w osobnych doniczkach nabrał masy...pilnowałam, żeby mioał ciągle wilgotną glebę...
może spróbuj jeszcze raz?


Teraz to już nie mam miejsca w warzywniku, bo wysiałam to co miałam na fulla
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 19:32, 16 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia napisał(a)


Teraz to już nie mam miejsca w warzywniku, bo wysiałam to co miałam na fulla


ja też myśłam, ze nie mam miejsca...ale jak pokombinowałam i zjadłam juz to co było do zjedzenia to miejsce się znalazło
miejsce musi tez się jeszcze znależć dla eksperymentelnej sałaty i kalafiora Romanesco bo właśnie wzeszły w rozsadniku...ale spokojnie...będzie miejsce po marchewce już chyba niedługo i może fasolka szparagowa się streści to będą idelane warunki dla kapusty i kalafiora....buziaki
aha i jeszcze po ogórkach posieję szpinak
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mar_za 20:07, 16 cze 2020


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740


beta napisał(a)


no to smród do kwadratu...ale są gorsze zapachy
ja swój jak w niedzielę rozlewałam , to jacys ludzie spacerowali ulicą...dopiero sobie pomyśleli
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Mgduska 13:10, 17 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasya napisał(a)
Ja wrzuciłam do wiadra i pokrzywe i skrzyp..., śmierdzi na kilometr bo nie przykryłam


Przykryj koniecznie, bo muchy lubią składać w tym jaja! Nie chcesz widzieć tego, co się wykluje, wierz mi....
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 18:31, 17 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Co robisz z jarmużu?

Naparstnice masz śliczne. Fajnie, że się tak niespodziankowo wysiewają
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
beta 19:15, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Anda napisał(a)
Co robisz z jarmużu?

Naparstnice masz śliczne. Fajnie, że się tak niespodziankowo wysiewają


Ewcia... Jarmuż mam plan wcinać całą jesień i zimę ... Nie mam doświadczenia bo to mój pierwszy Jarmuż w ogrodzie. A ty masz doświadczenie z jarmużem?

Naparstnice to naprawdę fajna niespodzianka jest
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Anda 19:33, 17 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
beta napisał(a)


Ewcia... Jarmuż mam plan wcinać całą jesień i zimę ... Nie mam doświadczenia bo to mój pierwszy Jarmuż w ogrodzie. A ty masz doświadczenie z jarmużem?

Naparstnice to naprawdę fajna niespodzianka jest


No właśnie nie mam, ale może w przyszłym roku Tylko co z niego się robi? Smacznego oczywiście Bo to co tutaj się z niego robi jeszcze mi nigdy nie zasmakowało. Takie zielone papki do mięsa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magda70 21:48, 17 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Dziewczyny, chipsy z jarmuzu mozna. Ale ja przede wszystkim soki robię. Całą jesien i zimę z jablkami, pomarańczami. Z mango. z ananasem. ze wszystkim.
Ale czasami dodaję do duszonych potraw. Do zapiekanek. Przemycam jak się tylko uda.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Juzia 22:20, 17 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39468
Ja codziennie rano koktajl z jarmużu i banana + co się jeszcze nawinie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardener27 23:33, 17 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Ten sezon to zdecydowanie rok wielkich powrotów, jak miło że jesteś z nami

Ogród nabrał masy a i wiele nowości widzę.

Pomidory masz wypasione i już nawet owoce są, dobrze im przy tej ścianie w skrzyniach.
Parę lat temu też na słomie uprawiałem warzywa, pomidory jak mnie pamięć nie myli. Efekt był marny ale może Tobie pójdzie lepiej z tymi kabaczkami i melonem.

Kompot w wiadrach zrobiłaś świetny, też takie smrodki posiadam.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies