Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Kontonaogrod 15:40, 17 lis 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1899
Fajnie działasz, nieźle Ci już wszystko urosło

pozdrawiam serdecznie
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Urszulla 14:08, 19 lis 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Alija napisał(a)


Pomidorki o tej porze roku, niesamowite. Namacalny dowód na to, że się nam jednak zmienia klimat.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:13, 19 lis 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula uważaj bo z bodziszkiem żałobnym jest trochę jak z naparstnicami często wędruje po rabacie sam. U mnie ma tendencję do zamierania po obfitym kwitnieniu i zostawiania po sobie siewki w zupełnie innym miejscu. On chyba nie lubi mieć zimą mokro w korzeniu.


Zwrócę uwagę, ten od Anitki od 3 lat w jednym miejscu siedzi. Udało się go podzielić. Na dużej rabacie rzeczywiście może mieć za mokro, młodym sadzonkom mokry teren sprzyjał wzrostowi, ale po zimie rzeczywiście mogą gnić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:17, 19 lis 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Kontonaogrod napisał(a)
Fajnie działasz, nieźle Ci już wszystko urosło

pozdrawiam serdecznie



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 12:02, 25 lis 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Ula zaglądam na bieżąco, trochę miałam lenia do pisania.
Widoczki ogólne coraz pełniejsze. Widzę, że sporo jeszcze podziałałaś.
Ja już czekam na wiosnę. U nas dziś śnieg, zaczyna się robić zimowo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 18:48, 26 gru 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Gosialuk napisał(a)
Ula zaglądam na bieżąco, trochę miałam lenia do pisania.
Widoczki ogólne coraz pełniejsze. Widzę, że sporo jeszcze podziałałaś.
Ja już czekam na wiosnę. U nas dziś śnieg, zaczyna się robić zimowo.


Gosiu, już nas dwa razy zasypywało. Patrzyłam na prognozę, że w nowym roku zapowiadają śnieg. Ciekawe na jak długo i jakie będą mrozy. Zima dla mnie jest trudna, więc cieszę się z obecnej pogody. Mam przerwę na forum.

Teraz jest jeszcze taki czas, że trawy i hortensje robią robotę w ogrodzie ale wyobraź sobie, że trawa moja nadaje się do koszenia śmieszne rano z synem widzieliśmy spacerującego jeża, tuptuś zasuwał niezłym tempem i tyle z ogrodu....dokarmiam ptaki ale nie miałam do tej pory czasu oglądać ich, bo praca od rana do ciemnego popołudnia. Czekam jak wszyscy na wiosnę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:26, 27 gru 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Urszulla napisał(a)


Gosiu, już nas dwa razy zasypywało. Patrzyłam na prognozę, że w nowym roku zapowiadają śnieg. Ciekawe na jak długo i jakie będą mrozy. Zima dla mnie jest trudna, więc cieszę się z obecnej pogody. Mam przerwę na forum.

Teraz jest jeszcze taki czas, że trawy i hortensje robią robotę w ogrodzie ale wyobraź sobie, że trawa moja nadaje się do koszenia śmieszne rano z synem widzieliśmy spacerującego jeża, tuptuś zasuwał niezłym tempem i tyle z ogrodu....dokarmiam ptaki ale nie miałam do tej pory czasu oglądać ich, bo praca od rana do ciemnego popołudnia. Czekam jak wszyscy na wiosnę

Ula jeżeli jeż o tej porze roku spaceruje po ogrodzie to znak, że wymaga natychmiastowej pomocy. Trzeba złapać i do weta dostarczyć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 13:00, 29 gru 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Urszulla napisał(a)


Obecnie liście trzyma magnolia i klon Garnet. Buki już tracą, choć jeden jeszcze w ten weekend utrzymuje choinki anadyjskie fajnie podrosły w tym roku, jedna uschła
mój czas na odpoczynek tak wygląda że leniuchuję a i tak robię ponad 6tys kroków


To jest klon Garnet ?
Piękny
A wiosną jakie ma początkujące liście ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 16:16, 29 gru 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula jeżeli jeż o tej porze roku spaceruje po ogrodzie to znak, że wymaga natychmiastowej pomocy. Trzeba złapać i do weta dostarczyć.


Coś Ty, obudził się bo ciepło
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:18, 29 gru 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
anabuko1 napisał(a)

To jest klon Garnet ?
Piękny
A wiosną jakie ma początkujące liście ??


Nie mam jego wiosennych fotek, zanim wypuści liście to zachwycają inne kwiatki on chyba rusza około kwietnia, ja go przycinam bo idzie na szerokość a przy ścieżce miejsca brak. Co do zdjęcia to było odwrócone, nawet nie zauważyłam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies