Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

ricco1 11:11, 16 lip 2017

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Dzięki za poradę! Więc dziś wieczorem sypnę recznie i podleję dobrze
Gardenarium 07:52, 17 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw skoś trawnik przed nawozem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 09:59, 18 lip 2017

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Tak zrobilem.....a z tym koszeniem to ciąć na 3 czy na 4 cm? Zawsze na 4 kosilem ostanio....ale może żeby tych chwastów i koniczyny częściowo pozbyć się to może zejść niżej na 3?
DarJush 12:25, 18 lip 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Ja bym nie kosił tak nisko ponieważ koniczyny i tak nie skosisz, a trawa ucierpi na takim cięciu. Lepiej ręczne wycinanie i ewentualny oprysk. Koniczyna rozłazi się pod ziemią, a do tego wysiewa, więc jeśli nie zostanie wycięta jako młoda roślina, to później pozostanie "wykrojenie" kawałka trawnika na którym występuje lub oprysk.
ricco1 12:32, 18 lip 2017

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
dzięki za podpowiedź! w takim razie bede kosil co 4 dni tak jak napisali....a co do oprysku to kiedy ew. go użyć? za jakiś czas czy jak?
DarJush 14:07, 18 lip 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Nawozić wg zaleceń producenta nawozu - zazwyczaj co 3 tygodnie bezpośrednio po koszeniu i oczywiście obficie podlać wodą tak, aby nawóz mógł się rozpuścić w krótkim czasie. Jeśli chodzi o oprysk, to na nim również powinny być wskazówki oraz przeciwwskazania do stosowania. W razi wątpliwości można kilka dni odczekać od nawożenia. Najlepiej zachować proporcje z opakowania, a w przypadku młodej trawy zmniejszyć i ewentualnie opryskać testowo kawałek trawy w mniej eksponowanym miejscu i poczekać na efekt dot. chwastów oraz ocenić, czy z trawą wszystko ok.
Iktorn 23:05, 18 lip 2017

Dołączył: 07 lip 2017
Posty: 6
Witam jeszcze raz wszystkich. Moze teraz ktos mi podpowie. Potrzeba mi szybko czymś obniżyć pH na istniejącym trawniku. Dzisiaj zmierzyłem testem Helliga i wyszło mi między 7 a 8. A bardziej bym obstawiał 8 niż 7. Trawnik bardzo marnieje choć od samego początku nie było dobrze. Ale teraz jest bardzo źle.
Co proponujecie?
Czytałem o siarczanie amonu. Czy takie coś może być jeżeli tak to w jakiej dawce. Mam ok 500m2 trawnika.
Może podlać roztworem?
Proszę o porady bo już nie wiem co robić.
Czy moze byc tak ze woda którą podlewam podnosi ph gleby. Woda ze studni po dwóch dniach w wiadrze żółta i śmierdzi. Może ma tez dużo wapnia i podnosi ph? Co wy na to? Jak umyje nią samochód to wygląda gorzej niż przed (tragiczne zacieki).
DarJush 09:15, 19 lip 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Niespecjalnie się na tym znam, bo ta kwestia również jest przed mną, ale z tego, co czytałem, to siarczan amonu powinien być najskuteczniejszy. Podobne sugestie pojawiały się już na tym forum. Jeśli chodzi o samą wodę, to bardzo możliwe, że jest czymś zanieczyszczona lub ma po prostu wysoką zawartość pewnych minerałów - nie znam się kompletnie, ale chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby jej zbadanie i być może rozwiązanie pojawi się samo... bardzo możliwe, że konieczne będzie zastosowanie filtrów. Będzie tylko jedna potencjalna przeszkoda - koszt to jakieś 300-400 zł, więc w przypadku studni mało opłacalne. Może więc warto poszukać instrukcji w necie jak samodzielnie wykonać takie badanie o ile jest to wykonalne metodą chałupniczą przy minimalnych kosztach.
Gardenarium 22:51, 19 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Woda prawdopodobnie jest mocno zażelaziona. Zbadaj wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iktorn 23:57, 19 lip 2017

Dołączył: 07 lip 2017
Posty: 6
A jak jest zazelaziona to moze odpowiadac za takie ph w glebie?
W jakich instytucjach można zrobić takie badanie?

Pytanko apropo siarczanu amonu. Z tego co doczytałem to trzeba go mieszać z ziemią- to odpada na istniejącym trawniku.
Ale czytałem o podlewaniu borówki amerykańskiej roztworem 1 łyżka na 10l wody.
Czy takie podlanie roztworem to coś da?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies