Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród... reni

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród... reni

AniaDS 13:22, 21 lip 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Reni, pięknie Cię kwiatuszki po urlopie przywitały .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaK 00:11, 22 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Witaj, wpadłam z rewizytą.Fajnie mieć swój kawałek ziemi i móc na nim tworzyć swoje własne kompozycje.Piękne róże i jednoroczne takie kolorowe i mnóstwo miejsca na nowe roślinki, czyli bezkarnie możesz odwiedzać szkólki.
Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
monteverde 12:07, 22 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
reni napisał(a)
Z porannego spacerku








Cześć Reni obejrzałam wątek, masz ładne róże, i inne roślinki, świerków bym sie nie pozbywała, ale zauważyłam,że Twoja hortensja cierpi na chlorozę. Jest to efekt zmniejszonej przyswajalności żelaza z podłoża o niewłaściwym odczynie (zasadowym).Musisz zakwasić podłoże oraz uzupełnić niedobór żelaza przez podlanie lub opryskanie rośliny chelatem tego pierwiastka. Będę odwiedzała
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
reni 12:30, 22 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Dziękuję za wizytę, co do hortensji... tak wiem, że jest w złej kondycji podsypałam już nawozem ale raczej nie pomogło, myślę że jest posadzona w złym miejscu- wciśnięta w róg dwóch murków i chyba ziemia jest tam beznadziejna zastaliśmy ją po poprzednich właścicielach. Myślałam żeby ją przesadzić ale nie wiem czy to możliwe bo jest dość duża...
____________________
Ogród... reni
Mala_Mi 13:15, 22 lip 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja tam przesadzam prawie wszystko..... byle wielka bryła ziemi.. i o odpowiedniej porze roku .... niestty każde przesadzanie krzewów niesie pewne ryzyko.... wiec może lepiej ulepszyć glebę w rejonie hortensji???? I jak nie pomoże to wtedy eksmisja...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
reni 20:40, 22 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Fajnie się wypoczywało ale ogród trochę zarósł... trzeba było pomału zabrać się do pracy
Na pierwszy ogień poszła trawa... po skoszeniu





____________________
Ogród... reni
reni 21:06, 22 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Wczoraj zabrałam się za porządkowanie oczka, a właściwie wokół niego

... niestety nie zrobiłam fotki przed, a to jest wcześniejsze.
Wyglądało mniej więcej tak



A teraz tak... jeszcze całkiem nie skończone jeszcze trochę kamieni do układania zostało no i myślę co by tam jeszcze dosadzić











____________________
Ogród... reni
bajsza 09:54, 23 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 239
reni napisał(a)
O,tak brdzo lubię róże... Ja też - sorry, że wtrącam się do zdjęć, bo masz taki cudny znak identyfikacyjny więc sądzę, że znasz się na grafice i obróbce zdjęć i kadrowaniu....
Kwiaty mają w sobie Magię zdjęcie powinno to pokazywać, a więc wszystko co nie potrzebne, nie powinno znajdować się w kadrze. Kwiat ma nas zahipnotyzować. Jak jest zakurzuny trzeba go najpierw umyć itd. Warto czasami pokazać fragment, bo na tym polega magia, żeby nie dawać wszystkiego od razu ..Panowie wiedzą o czym mówię
Moja róża dla Ciebie reni dziękuję za odwiedzenie. Pozdrawiam
____________________
bajsza/Basia/http://www.ogrodowisko.pl/watek/1722-bajszowe-klimaty *** http://www.bajsza.blogspot.com *** http:///www.bajszafotokul.blog.onet.pl/
reni 12:09, 23 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Bajsza, dziękuję za odwiedziny i cudną różę... a co do zdjęć to bardzo daleko mi do choć w miarę idealnych za to twoje są rewelacyjne
____________________
Ogród... reni
Milka 15:39, 23 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
monteverde napisał(a)

Z porannego spacerku








Cześć Reni obejrzałam wątek, masz ładne róże, i inne roślinki, świerków bym sie nie pozbywała, ale zauważyłam,że Twoja hortensja cierpi na chlorozę. Jest to efekt zmniejszonej przyswajalności żelaza z podłoża o niewłaściwym odczynie (zasadowym).Musisz zakwasić podłoże oraz uzupełnić niedobór żelaza przez podlanie lub opryskanie rośliny chelatem tego pierwiastka. Będę odwiedzała


Witaj Reniu po urlopie
Ani sugestie i mnie dotyczą, bo jedna z hortensji tez ma żółtawe listki, jakby variegata zrobie oprysk!!!

a ogród pięknie cię przywitał
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies