Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Margarete 23:05, 30 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anita1978 napisał(a)
No jakieś przeciąženie, chyba za sprawą spotkania u Alinki
Ja też dziękuję, mam nadzieję, że będziemy częściej się widywaćm že roślinki się przyjmą ukopane...
A ja to tak przejęta byłam, že żadnego zdjęcia nie zrobiłam!...


Ja mam kilka i wkleję, ale teraz jest czasowa prohibicja... zdjęciowa oczywiście
Byle do środy !

Dzisiaj obciełam przekwitłe kwiaty róż ( mam 1 szt krzewu róży a piszę jakbym nie wiem ile obcinała..ha, ha, ha....) i zrobiłam to "fachowo" twoim sposobem. Moja ingrid bergman rozszałała sie bo aktualnie ma 7 kwiatów w róznej fazie rozkwitu. Jest boska ! A do tego dzis wreszcie róża Eden Rose te rozchylila nieco paki... hurra! Obie sadzone w maju ... widocznie im u mnie dobrze !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 07:48, 31 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgosiu, pokaż koniecznie Twoje róże Eden jest boska, też mam, kupowałyśmy razem

pozdrawiam, Anitko!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:49, 31 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Anito, ale masz wypasione hortensje pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Anita1978 09:32, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)


Ja mam kilka i wkleję, ale teraz jest czasowa prohibicja... zdjęciowa oczywiście
Byle do środy !

Dzisiaj obciełam przekwitłe kwiaty róż ( mam 1 szt krzewu róży a piszę jakbym nie wiem ile obcinała..ha, ha, ha....) i zrobiłam to "fachowo" twoim sposobem. Moja ingrid bergman rozszałała sie bo aktualnie ma 7 kwiatów w róznej fazie rozkwitu. Jest boska ! A do tego dzis wreszcie róża Eden Rose te rozchylila nieco paki... hurra! Obie sadzone w maju ... widocznie im u mnie dobrze !


Napewno im u Ciebie dobrze!
Posadzisz kolejne na jesień i ani się obejrzysz a zostaniesz Królową Róż
____________________
ogródek Anity
Anita1978 09:41, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
popcarol napisał(a)
Anito, ale masz wypasione hortensje pozdrawiam!


No hortensje jakoś "same" u mnie rosną jak szalone
Nie ukrywam, że najbardziej lubię Limki za ich sztywność-mam aż 4 , w tym jedna 3 letnia to ta największa właśnie. Rosną w słońcu i mająpiękny pokrój!
Mam też 2 Rheny Vf, ale małe, i jedną Magical Candle, ta póki co też jest sztywna
Mam też 2 Anabelki, ale te się pokładają, choć w przyszłym roku zrobię tak jak radzi Zbyszek z Borów Tucholskich, ona ma piękne sztywne i ogromne kwiaty!!!! On obcina wiosną bardzo krótko - nad pierwszym oczkiem nad ziemią!


Mam też 2 horti nn, jedna to miała być October Bride, ale. Ie jest bo kwitnie już od połowy lipca, a nie jak nazwa wskazuje od października...a druga to miała być Tardiva, ale też inaczej wygląda....metki były złe i to w centrum u Tracza.....

Jak będzie można wrzucać fotki to wstawię
____________________
ogródek Anity
Anita1978 09:41, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Karola
U mnie w Piotrkowie jest niezły wybór hortensji, niedrogo, jakbyśmy chciała, to daj znać to 10 ci przywiozę
Oni są w necie nawet, nazywają się Gardenpark
____________________
ogródek Anity
beta 09:44, 31 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam Anitko...hortki piękne!!!....w szoku jestem ile pąków ma limka

ja Tardivę też mam...przywiozłam sobie z Hortulusa...póki co pomysłu na nią nie mam i stoi w donicy na ganku w towarzystwkie kukszpanowej kuli ....ta Tardiwa jak czytałam to taka całkiem spora rosnie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Anita1978 09:52, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Beta

Ja mam swoją niby Tardivę od frontu, jak wracam do domu to mnie wita!
A Limki tnę o 1/3 wiosną, to ładnie rosną i są wysokie, na takich wyższych właśnie mi zależy.
No i najważniejsze dla hortensji-posadzić w kwaśnej ziemi, wsypać do dołka takowej sporo, jeśli tego nie zrobisz to nawet nawóz nie pomoże!!! Wiem, bo 2 anabelkom nie podsypałam, rosły kiepsko, prawie umarły, a po przesadzaniu w kwaśną ziemię pięknie kwitną w tym roku!!!
Także kwaśną ziemia! Inaczej szkoda kasy na roślinę!
A od drugiego roku po posadzeniu nawożę Magiczną siłą do hortensji!
P.S. U mnie niby Tardiva rośnie w półsłońcu i ma się dobrze!
____________________
ogródek Anity
beta 10:22, 31 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ja tez swoje (dwie cięłam na wiosnę, tak jak piszesz...jak porównuję zdjecia z tamtym rokiem to widać że urosły...ale tyle pąków co Twoje to nie mają...sadzone , nie pamiętam w jakiej ziemi były, ale wyściókowane są korą....teraz te które sadziłam w tym roku to pasadziłam w kwaśnym torfie wymieszanym ze zwykłym i kompostem...moje limki też w słońcu rosną
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Debra 12:06, 31 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Ty Anito widzę specjalistką od hortensji już jesteś.
Gratuluje i pozdrawiam
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies