Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

maki 23:07, 07 sie 2015

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Nawoziłem 4 tygodnie " Yara vila nawuz do trawników Procom" rozsiewam ręcznie nie na krzyż (nie wiedziałem ze się nawozi na krzyż)mam 1400 m2 powierzchni trawnika rozsypłałem tylko 25 kg na ten obszar wszędzie jest ładny trawnik tylko przed domem zaczyna żółknieć , nawodnienie zaczyna się o 18:00 z przodu domu i jeszcze słońce mocno świeciło czy możne to być powód ?
Gardenarium 23:20, 07 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja rozsiewam ręcznie nawóz i nie na krzyż, nie ma obowiązku siania na krzyż, jednak ten sposób jest bezpieczny dla osób niedoświadczonych, bo małe jest prawdopodobieństwo nierównomiernego rozsiania nawozu.

Producent podaje 20-40 kg na 1000 m2. Zbyta mała dawka nawozu może być przyczyną, ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się bardzo mocne nasłonecznienie i związane z tym szybkie wysychanie trawnika w miejscu nasłonecznionym. Może po prostu nawóz się nie rozpuścił, albo trawnik nie ma wody w wystarczającej ilości w te upały, dolewaj, dodaj czas (II podlewanie) wcześnie rano.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maki 15:35, 08 sie 2015

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Podlewam bardzo duzo zmieniłem czas podlewania przodu od 19:00 . Czy ta trawa uschnie? czy bedzie taka żółto jasno zielona przez cały czas? Może dołosypac więcej tego nawozu? na moja odpowiedzialność
Sebek 17:09, 08 sie 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Najlepiej trawnik podlewać nad ranem, skoro masz nawadnianie nastaw go na 4-5 rano Trawa po całym dniu jest mocno nagrzana i więcej wyparuje w powietrze niż wsiąknie w glebę - a nad ranem rośliny lepiej pobierają wodę

Żeby trawnik był idealny to najlepiej nawozić go co 3 tygodnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ada 17:21, 08 sie 2015

Dołączył: 31 mar 2012
Posty: 15
Witam Wszystkich,
w niedługim czasie zamierzam posiać trawę (czekam na ustąpienie upałów). Kupiłam nawóz Yara Procomplex. Grunt został odchwaszczony, przerobiony glebogryzarką, kilkukrotnie zgrabiony i wałowany. Ziemia jest mocno ubita.
Proszę poradźcie czy nawóz wystarczy rozsypać i przegrabić, czy należy przekopać szpadlem? Nie ukrywam, że ta druga wersja mnie zniechęca. Czy przy tych upałach nawóz należy podlać, żeby się rozpuścił?
Moje drugie pytanie dotyczy czasu jaki musi upłynąć od nawożenia do siewu. Gdzieś wyczytałam, że musi minąć minimum 7 dni. Czym grozi niezastosowanie tej zasady?
Boję się, że przesadziłam z tym wałowaniem, bo ziemia zrobiła się mocno zbita. Czy mogę siać na tak zagęszczoną ziemię trawę, czy lepiej ją trochę rozluźnić?

____________________
mazik302 09:56, 11 sie 2015

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 17
Przymierzam się do wysiewu trawnika w pierwszej połowie września. Ziemia raczej nie najlepsza, sporo chwastnicy. Wyczytałem że można 3-4 tygodnie przed wysiewem nawozić saletrą wapniową, co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Mariusz
mazik302 13:09, 13 sie 2015

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 17
Pomoże ktoś?

Wyczytałem to w poniższym artykule, tylko nie wiem jak się to ma do gleby na której rośnie sporo chwastnicy oraz do jesiennego wysiewu?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
marbrz 14:43, 13 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Mazik302- jeśli nie wiesz jakich pierwiastków glebie brakuje, sypanie saletry wapniowej mija się z celem. A nóż będziesz miał glebę zasadową nabitą Ca i takim działaniem pogorszysz jeszcze sytuację.
Skoro masz czas przed siewem zrób badanie gleby.
Gardenarium 08:24, 14 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mazik302 napisał(a)
Przymierzam się do wysiewu trawnika w pierwszej połowie września. Ziemia raczej nie najlepsza, sporo chwastnicy. Wyczytałem że można 3-4 tygodnie przed wysiewem nawozić saletrą wapniową, co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Mariusz


Najpierw zajmij się chwastnicą, opryskaj i odczekaj. Jeśli były nasiona, wzejdzie znowu, więc opryskaj po raz kolejny. To jest teraz najwążniejsze niż sypanie saltery wapniowej. Nawozy dasz potem, po pierwszym koszeniu np.

Skup się na właściwym przygotowaniu gleby, jej uzyźnieniu i usunięciu chwastów. Bo to jeest wróg nr 1 dla trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
_Lukasz 10:14, 14 sie 2015

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Witajcie,

Czy przy dzisiejszych temperaturach dobrym pomysłem byłoby nawiezienie trawnika Yara Mila Hydrokompleks? Trawnik został wysiany na początku czerwca, dotąd nie nawożony. Zacząłbym od koszenia, następnie nawożenie ok godz 18-19, potem obficie polałbym wodą. Dodatkowo codziennie mam automatyczne nawadnianie rano.

Polecacie czy lepiej zaczekać na ochłodzenie?

Pozdrawiam,
Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies