Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Anita1978 23:00, 23 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Marzenko
Ja je mam od zeszłego roku, w tym jest ich zdecydowanie więcej, rozrosły się. Ja moje kupiłam u poczciwego działkowca, podobnie jak lawendy, z polskiej ziemi, może Twoje były tymi hodowanymi w Holandii??? Te sadzonki przeróżne holenderskie często przemarzają...
A co do długoości kwitnienia, to według mnie długo , przecież wiele miejsca nie zajmują, więc można je gdzieś upchnąć
____________________
ogródek Anity
monteverde 00:04, 24 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Anita1978 napisał(a)
Budleją i Louise M

Anitko wypiłam wieczorna kawkę zwiedzając Twoj ogród ślicznie i duża przestrzeń Twoja Loiuse M bardzo podobna do mojej Papageno
Liatrię mam oba kolory, ale nie takie duże jak Twoje no i rumiany śliczne pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
popcorn 08:05, 24 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękny busz u Ciebie Róża z budleją - cudny duet
miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Anita1978 15:23, 24 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ta budleja to cała historia...w tamtym roku rosła gdzie indziej, ledwo odbiła po zimie, miała 4 lichutkie gałązki tak po 30cm każda...ale ja tak lubię Budleję, że postanowiłam dać jej szansę. Na jesień przesadziłam na nowe miejsce, to co teraz, obsypałam ziemią i korą na zimę i czekałam wiosną...a ona ruszyła pięknie! A jak ruszyła to już się nie zatrzymała.... W tej chwili jest wyższa ode mnie ( ja mam 160cm), a ile ma gałązek

Z roślinami trzeba powoli, co nagle to po diable!. A jaka radość!!
Mam obecnie kilka roślin w tak zwanym "przedszkolu" czyli gdzieś w kątku, są reanimowane...
____________________
ogródek Anity
Anita1978 15:25, 24 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
monteverde napisał(a)

Anitko wypiłam wieczorna kawkę zwiedzając Twoj ogród ślicznie i duża przestrzeń Twoja Loiuse M bardzo podobna do mojej Papageno
Liatrię mam oba kolory, ale nie takie duże jak Twoje no i rumiany śliczne pozdrawiam


Wiem że podobna do papageno, może to i Papageno, na etykiecie było co prawda Louise M ale kto ich tam wie, tych sprzedawców ..... Mam kilka roślin, które na pewno nie są tymi z etykiety...
Pozdrawiam Cię Aniu serdecznie i dziękuje, że wpadłaś
____________________
ogródek Anity
Anita1978 15:26, 24 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
popcarol napisał(a)
Piękny busz u Ciebie Róża z budleją - cudny duet
miłego dnia!


Ja Tobie też życzę miłego ale już popołudnia i wieczoru
____________________
ogródek Anity
JulkAd 15:38, 24 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Anita1978 napisał(a)
Dziś piękna pogoda! Lato w pełni!zapraszam na kawkę i spacer po moim ogrodzie


Anitko Twoje okrywowe to dopiero szał...od kiedy u Ciebie rosną?....masz może zdjęcia porównawcze takie sprzed roku na przykład?....buźka
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Margarete 16:31, 24 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anita1978 napisał(a)
Ta budleja to cała historia...w tamtym roku rosła gdzie indziej, ledwo odbiła po zimie, miała 4 lichutkie gałązki tak po 30cm każda...ale ja tak lubię Budleję, że postanowiłam dać jej szansę. Na jesień przesadziłam na nowe miejsce, to co teraz, obsypałam ziemią i korą na zimę i czekałam wiosną...a ona ruszyła pięknie! A jak ruszyła to już się nie zatrzymała.... W tej chwili jest wyższa ode mnie ( ja mam 160cm), a ile ma gałązek

Z roślinami trzeba powoli, co nagle to po diable!. A jaka radość!!
Mam obecnie kilka roślin w tak zwanym "przedszkolu" czyli gdzieś w kątku, są reanimowane...


U mnie to sie nazywa "sanatorium" - takie 2 duze donice gdzie ukorzeniam jakieś różne rosliny albo odstawiam połamane czy uszkodzone, stojąw półcieniu i... całkiem , całkiem sie im poprawia..."-)

Oglądam ten twój ogród i oglądam i nacieszyc oczu nie mogę.... nie chce sie wierzyc że on taki młody. Ale ta przestrzeń zielona to też atut jest, a zakątki powstaną, po woli... bedzie jeszcze piekniej.
Doczytałam sie że bedziesz u nas 10.08 - to super !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Debra 16:45, 24 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Anita1978 napisał(a)
Ta budleja to cała historia...w tamtym roku rosła gdzie indziej, ledwo odbiła po zimie, miała 4 lichutkie gałązki tak po 30cm każda...ale ja tak lubię Budleję, że postanowiłam dać jej szansę. Na jesień przesadziłam na nowe miejsce, to co teraz, obsypałam ziemią i korą na zimę i czekałam wiosną...a ona ruszyła pięknie! A jak ruszyła to już się nie zatrzymała.... W tej chwili jest wyższa ode mnie ( ja mam 160cm), a ile ma gałązek

Z roślinami trzeba powoli, co nagle to po diable!. A jaka radość!!
Mam obecnie kilka roślin w tak zwanym "przedszkolu" czyli gdzieś w kątku, są reanimowane...


Tak jak pisałaś u mnie.
To prawda, czasem przesadzam rośliny po kilka razy, aż widzę, że im wreszcie miejsce i towrzystwo pasuje. Bo towarzystwo innych roślin też ma ogromne znaczenie.

Moja Budleya dopiero ma te kitki malutkie, ale za to bardzo ich dużo.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Milka 17:11, 24 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anitko, wspaniała różanka i doskonały pomysł z pzredszkolem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies