Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

katarzynkak 23:38, 24 kwi 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Hej hej Anitko

Ależ u Ciebie czyściutko w ogródku, a jakie piekne tulipany...
Juz powojniki się budzą? A ja myślałam, ze dopiero w czerwcu zaczynają kwitnąć

pozdrawiam,
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Margarete 23:55, 24 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anita1978 napisał(a)

Nawet pasujesz na taką Scarlet

Tak tak, pasuje .............szczególnie że Scarlet słyneła w okolicy z najszczuplejszej talii...........jakies ze 48 czy 49 cm miała podobno.........oczywiście w gorsecie, zasznurowana.............. to prawie jak ja.....
Z tym że "prawie ...robi duzą róznicę............
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 00:01, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No pieknie u ciebie , pieknie kolezanko.....w ogrodzie pieknie to wiadomo ale w okolicy...........też masz gdzie jeździc rowerem i spacerowac z psem. to Luciąża, prawda ? śliczne miejsca, szczęściara z ciebie że masz blisko w takie ładne miejsca.............
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Anita1978 07:58, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ivvvona napisał(a)
Coraz piękniej. Wszystko kwitnie i pachnie, a zieleń po deszczu taka soczysta. Mnie sie nie chce wracać z ogrodu do domu, mogłabym tam siedzieć cały dzień. Bardzo ładnie wyglądają tulipany w żwirku. Czy sadziłaś je prosto do ziemi czy w koszyczkach?

Tulipany sadziłam prosto do ziemi, bez koszyczków. Faktycznie jak się wsadzi kepami, to efekt fajny, już teraz zawsze tak będę sadzić!
____________________
ogródek Anity
Anita1978 07:59, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
FrancoPolo
Jak spotkam gazetkę to z chęcią kupię . A okolice faktycznie mam ładne- 5 minut od domku
____________________
ogródek Anity
Anita1978 08:01, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Mala_Mi napisał(a)
Anita, ja u Ciebie to bardzo rzadki gość.... za dużo wątków, nie wyrabiam... i bardzo mi sie podoba Twoja wiosna... porządek niesamowity... okolice piękne

Hej Aniu!
To miło, że znalazłaś czasu troszkę i dla mnie
A ja zauroczona twoimi kępami liliowców zamówiłam wczoraj sporo- w tym 20 stella d'oro- na obwódkę , dodam do nich irysy kwitnące tez latem, szafirowe, za nimi, bo wyższe- może będzie ładnie! Ostatnio idę w ilość jednego gatunku- będzie porządek!
____________________
ogródek Anity
Anita1978 08:05, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
dajana napisał(a)
Piękną masz okolicę a rower to i ja uwielbiam tylko nie mam z kim jeżdzić..Anitko przeczytałam u Akanty ze mszyce i skoczek tez u ciebie po różach grasuje Z mszycami sobie radzę ale skoczek daje równo popalic Zeżarł mi Eden Rose i chyba juz się nie podniesie bo marnie wygląda .Dwa lata z rzędu na niej grasuje i niestety ze skutkiem chyba nieodwracalnym .Na angielkach też miałam skoczka ale w mniejszych ilosciach i przetrwały są ładne w tym roku, oprócz tej jednej .Ogród masz sliczny az miło oko zawiesić na dłużej

Mszyca nie jest straszna- radzę sobie z nią środkami naturalnymi, ale skoczek- masakra! U mnie jest na Louis Odier. Chyba sięgnę po chemię.... tylko że teraz zapowiadają cały czas deszcze....mam nadzieje , że ten rok nie będzie znowu okrutny dla róż- w tamtym roku walczyłam z czarną plamistością....eh....
____________________
ogródek Anity
Anita1978 08:08, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
katarzynkak napisał(a)
Hej hej Anitko

Ależ u Ciebie czyściutko w ogródku, a jakie piekne tulipany...
Juz powojniki się budzą? A ja myślałam, ze dopiero w czerwcu zaczynają kwitnąć

pozdrawiam,
k

Kasiu
Są tez powojniki wcześnie kwitnące, powtarzające później kwitnienie! Kwitną na zeszłorocznych pędach . Gdy kupujesz jakiegoś trzeba poczytać o danej odmianie . Ja mam rożne- i wcześnie i późno kwitnące, dzięki temu cały czas sa kwiaty
Pozdrawiam
____________________
ogródek Anity
Anita1978 08:10, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Malgoś
No co ty! Dobry gorset i dasz radę
Tak to Luciąża- wycieczka rowerowa fajna, pierwsza w sezonie, jakoś czasu nie było....a dzisiaj są zakwasy....
P.s. Sprawdź na swoich różach - u mnie mszyce i skoczek różany ( na spodzie liści takie małe robaczki )
____________________
ogródek Anity
Bogdzia 08:49, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anita1978 napisał(a)

Hej Aniu!
To miło, że znalazłaś czasu troszkę i dla mnie
A ja zauroczona twoimi kępami liliowców zamówiłam wczoraj sporo- w tym 20 stella d'oro- na obwódkę , dodam do nich irysy kwitnące tez latem, szafirowe, za nimi, bo wyższe- może będzie ładnie! Ostatnio idę w ilość jednego gatunku- będzie porządek!


20 sadzonek od nich to będzie jedna kępka ode mnie , szkoda ze nie mówiłas ze chcesz je kupic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies