Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 17:51, 28 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej trudniej znaleźć z żelazem niż bez żelaza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iktorn 22:17, 07 lip 2017

Dołączył: 07 lip 2017
Posty: 6
Witam wszystkich. Potrzeba mi szybko czymś obniżyć pH na istniejącym trawniku. Dzisiaj zmierzyłem testem helliga i wyszło mi między 7 a 8. A bardziej bym obstawiał 8 niż 7. Trawnik bardzo marnieje choć od samego początku nie było dobrze. Ale teraz jest bardzo źle.
Co proponujecie?
Czytałem o siarczanie amonu. Czy takie coś może być jeżeli tak to w jakiej dawce. Mam ok 500m2 trawnika.
Proszę o porady bo już nie wiem co robić.
Nawożę co miesiąc yara mila complex ok 10kg - czy to jest ok?
Deszcze padają a trawa nie rośnie i żółknie.
RadekM 10:58, 10 lip 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
ma bez przerwy problem ze wzrostem o kolorem trawnika. Powiem szczerze nie wiem co jeszcze mam zrobić żeby wyglądał jednolicie. Było wysokie ph nawiozłem siarczanem amonu. następnie 1 Lipca yara mila szybki wzrost i regeneracja. I wygląd jak przed nawożeniem . Pomóżcie proszę co mam lub czym i kiedy nawieźć żeby było jednolicie. Nadmienię że nawoziłem wózkiem gardeny miejsce przy miejscu.

Trawnik dwa miesiące temu




Trawnik dzisiaj




Iktorn 14:56, 10 lip 2017

Dołączył: 07 lip 2017
Posty: 6
Kolego RadekM a ile wysypałeś tego siarczanu amonu i na ile m2? I o ile Ci się udało zbić pH?
matys84 09:56, 11 lip 2017

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Witam serdecznie,

czy jest jakiś nawóz, który należy użyć bez badania gleby, po pierwszym koszeniu nowo założonego trawnika? To że później badanie gleby wymagane to już wiem i na pewno będę się stosował.
Gardenarium 00:42, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
RadekM napisał(a)
ma bez przerwy problem ze wzrostem o kolorem trawnika. Powiem szczerze nie wiem co jeszcze mam zrobić żeby wyglądał jednolicie. Było wysokie ph nawiozłem siarczanem amonu. następnie 1 Lipca yara mila szybki wzrost i regeneracja. I wygląd jak przed nawożeniem . Pomóżcie proszę co mam lub czym i kiedy nawieźć żeby było jednolicie. Nadmienię że nawoziłem wózkiem gardeny miejsce przy miejscu.

Trawnik dwa miesiące temu





Źle rozsypujesz nawóz, widać pasy wyraźnie, co oznacza, że są miejsca bez nawozu. Weź w ręce ten nawóz i zasil ręcznie miejsca zbyt blade, dobrze podlej, potem równimiernie naucz się aplikowac nawóz.

Ani co masz nawieźć a także czym - nie ma znaczenia, winny jest wózek i wyłącznie wózek. Osoby nie wprawione nie powinny nawozić wózkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 17:02, 14 lip 2017

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Zasilałem trawnik nawozem na poczatku wiosny, i czy teraz powinieniem jeszce nawieźć takim uniwersalnym nawozem, czy też poczekać do jesieni? Bo jakoś tak kolor jakby straciła trawa,...i dużo wolniej rośnie.....o chwastach nie wspomnę, bo już mi się nie chce ich wyrywać, wiec w przyszlym roku bede wyrywal....wyrywal...wyrywał.....i moze wtedy będzie ok
Gardenarium 22:23, 14 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnikowi brakuje żarcia, więc go dostarcz w dowolnej postaci. Na jesieni daje się nawóz jesienny.A teraz normalne do trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 10:10, 16 lip 2017

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
A czy to ze jest sporo roznych chwastow to nie ma znaczenia? W sensie czy nawoz nie spowoduje ze zrobi sie ich jeszcze wiecej?
Gardenarium 10:36, 16 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chwasty co całkiem insza inszość. Koszenie zwalczy chwasty jednoroczne, a nawożenie trawnika musi być. Bo inaczej chwasty zdominują zagłodzony trawnik.

Ma znaczenie, więc wyrywaj ręcznie albo koś co 4 dni trawnik. Nawożenie nie sprawi że chwastów będzie więcej, więcej to może być jak wzejdą kolejne nasiona, które są w glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies