Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

pestka56 15:20, 16 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4574
Masz pięknie zorganizowany ogród Widać to z dalszej odległości. Dlatego lubię zdjęcia z szerszymi planami, których niestety mało w Ogrodowiskowych wątkach.

Trawy – na jakiegoś efektownego solitera wysokiego z obwódką z niższych trawek na pewno masz miejsce. Trawy to jesienno-zimowa ozdoba w ogrodzie. Poszukaj jeszcze.
Turzyce są kolorowe i zimozielone. Możesz posadzić jako obwódki wokół rabat.
Piękna, chociaż mało wykorzystywana w ogrodach jest Lazula nivea. Bardzo tolerancyjna jeśli chodzi o warunki. Piękna, tworzy zgrabne kępki, zarówno z liści, jak i w porze kwitnienia. Mam kilkuletnią, ale u mnie nie kwitła
____________________
Kasia
adelka 19:24, 16 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2015
Posty: 215
Bogdziu zaglądam nie widzę zdjęć tylko dyskusja na tematy dość dziwne spożywczo-ogrodnicze
Pozdrawiam serdecznie.
Ela
____________________
Ela - Zagajone .... moja bajka .... nowy ogród
Bogdzia 19:35, 16 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
W czerwcu róże dostają śmierdziela, rosną ładnie...można się przemóc raz w roku
Tyle, że nie zauważyłam żeby to jakoś odstraszająco na mszyce działało. U mnie są regularnie w czerwcu.

Wróciłam, pozdrowienia przekazałam


Ja z mszycami wielkich problemów nie mam , jedno pryskanie i spokój. Jeśli te gnojówki faktycznie będą dobre dla róz to warto je robic.Widziałam zdjecia ze spotkania , wesoło tam było.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:36, 16 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
adelka napisał(a)
Bogdziu zaglądam nie widzę zdjęć tylko dyskusja na tematy dość dziwne spożywczo-ogrodnicze
Pozdrawiam serdecznie.
Ela


Nie ma juz co fotografowac Elu, jesień brzydka w tym roku. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:44, 16 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Masz pięknie zorganizowany ogród Widać to z dalszej odległości. Dlatego lubię zdjęcia z szerszymi planami, których niestety mało w Ogrodowiskowych wątkach.

Trawy – na jakiegoś efektownego solitera wysokiego z obwódką z niższych trawek na pewno masz miejsce. Trawy to jesienno-zimowa ozdoba w ogrodzie. Poszukaj jeszcze.
Turzyce są kolorowe i zimozielone. Możesz posadzić jako obwódki wokół rabat.
Piękna, chociaż mało wykorzystywana w ogrodach jest Lazula nivea. Bardzo tolerancyjna jeśli chodzi o warunki. Piękna, tworzy zgrabne kępki, zarówno z liści, jak i w porze kwitnienia. Mam kilkuletnią, ale u mnie nie kwitła


Obejrzałam ją sobie , ładna jak kwitnie.Chciałam posadzic choc jedna dużą trawę bo z małymi jedną grządke mam niestety w nienajlepszym dla nich miejscu.Nawet na ta jedną miejsce trudno znaleźc a własciwie nie ma miejsca.U mnie na wszystkich planach same rh,najwiecej pokazuję w maju ale chyba wszyscy mają juz dosc bo własnie dzis mija 5 lat jak jestem na Ogrodowisku, wiele zdjec pokazałam , wiele osób u mnie było i widziało je osobiscie. Sama juz mam niesmak jak je wstawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
pawel_snopek 19:54, 16 paź 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Pozwolę sobie podać kolumnowego klona a jest nim Klon czerwony "bowhall" bardzo przyjemne drzewo
____________________
Paweł - Ogród pod górą
monteverde 19:56, 16 paź 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bogdzia napisał(a)


Obejrzałam ją sobie , ładna jak kwitnie.Chciałam posadzic choc jedna dużą trawę bo z małymi jedną grządke mam niestety w nienajlepszym dla nich miejscu.Nawet na ta jedną miejsce trudno znaleźc a własciwie nie ma miejsca.U mnie na wszystkich planach same rh,najwiecej pokazuję w maju ale chyba wszyscy mają juz dosc bo własnie dzis mija 5 lat jak jestem na Ogrodowisku, wiele zdjec pokazałam , wiele osób u mnie było i widziało je osobiscie. Sama juz mam niesmak jak je wstawiam.

Bogdziu gratki na Pięciolecie czas niestety szybko leci ja nigdy nie będę miala dość Twoich rh, pokazuj jak najwięcej buziolki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ren133 20:40, 16 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Bogdziu
Czytam o okrągłej rocznicy Wszystkiego najlepszego życzę a przede wszystkim dużo deszczu bo dobra rękę do roslin to masz ... wszyscy to widzą

PS i zdrówka oczywiście i fajnych wyjazdów jeszcze

Buziaki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Krys 20:51, 16 paź 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Gratki Bożenko i zdrówka ,ja rowny miesiac po Tobie.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
hanka_andrus 20:59, 16 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przyłączam się do gratulacji rocznicowych. Bożenko, gdzie byś miała takie wesołe sąsiedztwo jak nie na O. Nie myśl nawet o zamykaniu wątku. Możesz najwyżej zmniejszyć ilość wejść. I odpowiadać tylko na merytoryczne pytania ogrodowe, Prywatnie to można b lablac przez tel lub na priv. Zdrowia życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies