Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Anita1978 16:55, 01 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ach i jeszcze trawki- nie wyglądają zbyt dobrze po zimie co z nimi należy zrobić, żeby poczuły się lepiej???

I chyba coś podżera liliowce... Co to może być?
____________________
ogródek Anity
Anita1978 16:58, 01 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
U nas też chłodno, ale nie pada . Ja zatydzień mam komunię młodszego syna, ciekawe jaka będzie pogoda?...
____________________
ogródek Anity
elf 17:03, 01 maj 2013


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Witaj Anitko, pocieszę cię - ma być śliczna pogoda - ponad 25stopni

pozdrawiam
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Anita1978 17:12, 01 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
elf napisał(a)
Witaj Anitko, pocieszę cię - ma być śliczna pogoda - ponad 25stopni

pozdrawiam

Byłoby super!
____________________
ogródek Anity
agata_chrosc... 18:57, 01 maj 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Anitka, na projektowaniu to ja się nie znam, ale trawkom to trzeba te suche powyrywac (ostroznie) albo poobcinac suche końce. Własnie tak zrobiłam z moją Green Dance i wygląda o niebo lepiej Ta jedna to chyba conica snow line? Też mam taką i tez trochę podeschła po podzieleniu jej. Nic tylko wyczesać i podciąć.
pozdrowienia
____________________
ogród w Holandi
Moniika 19:32, 01 maj 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Ja swoje wszystkie trawy podciełam jeszcze w marcu, teraz wypuszczają nowe dźbła , a te których sie nie wycina ( tez wyciełam) i zobaczymy.,ja bym suche powyciągala listki bo bedą brzydko wyglądały. U mnie jeden liliowiec , tez podobnie wyglada... Moze profilaktycznie pśiknąć chemią ?
Piekne widoki ze spaceru
W kąciku wypoczynkowy pergolę postaw i różami obsadź, całą , pnącymi różami tylko białymi a pomiędzy nimi wczesne powojniki białe na Beautiful Bridge które kwitnąc bedą zanim róże zakwitną
Pozdrawiam
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Anita1978 21:54, 01 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
No z trawkami chyba właśnie tak zrobię. Już gorzej być chyba nie będzie . Inna trawka- kostrzewa sina po zimie wygląda rewelacyjnie, są tu trzy na zdjęciu




____________________
ogródek Anity
Madzenka 23:14, 01 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agata_chroscicka napisał(a)
Anitka, na projektowaniu to ja się nie znam, ale trawkom to trzeba te suche powyrywac (ostroznie) albo poobcinac suche końce. Własnie tak zrobiłam z moją Green Dance i wygląda o niebo lepiej Ta jedna to chyba conica snow line? Też mam taką i tez trochę podeschła po podzieleniu jej. Nic tylko wyczesać i podciąć.
pozdrowienia


Te carexy właśnie powyrywać, podsypać azofoską, podlać i czekać będą piękne.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Margarete 01:34, 03 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Anito,
wpadłam rozejrzeć się u ciebie. Okolice masz piękna, choć i ja mam las i do rzeki niedaleko ale takich widokowych miejsc z piaskowymi górkami nie mam.
W ogrodzie u ciebie wiosna na całego. masz cebulowe i one dają ten wiosenny efekt ogrodu pełnego barw po szarej zimie...
Ja nie mam ale nadrobię jesienią...
Ale masz cudny trawnik - ta zieleń na fotkach jest urzekająca, taka świeża i soczysta...
Co do pomysłów na zagospodarowanie tej części przy domu to ja raczej sie nie wypowiadam ale nazachwycam sie chociaż tym trawnikiem....
Anita1978 napisał(a)
I jeszcze proszę o radę-chcę tu zrobić kącik wypoczynkowy, rabatkę, huśtawkę. To strona północna. Może jakieś sugestie???


Ten kwadrat w trawie to nieskończony jeszcze prysznic ogrodowy....


A wracając do meritum to urzekł mnie fragment ogrodu z realizacji Danusi - Ogród w stylu angielskim, gdzie miejsce do wypoczynku a właściwie tylko taka biała ławka tonęła w hortensjach i różach... może tak byś to zrobiła....
Pozdrawiam M.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 01:41, 03 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Aha i jeszcze się chciałam pochwalić że kupiłam 2 nowe ( właściwie jedyne, nie licząc jednej pnącej) roże
na giełdzie pod hala sportową w Łodzi, ale od dobrego producenta - tak zachwalały go dziewczyny od nas z forum. Jeszcze nie rosną na swoich miejscach, są zadołowane w mokrej ziemi, w dużej donicy bo dopiero w sobota z synem robimy rabatę, o ile pogoda pozwoli.... co mam wsypać do dołu pod te róże ? czy sam kompost ? czy cos specjalnego ? w jakiej odległości je posadzic bo to są : "eden rose" i "ingrid bergman"

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies