Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany

Pokaż wątki Pokaż posty

SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany

Diana 02:30, 23 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
SZCZĘŚCIE JEST WYBOREM - banalne, ale codziennie dokonujemy wyborów.Od tego zależy nasze szczęście.Jedną z rzeczy które wybrałam to ogród. Dla mnie to nie tylko zieleń; to miejsce zabaw moich dzieci, miejsce relaksu, upustu złości z haczką w dłoni i miejsce w którym można się wyciszyć - to wszystko daje mi ogromne poczucie bezpieczeństwa.Zatem zapraszam wszystkich na długą wyprawę po moim ogrodzie............w którym na początku był chaos.....chaos w głowie. Szaleństwo wyboru działki. Radość z posiadania samej ziemi porośniętej niesamowitą ilością chwastów, brzózek .



Pózniej przyszedł czas na dom.Stworzenie projektu trwało strasznie długo, ale efekt zadawala naszą 4 osobową rodzinę w 100%. Każda rzecz przemyślana po pare razy. O ogrodzie nikt nie myślał..... Wprowadziliśmy się gdy nie było jeszcze ogrodzenia i wielu innych rzeczy, choćby wewnątrz domu. Dzieci zaczeły biegać po "chwastowisku" i zaczełam myśleć o trawie. Wcześniej nigdy nie interesowałam się żadnymi roślinami,zupełne zero ! Małżonek stwierdził że nie chce trawy !!! ????????????? ale co w takim razie będzie wokół budynku...........usłyszałam-beton!!!! poprostu szok, wyobraziłam sobie moje dzieci z obdartymi kolanami, poobijanymi głowami......Wiem, ktoś pomyślałby że mój M oszalał, ale on chciał mieć wszędzie beton lub kafle żeby tylko wężem ogrodowym zmyć brud i kurz. I tak długo trwał w tym przekonaniu, a dzieci biegały między chwastami.
Znajomi odwiedzali nas i siedzieliśmy oglądając nasze chwasty. A jak sobie to przypomnę dzisiaj,to śmieję się w duchu - jacy mężczyzni potrafią być uparci....




Przełom nadszedł dość nieoczekiwanie. Któregoś dnia moja babcia, która ma działkę poinformowała mnie że podkopała juz brzoskwinie i możemy po nia przyjechać. Tak poprostu, "nikt nie zamawiał" tego drzewa. Przykro byłoby babci gdybyśmy jej nie zabrali, więc pojechaliśmy busem po te drzewko. Okazało się że nie wejdzie do sporego busa. M nie myśląc zbyt długo zaczął obcinać gałęzie które nie mieściły się do busa. Obojgu zrobiło nam się smutno że babcia tak się starała a my bez serca potraktowaliśmy to drzewko. Po powrocie do domu mąż bez słowa wykopał spory dół i posadził swoje pierwsze drzewo!!!



Po krótkim czasie babcia (zakręcona pozytywnie kobieta ) - nadal chodzi na swoją działkę, podarowała nam bukszpana - wielka kula, nigdy nie przycinana. Z ledwością wszedł do busa. 5 mężczyzn władowało go z trudem do busa i na miejscu poprostu wypchneło na skraju działki,gdzie jest do dziś (zadomowił sie bez trudu, choć ma swoje lata). Następnie był olbrzymi bukszpan który jechał z działki babci do nas ciężarówka z HDSem i w taki sposób został rozładowany za pomocą pasów do przygotowanej wielkiej dziury.
Dopiero po tym wszystkim myśleliśmy i rozmawialiśmy już RAZEM o trawie. Trawnik powstał w zeszłym roku na wiosnę. Rośliny również sadziłam zeszłej wiosny ,aż do jesieni.Nie mam jeszcze oczywiście wszystkich. Mało kwiatów, bylin, ale to następnym razem. Mam mnóstwo planów i tyle samo wątpliwości. I tak już przynudzam, więc na dzisiaj wystarczy. Właśnie tak zaczęła się moja pasja. Babcia zaszczepiła we mnie to tak poprostu,nie pytając czy tego chcę.Dzisiaj mogę jej jedynie podziękować.
Diana 02:30, 23 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Lena 07:15, 23 maj 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witaj
Czekam na dalsze zdjęcia ,bo powolutku odsłaniasz tajemnice swego ogrodu
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Gardenarium 07:32, 23 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Diano, Twoja historia będzie piękna, już widać że będziecie nabierać "wrażliwości ogrodniczej" i czuc piękno przyrody.
Z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania_wesola 07:47, 23 maj 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
I ja się przychodzę przywitać A działka widać że napawa wyciszeniem bo las wokół
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
GabiK 09:20, 23 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj Diano. Czekam na zdjęcia jak jest teraz.

Ile lat mieszkaliście z tymi chwastami?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
EPODLAS 11:41, 23 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Witaj Diano, ja też zaczynałam od chwastowiska . Oprócz tego było masę małych dzikich śliwek, kloników itd. Praca ciężka, chwilami katorżnicza. Jedyna różnica między naszymi chwastowiskami, to że ty tam mieszkasz, a moja oddalona jest około 50 km od domu. Mamy tam mały domek, gdzie można wygodnie żyć. Pokazuj dalej swoją walkę i jak teraz jest. Zawsze jestem ciekawa takich historii.
____________________
Mój ogród
Eve 12:08, 23 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witaj Diano
Nie mogę doczkać się zdjęć tych olbrzymich bukszpanów Pisz jak najwięcej, uwielbiamy czytać historie powstających ogrodów
____________________
ogród Ewy
Ana 13:01, 23 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
No i jest Dianka, muszę Wam zdradzić, że ogród jest już piękny Wiem, bo znam, a i nieskromnie dodam, że namawiałam Dianę na założenie wątku - Zachodniopomorskie rośnie w siłę!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Diana 13:04, 23 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie.
Z chwastami mieszkaliśmy dwa lata....dla jednych to może niewiele ,ale dla mnie to był horror.
Zdjęcia będę dodawała stopniowo, jeszcze mam parę fotek pomiędzy tym co było a co jest teraz.Wieczorkiem dodam kilka zdjęć.A już póżniej będę leciała z tym co mam i oczywiście czego mi brakuje, nad czym nie mogę zapanować i z pytaniami oczywiście
Gdybym tak nagle zaczęła dodawać te wszystkie zdjęcia których mam masę i które uwielbiam robić to bym wszystkich zanudziła....
Cudowny okaz - oczywiście nie z mojego ogródka hahaha .Zdjęcie zrobione w Hiszpanii


Mogłabym mieć u siebie takie cudo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies