Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 13:15, 25 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Basieksp napisał(a)




Zdjęcie przytoczone przez Basię też ze mną rezonuje Dzięki za relację
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna



Basiu, Bożeno- lubię rzeczywiście kamienie i mech itp klimaty,ale w ogrodzie leśnym. U mnie to średnio pasuje, jest to taka tymczasowa wersją do zmian. Zwykle ja nie pokazuję tego miejsca.
Za to lubię bodziszka za to że ukrywa gruzowisko przez cały rok. Natomiast miłorząb na ścianie mógłby szybciej rosnąć ale nie chce bo ma zbyt sucho, albo kamieniście.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:25, 25 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Kontonaogrod napisał(a)
Ula, ale ładnie u Ciebie Magdy foty super! Jakoś wiem więcej teraz Super kompozycje, podrosło Ci towarzystwo, ekstra

pozdrawiam!


Poglądowo mogę Ci wrzucić jakieś 2 panoramy, które obejmują część południową, najbardziej ogrodową. Właściwie zorientowałam się, że są już nieaktualne. Trzeba będzie kolejnym latem zrobić nowe. Ale ogrom terenu do pracy możesz sobie wyobrazić
Poza tym druga strona domu to wąski pas w trakcie tegorocznych rewolucji dość często ją pokazuję- z tym mini oczkiem przy ścieżce do domu.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:36, 25 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Agatorek napisał(a)
Ula, można by napisać u-la-la

Ogród wygląda pięknie, rabaty bujne i soczyste . Widać efekty ciężkiej pracy. Super!


Ciężka 10-letnia praca owszem. Efekty są wreszcie widoczne, jak to zauważacie zresztą bardzo to cieszy jak ktoś napisze że widzi postępy
Sadzę rośliny na gęsto, bo wszystkie luki w rabatach grożą załamaniem psychicznym nad ogromem siewek i chwastów. Nie nadążam z pieleniem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 20:11, 25 paź 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Rewelacyjne zdjęcia Madzi, to zacytowane przez dziewczyny, jak fragment angielskiego ogrodu.


Cegła na elewacji jest taka fotogeniczna.


A rabaty - mega dorodne, fajnie pokazane. Ściółka - rewelacja, w takich dobrociach wszystko będzie pędzić jak szalone

Tutaj świetnie widać warstwowość rabat.


Pochwalę też Twoje hortensje Niesamowite są, bardzo zgrabne!!! Muszę podglądnąć Twoje wiosenne cięcie. Karmisz je, podlewasz?

Super rabata z moliniami, tak właśnie trzeba je sadzić, w odstępach widać ich fontannowy pokrój.


Śliczna dekoracja, brawo Ula



Ten pień w bodziszkach... zdjęcia w porze deszczowej są takie piękne.


I te stare pnie, konary, cudo.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Urszulla 21:05, 25 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
LIDKA napisał(a)
Ula na fotach koleżanki Twój ogród prezentuje sie cudnie.

Rośliny ma tle cegieł pięknie się prezentują. Szerokie kadry śliczne.
Zrobiłaś kawał dobrej roboty w tym sezonie.


Rzeczywiście kawałutyrałam się, momentami ręka już nie wytrzymywała. Przeryłam przedogródek z całym przejściem do domu i od podstaw powstała budlejowa za namową Sylwi. A w tym czasie jeszcze jedną długą rabatę zaczęłam, która sama już się wypełniła roślinami, a ja myślałam że będzie z tym kłopot
Fajnie,że doceniasz fotki Madzi i inni też byłyby lepsze i więcej gdyby była pogoda, akurat lało tego dnia, wykorzystałyśmy tylko małą chwilkę pomiędzy ulewami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
LIDKA 21:28, 25 paź 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7123
Zawsze goście robią zdjęcia z innej perspektywy. Właściciele mają tendencje do powtórzonych ujęć.
A Madzia jeszcze ma dryg do fotografii i wszystkie ogrody jej okiem pięknie pokazała.

Ula masz duży areał, dużo rabat i pracowita jesteś. Efekty widac.

Nie wiem gdzie Ty tam gruzowisko masz co o nim wspominasz. Pięknie jest.

Jak Twoja liliowcowa? Moje żółte jeszcze kwitną. Tylko nie wiem czemu mają kwiaty na takich krótkich łodygach że ich z liści mało co widać.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Urszulla 16:43, 26 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Iwonka napisał(a)

-Pochwalę też Twoje hortensje Niesamowite są, bardzo zgrabne!!! Muszę podglądnąć Twoje wiosenne cięcie. Karmisz je, podlewasz?

U mnie wody nie brakuje, a hortensje ją lubią. W tym roku nic nie cięłam bo nie zdążyłam. Zwykle zostawiam kilka pędów ajstarszych na różnych wysokościach.

-Super rabata z moliniami, tak właśnie trzeba je sadzić, w odstępach widać ich fontannowy pokrój.

Ja byłam zdania że jedna molinia na rabacie starczy, ale dziewczyny nie pozwoliły zmienić i zostały 3. Ciągle się waham a przy okazji próbuję rozmnażać, w tym roku z 3 sadzonek tylko jedna się udała.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:52, 26 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
LIDKA napisał(a)
Zawsze goście robią zdjęcia z innej perspektywy. Właściciele mają tendencje do powtórzonych ujęć.
A Madzia jeszcze ma dryg do fotografii i wszystkie ogrody jej okiem pięknie pokazała.

To prawda

Ula masz duży areał, dużo rabat i pracowita jesteś. Efekty widac.

Dziękuję, zrobiłam dziś ostatnie fotki jesienne bo już nie będzie kiedy, zapraszam na chwilkę w wolnym czasie

Nie wiem gdzie Ty tam gruzowisko masz co o nim wspominasz. Pięknie jest.

gruzowiska są ukryte

Jak Twoja liliowcowa? Moje żółte jeszcze kwitną. Tylko nie wiem czemu mają kwiaty na takich krótkich łodygach że ich z liści mało co widać.


moja liliowcowa w tym roku dojrzewała po zeszłorocznym dzieleniu. Latem byłam z niej zadowolona, teraz na niej cieszy Red Baron i molinie. I oczywiście dąb błotny, który każdego roku mężnieje- niestety przymrozki go jeszcze dotykają bo ma zbyt cienkie gałązki.
A co do liliowców, to podobnie jest u mnie po podziałach, że kwitną na krótkich łodyżkac. Nie ma co się tym przejmować. Nawet niektóre teraz tak kwitną jednym kwiatkiem, czyli to znak że przyrastają

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:55, 26 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Panorama 1

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:00, 26 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Nowa rabata w trakcie powstawania

Dębolistne mają fajne kolorki (na 2 zdjęciu), ale te zdjęcia z tabletu są właśnie kiepskiej jakości.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies