Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 19:29, 21 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Komzi napisał(a)


Dzisiaj biorę się za grabienie.

Pani Danusi a który nawóz wieloskładnikowy Pani zaproponuje ?
Myślałem o polifosce, tylko pytanie którą (4, 5, 6, 8 a może 12), ewentualnie coś innego sprawdzonego ?
Co do samego nawożenia, to po jakim czasie powtarzać rozsiewanie nawozu?
I kiedy uczynić to ostatni raz ?
Wiem, że na jesień pod koniec września uderzyć najlepiej nawozem jesiennym na przezimowanie.

Jeśli chodzi o ziemię to jakaś konkretna ?
Na moje 500-600m2 trawnika ile mniej więcej takich worków zakupić ?
Ma to być cienka warstwa, czy raczej grubiej sypnąć ?


Nawóz przeznaczony do trawników.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki

a tutaj jest kiedy w jakim miesiącu co robimy i jakim nawozem nawozimy.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/77-kalendarz-pielegnacji-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukasz133 21:00, 21 cze 2016

Dołączył: 10 kwi 2016
Posty: 12
Dziękuję Pani Danusiu
takos 06:44, 22 cze 2016

Dołączył: 16 cze 2016
Posty: 9
Co sądzicie o takim siewniku na baterie?:


Czy lepiej ręczny?
Komzi 12:41, 22 cze 2016

Dołączył: 20 cze 2016
Posty: 13
Przeczytałem poradniki i mam dwa pytania.

Gardenarium napisał(a)


Nawóz przeznaczony do trawników.



Czy nawóz hydrocomplex, taki jak w tym linku będzie dobry ? Nie ma on zbyt dużej ilości azotu ?
http://allegro.pl/hydrocomplex-25kg-yara-mila-complex-nawoz-fv-wlkp-i6273500537.html

Po jakim czasie powtarzać nawożenie ? (myślałem około 4 tygodnie), a pod koniec września podać nawóz np. florovit jesienny.

Szarley 22:42, 22 cze 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 8
Moi drodzy

Posypałem Yara Vila do trawnika szybki wzrost 2 tygodnie temu i mam pytanie czy to jest za dużo czy za mało nawozu to co widać na zdjęciu..??
Są dwie kępki ładne zielone a reszta żółta...
Sypałem ręcznym siewnikiem substral czyli Scott's.
Co robić?? Help




____________________
Szarley 22:42, 22 cze 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 8
Moi drodzy

Posypałem Yara Vila do trawnika szybki wzrost 2 tygodnie temu i mam pytanie czy to jest za dużo czy za mało nawozu to co widać na zdjęciu..??
Są dwie kępki ładne zielone a reszta żółta...
Sypałem ręcznym siewnikiem substral czyli Scott's.
Co robić?? Help




____________________
Gardenarium 23:39, 22 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ile wysypałeś kg i na jaką powierzchnię?
Czy podlałeś celem rozpuszczenia nawozu?

Wygląda na spalony, czyli porażka na całej linii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szarley 00:28, 23 cze 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 8
Powierzchni 100m wysypałem jakieś 2kg. tak jak na opakowaniu pisało .
Podlalłem aż chlupało pod nogami... Zaraz po nawożeniu...
Co teraz jesli spalony?
____________________
Gardenarium 07:15, 23 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro tak nasypałeś ile zalecają to nie jest spalony, nie powinien, ale jakaś porażka. Ja to już nie wiem jak nawozicie te swoje trawniki, że tak wyglądają. Na środku zielone plama, jakby tylko tutaj było lane wodą. Albo jakby tylko tutaj był nawóz.

Zanim prosisz o radę opisz dokładnie, co robiłeś, czym, w jaki sposób, przecież ja nie jestem jasnowidzem i nie wiszę nad ogrodem i nie wiem. Piszę to co widzę na zdjęciu, a tak to właśnie wygląda
Skoro nie przenawoziłeś to oznacza, że zasuszyłeś, wody jest za mało, albo są pędraki pod trawnikiem. No przecież gdyby było lane jak należy to trawnik powinien wyglądać ładnie, idealnie.


Teraz to skoś niżej, zrób lekką wertykulację i podlewaj. Ile czasu minęło od ostatniego nawożenia?

Czy podlewałeś również w dalszych dniach, czy tylko w dniu aplikacji nawozu? Bo trawnik musi być podlewany systematycznie, gdy tylko ma sucho.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:25, 23 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Komzi napisał(a)
Przeczytałem poradniki i mam dwa pytania.



Czy nawóz hydrocomplex, taki jak w tym linku będzie dobry ? Nie ma on zbyt dużej ilości azotu ?

Po jakim czasie powtarzać nawożenie ? (myślałem około 4 tygodnie), a pod koniec września podać nawóz np. florovit jesienny.



Ja nie wchodzę w analizy chemiczne, mam pod opieką trawniki i nawożę, czasem innymi nawozami, ten nie jest jedyny, podlewam, dbam, robię dwa razy w roku wertykulację. Jak nie podlejesz, nie będziesz dbał to analiza czy aby nie za dużo azotu tez nie pomoże, jak w poście powyżej gdzie jest zdjęcie nawożonego trawkika, pojedź kilka postów wyżej.

Kup w takim razie inny nawóz, gdzie twoim zdaniem ilość azotu będzie właściwa. Ja aż taka dociekliwa nie jestem.
Nawożenie powtarzać co 4 tygodnie a jesienią dać florovit jesienny. Tylko nie zapomnij o podlewaniu trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies