Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Remi 21:53, 18 maj 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Mazan napisał(a)

Powiększa się obwódka? Jak bardzo? Ten objaw wskazuje na zaburzenia w pobieraniu potasu lub fosforu. Sprawdzałeś odczyn?

Hej, obwódka się nie powiększa, na jednym liściu nawet zniknęła, na pozostałych została chyba trochę mniejsza.
Czy sugerujesz, że zaburzenia w pobieraniu fosforu lub potasu to efekt złego pH gleby?
Mycha 09:34, 19 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 29
Chciałabym się Was poradzić. Moja karagana syberyjska jesienią zrzuciła liście o miesiąc wcześniej, niż powinna. Na wiosnę nie wypuściła liści. Odbija od korzenia - jak co roku. Gałęzie w środku wydają się zielone, choć z brązowymi kółkami. Co ja mam z nią zrobić? Już wywalić?
____________________
Paulina
Rafallo 10:58, 19 maj 2017

Dołączył: 19 maj 2017
Posty: 1
Witam serdecznie,

potrzebuję pomocy w rozpoznaniu tej o to plagi, na sosence,

moje pierwsze podejrzenia padły na mszyce ale przy bliższych oględzinach nie wygląda mi to na nie, to są jak by takie małe białe pajączki i również zostawiają taka delikatną nić. Zrobiłem wczoraj oprysk decisem, zobaczymy co to da....

z góry dziękuje za pomoc

Rafał

jankosia 19:30, 19 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124



Pilna sprawa. Bergenia. Nie wiem czy ratować czy wywalić. Wykopałam to to do przesadzenia a tu takie brzydoty. Mam tego z taczkę i trochę szkoda







Co to może być? Na pierwszej fotce widać robala wgryzionego w karpę, widać to dobrze? Czytałam sobie że bergenie to najczęściej na choroby grzyboee zapadają a ze szkodników to tylko ślimaki. U mnie ewidentnie coś ją żre. Pytanie co, jak to zwalczyć i czy oprócz tego te drobne plamki i zasinienie na przekroju plus znowu ciemne plamki nie wskazują dodatkowi na jakąś chorobę grzybową albo wirusową

Bardzo proszę o pomoc, a dzisiaj wykopię tylko resztę i odłożę na bok. Żadnych gwałtownych ruchów
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mazan 21:58, 19 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jankosia

Częściej od chorób grzybowych bergenie są atakowane przez bakterie Pseudomonas ssp. i myślę, że to ona zaatakowała.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jankosia 22:18, 19 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
I co teraz? Czymś da się ratować czy raczej ognisko? A ten robal w środku to co za jeden? Więcej ich było. Na pewno miały swój udział :-/
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mazan 09:48, 20 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jankosia

Spróbuj wykąpać w RT przez ok. pół godziny, a stanowisko po posadzeniu roślin dobrze opryskać preparatem wapniowym /OW lub PW/. "Robal" trudny do rozpoznania.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
lucca 19:21, 21 maj 2017

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 28
Witam wszystkich,

Mam problem z moimi świerczkami Conica. Brązowieją młode pędy, dostały takich regularnych brązowych plamek, jak na zdjęciach poniżej. Co to może być i jak je odratować?

Będę wdzięczna za pomoc


Malgosiak 22:12, 21 maj 2017

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 33
Co może być przyczyną choroby malin? I czy jest szansa je uratować?

Powtórka z ubiegłego roku - maliny wypuszczaja nowe pędy i nowe liście ale teraz zaczynają brązowieć im liście i sadzonki zamierają.
Z nowymi sadzonkami dzieje się to samo.

Pozdrawiam
Gosia
____________________
Gosia
Mycha 11:42, 22 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 29
Widzę, że mnóstwo pytań się tu pojawia. Czy miałabym szansę też otrzymać odpowiedź? Mój post o karaganie powyżej.
____________________
Paulina
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies