Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

zaba1978 20:05, 26 cze 2017

Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 3
Ok dzięki, a powiesz mi który nawóz zastosować Yara Mila Complex czy może polifoska i w jakich dawkach, aby nie przesadzic
Gardenarium 20:47, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Florovit do trawników. Granulowany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 21:12, 26 cze 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Czytam forum i czytam i już się zgubiłem z tymi dawkami nawozu... Do tej pory sypałem 1,5kg Yary na 100m co 3 tygodnie. Dzis wyczytałem że biektorzy sypią 4kg na 100m... Jaka faktycznie powinna być dawka nawozu? Jak z Waszego doswiadczenia to wygląda?
Gardenarium 21:15, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
4 kg/100 m2. Tak jest podana dawka na opakowaniu. Możesz sypać 3,5.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 21:21, 26 cze 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Hmmmm no to błędy początkującego u mnie wyszły .3 razy tak sypałem już....
Jak sypałem 4 dni dni temu 1,5kg na 100m. To teraz dosypać te 2kg na 100m?
zaba1978 22:35, 26 cze 2017

Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Florovit do trawników. Granulowany.


Kurde to już nic nie rozumiem, wszyscy sypia yara lub polifoske, a tu taka niespodzianka. Podaj dokładnie o jaki nawóz florovita chodzi.
golzbi 22:27, 27 cze 2017

Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 1
Witam wszystkich zakochanych w ogrodach.Mam pytanie do Waldka 727 i innych, którzy stosują w ogrodzie tylko nawozy i środki ochrony naturalne.Pytania:
1/ Gnojówką z obornika bydlęcego podlewać trawnik w rozcieńczeniu 1:10 i na to dużo wody, czy lepiej opryskiwaczem w rozcieńczeniu 1:20 ?
Mam trawnik zagłodzony, bo postanowiłem stosować tylko Astvit (mikroorganizmy)propagowany przez nieżyjącego prof Nowosielskiego.Niestety jest to wielkie nic. Stosowałem od początku kwietnia i żadnych pozytywnych rezultatów.
2/Czy stosujecie nakłuwanie trawnika. jeżeli tak, to na jaką głębokość i jak często, oraz czy wystarczą sandały z kolcami
3/ Czy stosując nawożenie tylko naturalne jest możliwe uzupełnienie brakujących składników w glebie np. potasu metodami niechemicznymi?
4/ Czy podlewając gnojówką z obornika bydlęcego w rozcieńczeniu 1:10 jest możliwe przenawożenie, np. "spalenie' trawnika, lub nierówne wybarwienie w wyniku nierównomiernego podlewania ?
5/ Czy pomiot kurzy fermentowany jest razem z obornikiem bydlęcym i w jakiej proporcji do tego obornika dodawany jest kurzeniec?
Gardenarium 23:14, 27 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zaba1978 napisał(a)


Kurde to już nic nie rozumiem, wszyscy sypia yara lub polifoske, a tu taka niespodzianka. Podaj dokładnie o jaki nawóz florovita chodzi.


Florovit do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:16, 27 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zaba1978 napisał(a)


Kurde to już nic nie rozumiem, wszyscy sypia yara lub polifoske, a tu taka niespodzianka. Podaj dokładnie o jaki nawóz florovita chodzi.


Nie wszyscy, nie istnieje wyłącznie Yara, on nie jest do trawników a do roślin jakby co. Ja nawożę swój osobisty trawnik Florovit do trawników z żelazem, bo mam cień. A tobie polecam zwykły florovit do trawników (bez żelaza).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 11:09, 28 cze 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Gardenarium napisał(a)


Nie wszyscy, nie istnieje wyłącznie Yara, on nie jest do trawników a do roślin jakby co. Ja nawożę swój osobisty trawnik Florovit do trawników z żelazem, bo mam cień. A tobie polecam zwykły florovit do trawników (bez żelaza). Ot co.,

Szukałem zwykłego na stronie i znalazłem tylko
Florovit nawóz do trawników z mchem


I tym teraz sypnąłem... Wnioski: Yara lepiej się sypie siewnikiem ręcznym. Florovit pyli i siewnik się przycinał. Ale jeśli efekt będzie lepszy to przemęczę się z tym pyleniem, albo nauczę się siać z ręki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies