Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Anita1978 14:49, 10 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Krys napisał(a)
Anitko pytałaś u mnie o sasanke,ja je kupowałam na ta tareczkach o "babuszek" wiosną i są cudne,ale chyba troche nie w tym miejscu je posadziłam ,przesadzę jesienia pozdrawiam

Szkoda tylko , że u mnie na targu nie ma babuszek
Muszę kupic jakoś inaczej!
Pozdrawiam Krysiu
____________________
ogródek Anity
Anita1978 14:51, 10 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Agania napisał(a)
Witam w tą nie pogodę, zima próbuje wrócić, ale my jej nie chcemy....................deszczu trochę napadało, zachmurzenie u nas jednak się nasila, Anitko chyba będzie znowu padało, wczoraj trochę napstrykałam fotek, pomiędzy słońcem i deszczem

Takich cudniastych bratków i króliczków.............jeszcze nie widziałam.................bratki do schrupania


Fotki widziałam! Ładniaste! A mnie w tym roku na bratki wzięło . Może jeszcze dam w donice hortensje ogrodowe, to jedyne miejsce gdzie dadzą radę, bo w gruncie przemarzają mi. Potraktuje je jak jednoroczne chyba, bo nie wiem czy takie donice to moge poźniej schować do garażu np? Te z horti ogrodowymi?
____________________
ogródek Anity
Ivvvona 18:57, 10 kwi 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Hej, co do cebulowych mam podobne podejście, chociaż nowe odmiany kuszą. Niestety czytałam że są bardziej kapryśne. Ja muszę swoje krokusy poprzesadzać, więc dokupię już niewiele. A z trawami dobrze myślisz, szkoda kasy na niepewne sadzonki, chociaż ja zmuszona byłam kupować przez internet. W większości jestem zadowolona, ale to loteria. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
Bogdzia 20:14, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anita1978 napisał(a)

Fotki widziałam! Ładniaste! A mnie w tym roku na bratki wzięło . Może jeszcze dam w donice hortensje ogrodowe, to jedyne miejsce gdzie dadzą radę, bo w gruncie przemarzają mi. Potraktuje je jak jednoroczne chyba, bo nie wiem czy takie donice to moge poźniej schować do garażu np? Te z horti ogrodowymi?


Wszystko zależy od tego jak ciepły masz garaz, jakieś +5 stopni było by akurat, a wczesną wiosną jeszcze swiatło jest potrzebne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Anita1978 08:07, 11 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Iwonko
Masz jak zwykle racje! Nowości kuszą, ale te ceny! Nornice miałyby wyżerkę jak w restauracji z gwiazdką Michelin!

Bożenko
Tak sobie myśle, że i tak mam tyle gratów w garażu, że horti chyba już nie zmiesczę....rowery, pudła, przetwory, nalewki.....chyba je potraktuje jak jednoroczne w donicach, tak jak Danusia....u mnie i tak nie zimują w ogrodzie na tym wygwizdowie,a ja chciałam mimo wszystko je mieć! Niebieskie może, do bratków niebieskich bedą pasować!

U mnie dzisiaj mglisto- ale mgła to tez opad atmosferyczny, wiec dobrze, niech będzie. Aż słychać jak roślinki trzeszczą rosnac
Prace zaplanowane na wekend:
- oprysk iglaków pinvitem
- podlanie róż nawozem do róż
- podlanie reszty florovitem
- posadzenie 3 powojników i postawienie im podpór zakupionych

Chwastów na razie nie ruszam, bo wszystko dopiero z ziemi wyłazi a ja nie pamiętam co gdzie posadziłam, np.lilie?
Oto plan na wekend.
No i jeszcze tort muszę zrobić dla chrześniaka! Wiec imprezka!
____________________
ogródek Anity
jotka 08:12, 11 kwi 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Anitko, tez mam taki sam problem z hortensjami
Dlatego sukcesywnie przchodzę na bukietowe, które kwitną na jednorocznych pędach. Ogrodowe mają ostatnią szansę ... Ale pewnie ich nie wyrzucę, tylko zostaną jako ozdoba z liści.
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Margarete 09:47, 11 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Margolka napisał(a)
Zobacz, tak przycięłam, nie wiem, czy nie za mało... Najwyższa gałązka ma teraz ze 40 cm (nad 3-4 pąkiem cięłam). Dobrze?


Tylko zapomniałam zerknąć na kartke, jaka to róża. Jestem kompletna abnegatką w tej kwestii... Jak zapytałaś, jaka to róża, to pierwsza odpowiedź, jaka mi się nasunęła, to... ŻÓŁTA

Ale sprawdzę... Myślałam, ze cyknęłam fotke karteczki przy róży, ale jednak nie.
Mam za to zdjęcie karteczki azalii japońskiej - nie wiem po co, bo tu akurat wiem, co mam


Jak tak czytam wpis Margolki to mi sie przypomina jak kiedys razem z meżem jeszcze robiłam zakupy w jakims markecie ze sprzetem AGD, on poszedł oglądac jakis sprzęt elektroniczny a ja podeszłam do lady i poprosiłam pana o worki do odkurzacza, po czym pan zadał mi fundamentalne pytanie : do jakiego odkurzacza ? musiałam nie wyglądac mądrze...... nie słyszałam pytania, byłam zamyslona więc pan ponowił pytanie : jaki ma pani odkurzacz ? a ja.bezmyslnie ale za to z czarujacym usmiechem odpowiedziałam .....jaki ? no CZERWONY
W sklepie było niewielu klientów ale ci którzy to słyszeli na czele z moim mężem parsknełi smiechem......ja sama też z resztą sama sie z siebie smiałam.....jak kompletna idiotka sie zachowałam, bezmyslnie....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 09:51, 11 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anita1978 napisał(a)

Szkoda tylko , że u mnie na targu nie ma babuszek
Muszę kupic jakoś inaczej!
Pozdrawiam Krysiu

Ja w minioną sobotą kupiłam na giełdzie pod hala sportowa też od takich "domowych" sprzedawców-ogrodników, był duzy wybór od 3 do 5 zł za sztuke, w zalezności od wielkości sadzonki tyle że tylko w 2 kolorach : fioletowym i białym. Marzy mi sie jeszcze taka sasanka ciemno-czerwona.....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 09:58, 11 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Moje horti ogrodowe z donicy (koralowo-rózowe) dałam do ziemi i okryłam mocno, zima była słaba to może przezyły, ale mama mi je przed wsadzeniem jesienia do ziemi obciłęa jeszcze w donicy wiec na pewno nie zakwitna....może za rok.....
Jak byłysmy razem w OBI to tez miałam ochote kupic do donic ale jeszcze za wczesnie, po 15 maja bo moga podmarznąc.

Pokaz te podpory które kupiłas........
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Anita1978 10:17, 11 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Małgoś
Tu masz podpory
http://allegro.pl/show_item.php?item=4098201559
A co do odkurzacza to dobre! Ja też tak mam z wszelkim sprzętem
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies