Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Martek 23:06, 16 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Joku napisał(a)
Andziulka, dziękuję że do mnie luknęłaś . Nie wiem czy mi się uda stworzyć taki ładny ogród...
Bardzo lubię twój awatarek. Masz taką miłą radosną buzię.

A to nasz domek ogrodowy. M. planuje pomalować go na biało, z szarymi dodatkami. Zielsko jak widać, ma się dobrze




Mogłabym w takim zamieszkać ,tylko proszę pomaluj
Joku to,że czasu nie masz to nikt się nie dziwi, ja z pewnością nie.Czekam cierpliwie jak pokażesz mi co stworzyłaś na tej ziemi
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
hanka_andrus 23:44, 16 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,ta roślinka ,to CYMBALARIA MUROWA
============================
CYMBALARIA MURALIS

Roślina wieloletnia, bylina poduszkowa, płożąca się, wytwarzająca podziemne rozłogi. Pędy płożące mają zdolność ukorzeniania się. Bardzo obficie kwitnąca bylina ale też intensywnie się rozrastająca. Idealna do wypełniania różnych szczelin, w małym ogrodzie trzeba kontrolować jej rozrastanie się.

Kolor- liliowo biało żółte.
Wysokość dorosłej rośliny -5-10cm
Kwitnienie V- IX.
Stanowisko - półcień.
Gleba- wilgotna, próchniczna.
==========================
Musisz na nią uważać,żeby ci całego ogrodu niezarosła...bo potrafi.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 23:46, 16 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,ta roślinka ,to CYMBALARIA MUROWA
============================
CYMBALARIA MURALIS

Roślina wieloletnia, bylina poduszkowa, płożąca się, wytwarzająca podziemne rozłogi. Pędy płożące mają zdolność ukorzeniania się. Bardzo obficie kwitnąca bylina ale też intensywnie się rozrastająca. Idealna do wypełniania różnych szczelin, w małym ogrodzie trzeba kontrolować jej rozrastanie się.

Kolor- liliowo biało żółte.
Wysokość dorosłej rośliny -5-10cm
Kwitnienie V- IX.
Stanowisko - półcień.
Gleba- wilgotna, próchniczna.
==========================
Musisz na nią uważać,żeby ci całego ogrodu niezarosła...bo potrafi.Rozrasta się przez rozłogi i z siewu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 12:17, 17 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jolu, i taczka widzę też nowa!

A biel i szarość - jestem za.

Podziwiam konsekwencję i systematyczność w robocie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joanka 19:23, 17 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ja tak jak Pszczółka, biel i szarość - będzie super

No i przedogródek zrobiony!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
bogumila 19:29, 17 maj 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Imponujące tempo-czekamy na cieplejsze dni,maj nas nie rozpieszcza....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Joku 21:42, 17 maj 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Haniu, dziękuję za garść informacji. Na razie roślinka wygląda niewinnie , za dużo nie poszaleje, bo kawałek ziemi z każdej strony otoczony betonem.

Pszczółko, taczka nowa. No i jest moja pierwsza własna taczka kupiona przez M.

Joasiu, przedogródek dopiero raczkuje i swieci gołą ziemią. Dosadzę jeszcze co nieco. Albo z czasem zmienię całość.

Bogusiu, moim zdaniem jest to raczej żółwie tempo . Zgadza się, strasznie zimno na dworze, nic się nie chce robić na zewnątrz.

Martek, zapraszam. Łóżko zapasowe mam. I kilka materaców (- y?) dmuchanych też.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Danusza 10:56, 25 maj 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj Jolu fajnie się zaczyna u ciebie domek białoszary będzie super rzadko spotykany do tego odpowiednie roslinki i wrażenie będzie wiesz co chcesz i to najważniejsze życzę spełnienia
dodam ci moje iryski co sa koło mostku

____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
hanka_andrus 21:05, 27 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,witam.Co tam plusiki, zawsze do kogoś miłego,to i bez plusików zagląda.Miłego wieczoru.
W moim ogródku, będę jutro,a dziś Tobie bratki podeślę,żeby kwietnie było......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jotka 21:07, 27 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Ale ze mnie "bystrzacha" Dopiero teraz zorientowałam sie, ze masz nowy watek ... Pozdrawiam i zaglądać będę na pewno
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies