Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

ryska 12:53, 25 lip 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Bogdziu, dziękuję, piękne motylki, można się na nie patrzeć i w naturze i na tak dobrych zdjęciach bez przerwy
Bardzo podoba mi się ten fioletowy liliowiec.

Miłego dnia
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Bogdzia 20:51, 25 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ivvvona napisał(a)
Te jakieś liliowce są śliczne. Zdjęcia z motylkami również. Pozdrawiam i życzę deszczu ale bez burzy


Był deszcz i była burza. Nie było tragicznie choc światło na jakis czas zabrali. Podlane i to najważniejsze,Pozdrówka Iwonko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:54, 25 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
Dzieki dobry duszku za nazwy liliowców, sprawiłas mi miłą niespodziankę
Teraz juz wiem co mam.....
A twoje wszystkie liliowce cudne ...........i te "jakieś" też


Nie wiem czy to juz wszystkie jakie masz ode mnie? No bo ja oczywiscie mam ich więcej, problem jest tylko z dzieleniem bo kępy sa wielkie i stare , trudno je dzielic,ale stopniowo moge Ci cos dorzucac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:58, 25 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madzenka napisał(a)


To ja jednak to pod koniec sierpnia zrobie. Zdążą się jeszcze przed zima ukorzenic. Zreszta wykopię je z dużą bryłą korzeniową. Ostanio przyznam sieM ze jedną przesadzałam, nawet tego nie poczuła i nawet w skarze nie zemdlała


W zasadzie i teraz by mozna przesadzac w razie koniecznosci ale ja radze te terminy o których pisałam bo wtedy mam pewnosc że dobrze to zniosą a w innym terminie jednak choruja i niekoniecznie od razu , mogą dopiero w nastepnym roku. Mam takiego którego M sie uparł przesadzic w innym czasie to od dwóch lat dojsc do siebie nie moze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 20:59, 25 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
U mnie i burza i deszcz, podlało solidnie. Teraz piękna mgiełka. Pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 21:03, 25 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madzenka napisał(a)


Bogdziu bo ta epidemia opuchlakowa panuje w szkółkach dopiero od kilku lat. Ja na 100% przytargałam je z rh i laurowisniami, dokładnie wiem od kogo kupowałam a potem cała plagę z zurawkami. Podobno teraz to juz prawdziwa epidemia, szkólkarze sa nawet przerażeni, bo maja duze szkody na plantacjach. Jesli nie staosuja chemi lub nicieni to sie po całej Polsce rozłażą.... U mnie ostatnio powygryzały koronki w rozy!!! Bo tam nicieni nie lałam, a przed roza rosnie bergenia, ulubienica opuchlakow...
Ale na szczęcie ograniczyłam ich populacje, przynajmniej juz całych roslin nie tracę tylko nie lubie tych koronek kurpiowskich na moich roslinach!

Miłego dnia choc gorąc straszny. Jade do mamy to tam kilka stopni mniej bedzie


Żurawki to juz prawie pewne ze sie kupi z opuchlakami. Jak kupiłam to od razu liscie rh były podgryzione ale w sumie nie moge narzekac. dawniej jednego mi podgryzały , teraz po żurawkach pewnie trzy ale pojedyncze liście , wiec sie nie martwię, plagi nie ma mimo ze ani nicieni ani żadnych mocnych srodków nie stosowałam.
U mnie po deszczu i burzy które trwaly tylko 10 minut też sie ochłodzilo.Pozdrówka dla Mamy. Pewnie bedzie szczęsliwa ze przyjechałas.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:04, 25 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Paź żeglarz.. pierwszy raz takiego widziałam . Pobiłam rekord prędkości w biegu po aparat fotograficzny



Jak to niektórzy mają szczescieDobrych ludzi to i motylki lubią i inne stworzonka również. Piękny okaz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:08, 25 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)
Śliczne lilie i wbrew pozorom nie tylko rh, wszystko inne tez u ciebie w masie motyle cudne, u mnie teraz też ich sporo, budleje, werbeny i jeżówki je ściągają; te zwykłe jeżówki uwielbiam, bo tworzą potężne kępy, ale mam dwie nowe..pełne, zobaczymy jak u mnie będą sobie radzić..
Liliowce śliczne, chyba kilka od ciebie mam, bo takie same, lubię je i nie lubię, bo te opadające i wiszące kwiaty mnie drzaźnią, chyba wolę bardziej lilie, sama nie wiem, no lilie pachną, a ja uwielbiam te zapachy buziaki


U mnie odmianowe jeżówki padaja po zimie .Liliowce dawałam Ci dwa razy , raz wysyłałam a drugi raz zawoziłam do Ani wiec musisz miec podobne .Lilie porzadniej wyglądaja ale i liliowce daja duzo koloru w ogrodzie.Ja nie mam ich gdzie wyeksponowac ,poupychane po róznych kątach ale rosna i kwitną i kolor jest w ogrodzie.Czytałam ze wyprawe do Kasi szykujesz. Jedz troche sie rozerwiesz po tych przeżyciach.Macham Irenko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:11, 25 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
U mnie i burza i deszcz, podlało solidnie. Teraz piękna mgiełka. Pozdrawiam


U mnie również była koło godz 16, pewnie od Ciebie przyszło ale tylko 10 minut co ze względu ze boje sie burz wcale mnie nie zmartwiło. Podlało ogród i jest ok. Mariolko czytałam o liliowcu u Małgosi . Jeśli nie bedziesz go miec to oczywiscie dostaniesz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:14, 25 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ryska napisał(a)
Bogdziu, dziękuję, piękne motylki, można się na nie patrzeć i w naturze i na tak dobrych zdjęciach bez przerwy
Bardzo podoba mi się ten fioletowy liliowiec.

Miłego dnia


Czy o tego chodzi? Mam go dosc dużo i gdybys przyjechała to mogłas dostacMuszę podzielic na sadzonki , w przyszłym roku bedzie Łukasz to moze weźmie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies