Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Anita1978 10:29, 03 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)
Aha i jeszcze się chciałam pochwalić że kupiłam 2 nowe ( właściwie jedyne, nie licząc jednej pnącej) roże
na giełdzie pod hala sportową w Łodzi, ale od dobrego producenta - tak zachwalały go dziewczyny od nas z forum. Jeszcze nie rosną na swoich miejscach, są zadołowane w mokrej ziemi, w dużej donicy bo dopiero w sobota z synem robimy rabatę, o ile pogoda pozwoli.... co mam wsypać do dołu pod te róże ? czy sam kompost ? czy cos specjalnego ? w jakiej odległości je posadzic bo to są : "eden rose" i "ingrid bergman"



ja podsypywałam specjalnej ziemi do róż kupionej w ogrodniczym i rosną dobrze . a jeżeli chodzi o odległość to zależy, chociaż 50 cm ale ładnie wyglądają wyeksponowane czyli tak co 1 metr - tak będzie lepiej . a tak ze 2 tygodnie po posadzeniu możesz zacząć nawozić magiczną siłą do róż substrala- będą rosły jak szalone
a jeśli chodzi o zieleń trawnika to ja używam nawozu hydrocomplex yara mila- poleciła mi go Danusia kiedyś i jest super jak widać
____________________
ogródek Anity
Anita1978 10:30, 03 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Marzena2007 napisał(a)


Te carexy właśnie powyrywać, podsypać azofoską, podlać i czekać będą piękne.

ok, tak zrobię, a czy można zamiast azofoski florovitem w płynie? bo taki nawóz mam akurat?
____________________
ogródek Anity
Anita1978 10:33, 03 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)
Aha i jeszcze się chciałam pochwalić że kupiłam 2 nowe ( właściwie jedyne, nie licząc jednej pnącej) roże
na giełdzie pod hala sportową w Łodzi, ale od dobrego producenta - tak zachwalały go dziewczyny od nas z forum. Jeszcze nie rosną na swoich miejscach, są zadołowane w mokrej ziemi, w dużej donicy bo dopiero w sobota z synem robimy rabatę, o ile pogoda pozwoli.... co mam wsypać do dołu pod te róże ? czy sam kompost ? czy cos specjalnego ? w jakiej odległości je posadzic bo to są : "eden rose" i "ingrid bergman"


a ingrid bergman możesz podsadzić jeszcze czymś dla kontrastu czymś co kwitnie na biało i jest niskie lub jakimiś zwiewnymi trawkami, poszukaj zdjęć w necie
____________________
ogródek Anity
Enya73 10:43, 03 maj 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Ja też Anitko podcinam trawki co roku na wiosnę i po jakimś czasie ładnie się zagęszczają Tak więc zabaw się w Edwarda nożycorękiego i poszalej dziś w ogrodzie Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Anita1978 10:47, 03 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Enya73 napisał(a)
Ja też Anitko podcinam trawki co roku na wiosnę i po jakimś czasie ładnie się zagęszczają Tak więc zabaw się w Edwarda nożycorękiego i poszalej dziś w ogrodzie Pozdrawiam


tak zrobię ale nie dzisiaj bo pada non stop...
____________________
ogródek Anity
Bogdzia 11:00, 03 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne zdjecia ze spaceru. Masz ciekawą okolicę , zazdroszczę bo u mnie niezbyt , najbardziej brakuje wody jakiejkolwiek. W ogrodzie też pięknie . Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Anita1978 11:05, 03 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Bogdzia napisał(a)
Piękne zdjecia ze spaceru. Masz ciekawą okolicę , zazdroszczę bo u mnie niezbyt , najbardziej brakuje wody jakiejkolwiek. W ogrodzie też pięknie . Pozdrawiam.


dziękuję, okolica faktycznie piękna, tak nas urzekła, że kupiliśmy tu działkę pod dom właśnie...a ta rzeczka to Luciąża- bardzo czysta zresztą, latem można poplażować
____________________
ogródek Anity
Bogdzia 20:07, 03 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anita1978 napisał(a)


dziękuję, okolica faktycznie piękna, tak nas urzekła, że kupiliśmy tu działkę pod dom właśnie...a ta rzeczka to Luciąża- bardzo czysta zresztą, latem można poplażować


super miejsce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 23:35, 03 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dzięki Anitko, tak zrobie jak piszesz...a nad zakomponowaniem tła dla moich róż jeszcze pomyslę. Jeszcze chciałbym w tym roku dokupic jakiesokrywowe, które nie stwarzaja problrmów i długo kwitna, musze sie rozejrzec.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Anita1978 22:51, 04 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)
Dzięki Anitko, tak zrobie jak piszesz...a nad zakomponowaniem tła dla moich róż jeszcze pomyslę. Jeszcze chciałbym w tym roku dokupic jakiesokrywowe, które nie stwarzaja problrmów i długo kwitna, musze sie rozejrzec.



polecam the fairy
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies