Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

RadekM 19:42, 12 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Pani Danusiu jak można temu zaradzić ???

Nawóz Yara Mila Complex czy innym sposobem ???
Gardenarium 20:05, 12 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, żaden nawóz, nawóz nie jest środkiem na wszystko zło Bo nie wiem czy przenawożone czy za mało, czy te paski są zagłodzone czy spalone. Nie wiem tego bo za mało opowieści co z tym robiłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:07, 12 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lanie wody, albo napisz co zrobiłeś że tragedia się stała. Czym nawoziłeś znaczy jakim siewnikiem, na mój nos raczej siewnikiem na wózku.

Tu gdzie kółka albo było na zakładkę i spalony, albo nawóz w ogóle nie spadł i zagłodzony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 16:39, 13 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
oto treść mojego posta z 13 czerwca strona 41

Proszę o poradę i pomoc

2 Maj 2016r. posiałem długo wyczekiwany trawnik

Trawa Trawa Barenbrug Super Sport

siewnik gardena

SKŁAD:
Życica trwała 30%
Wiechlina łąkowa 40%
Kostrzewa czerwona 20%
Kostrzewa czerwona kępowa 20%

po ok. 4 tygodniach trawa nie chciała wzrastać poradzono mi u importera trawy Dosianie w miejscach gdzie spłynęła po ulewnych deszczach tuz po posianiu, przysypać ziarna trawy ziemią do trawników i nawiezienie "NAWÓZ Barenbrug Barferttile Uniwersal 20 kg."

i oto gdy dziś wstaję i moim oczom ukazuje się obrazek coraz to bardzie żółknącej trawy. Trawa nie miała oczekiwanego wzrostu ale nie żółkła, zaczęła żółknąć po posypaniu nawozem.

Pytałem Pana z firmy importującej w/w produkt czy mi nie popali, bo to młodziutki dopiero co posiany trawnik, jest problem ze wzrostem i chcę mu w jakiś fachowy sposób pomóc. Pan mnie zapewniał że z pewnością nie
popali bo Wasze nawozy nie palą nawet młodych trawników tylko pomagają w rośnięciu i jej rozwojowi.

Trawnik jest z każdym dniem bardziej żółty. Wysycha mi cała trawa. Zdjęcia z dzisiaj.

Naprawdę wierzyłem że jak z żoną zainwestujemy niemałe pieniądze to będziemy mieć super trawnik. A tu MASAKRA !!!

Znajomi kupili i posiali (na piaszczystym terenie) w tym samym czasie tzw. marketówkę i dziś maja piękny dywan z trawnika już dwukrotnie koszony.

Proszę Panią Danusię i Wszystkich, którzy mogą nam skutecznie pomóc.

Jestem Zrozpaczony

wynik badania gleby ph 8.2-8.4 czym doprowadzić do prawidłowego ph ?

Dziękuję z góry
Gardenarium 16:46, 13 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma zdjęć.
Gleba jest nieodpowiednia, pH za wysokie, obniża się siarczanem amonu, siarką pylistą (Wigor S) pod koniec lata, ale kto wie, czy nie trzeba w ogóle tego przekopać z torfem kwaśnym i ponownie zbadać. Ja specem od obniżania pH nie jestem Dawkę nawozów obniżających pH powinieneś uzyskać w stacji badania gleby, ja nie wiem jak to obliczyć ile dać, żeby pH było dla trawnika optymalne przy danej glebie. Stacja to obliczy.


Tutaj jest jak obniżać pH

http://permakultura.net/2014/10/25/jak-ulepszyc-glebe-o-wysokim-ph/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 19:38, 13 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Poniżej zdjęcia pierwsze 5 z przed miesiąca i kolejne 3 sprzed kilku dni











RadekM 19:40, 13 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
powyżej zdjęcia pierwsze 5 z przed miesiąca i kolejne 3 sprzed kilku dni
Gardenarium 08:27, 14 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te zdjęcia to ja już widziałam na forum.
Napisz co robiłeś z nawożeniem że są takie pasy, wszystko po kolei kiedy i czym.
A te 3 plamy po prawej, to suczka w trawniku, albo inne zwierzę załatwiło swoje potrzeby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 19:31, 14 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Pani Danusiu wszystko po kolei opisałem powyżej.
A te plamy to pies
Gardenarium 19:40, 14 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A więc tak:


Te miejsca zazaczone czerwoną strzałką - to nikt nie wie czy spalone czy niedonawożone bo tylko ty wiesz jak nawoziłeś czy tutaj spadła podwójna dawka czy tutaj nic nie spadło bo jechało kółko??
Czy wiesz tak jechał wózek - siewnik??




Moim zdaniem zrób próbę, na kawałeczku żółtego posyp nawóz, zaznacz to pole patyczkami i podlej dobrze, zobacz czy dopali czy stanie się zielone?
Jedynie badanie gleby jest w stanie wykazać co jest, albo ja gdybym tam była i widziała naocznie tę trawę.

Ja to podejrzewam że było tak, intuicja moja mi to mówi:

trawnik nie zrobił się żółty w tych miejscach po nawozie z powodu nawozu, a trawnik zrobił się zielony, a tutaj gdzie nie spadł nawóz pozostało żółte. Tak na 80 % to mówię, znając cyrki z nawożeniem wózkiem przez amatorów. Wszyscy tak robią, ze tu gdzie jedzie kółko, nie ma nawozu. Jeśli byłeś nadgorliwy, to spaliłeś, ale raczej nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies