Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 06:50, 17 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wsadziłam jeszcze trochę między miniaturowymi różami w żwirze, ale zdjęć nie robiłam

Do tego na żółtej rabacie po jednej i drugiej stronie ścieżki całe wiadro narcyzów

Jeszcze długa droga do wsadzenia wszystkiego co mam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:56, 17 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mam pytanie czy ktoś z Was sadzi cebule na rabatach które są wysypane żwirem????

Wczoraj urobiłam się jak nie wiem żeby wsadzić hiacynty.
Chciałam jeszcze w kwadraty między różaneczniki wsadzić te czarno - białe - ale czy one wyjdą ze żwiru????

Wczoraj rozważałam nawet ściągnięcie żwiru z tych kwadracików, wsadzenie cebul i dosadzenie jakichś niskich trawek i żurawek i na koniec między nie cebule........a wszystko zasypać korą...zrobię dziś zdjęcie - może podpowiecie - czy to dobry trop?

Tam gdzie hiacynty zostawiłam bardzo cienką warstwę kamyczków - najwyżej na wiosnę je odsunę, ale to prosta sprawa.
Inaczej jakbym chciała wsadzić cebule np w kwadraty z catalpami - wyjdą? - a jak wyjdą to nie będą krzywe próbując przedostać się przez kamienie???

I dwa kupa roboty przy wsadzaniu, bo trzeba ten żwir odsunąć, uważać żeby nie mieszał się z ziemią itd itp

Mam nadzieję że ktoś ma wiedze w tej kwestii

Miłego dnia życzę!!!!
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Pszczelarnia 08:13, 17 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
admete napisał(a)



I kwitnąć razem? Cebule jakby znajome są. Jak Ty je dokładnie sadzisz, elegancko.

A co to za drzewka? Graby fastigiaty? Jeśli tak ile mają wzrostu i jak przyrastają?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardener27 20:37, 17 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszko jaki Ty masz elegancki ogród !!!!!! Te buksowe obwódki na żwirku są rewelacyjne

Sadzarkę do cebul masz lepszą bo moja bez funkcji rozwierania na końcu Dzisiaj taka widziałem w ogrodniczym i trochę żałuję że zakupiłem tamtą ... no ale cóż

Cofam to co powiedziałem o Twoim mixie kolorystycznym tulipanów Dzisiaj oczywiście byłem w L i dokładnie obejrzałem z bliska te zestawy Będzie pięknie Zakupiłem trochę czosnków

O żwirek się nie martw Wszystkie cebulowe wyjdą bęz problemu ewentualnie przy szafirkach na wiosne jak będą wychodzić możesz delikatnie rozgarnąć na boki kamyki

W kwadraty zamiast traw bo się zleją z obwódką polecam Hortensje bukietowe Annabell

http://gyazo.com/f45c0f74ecbc6ca4428a1652204207d4

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
admete 07:10, 18 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Pszczelarnia napisał(a)


I kwitnąć razem? Cebule jakby znajome są. Jak Ty je dokładnie sadzisz, elegancko.



No jasne że razem jak w zegarku hahahahaha.
Ciekawe jak będzie w rzeczywistości


A co to za drzewka? Graby fastigiaty? Jeśli tak ile mają wzrostu i jak przyrastają?


Tak to graby.
Ale kurcze nie wiem czy dużo urosły od wiosny .
Cieszę się jedynie że nie umarły i nowe pędy też u nich widać

Tu znalazłam zdjęcia tuż po wsadzeniu



A tutaj zdjęcia sprzed sekundy





Jakoś chyba nie specjalnie się różnią, ale u mnie wszystko po wsadzeniu nie wygląda ciekawie a sukcesem jest jak w ogóle przeżyło hahahahahaha
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:15, 18 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Gardener27 napisał(a)
Agnieszko jaki Ty masz elegancki ogród !!!!!! Te buksowe obwódki na żwirku są rewelacyjne



Oj dziękuję bardzo
Taki zamysł - eligancko/ogrodowiskowo z przodu, a misz masz bylinowy z tyłu hahahaha.

Tylko żebym frontu nie przekombinowała


Sadzarkę do cebul masz lepszą bo moja bez funkcji rozwierania na końcu Dzisiaj taka widziałem w ogrodniczym i trochę żałuję że zakupiłem tamtą ... no ale cóż




A wiesz gdzie kupiłam? w lidlu



Cofam to co powiedziałem o Twoim mixie kolorystycznym tulipanów Dzisiaj oczywiście byłem w L i dokładnie obejrzałem z bliska te zestawy Będzie pięknie Zakupiłem trochę czosnków




Tez mi sie tak wydawało, bo na zdjęciu nie wyszło tak jak gołym okiem w realu


O żwirek się nie martw Wszystkie cebulowe wyjdą bęz problemu ewentualnie przy szafirkach na wiosne jak będą wychodzić możesz delikatnie rozgarnąć na boki kamyki




Naprawdę???
Ale pewnie warstwa musi być nie duża, to najwyżej usunę trochę kamieni, żeby miały lepsze wyjście


W kwadraty zamiast traw bo się zleją z obwódką polecam Hortensje bukietowe Annabell

http://gyazo.com/f45c0f74ecbc6ca4428a1652204207d4

Pozdrawiam


Piękna inspiracja!!!!!

Ale u mnie one chyba za wysokie.
Nie zdążyłam wczoraj zrobić zdjęcia - będzie lepszy pogląd


Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:17, 18 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wczorajsze moje dzieło - chyba czerwone tulipany
Dużo dzidziusiów cebulek - więc nie wiem ile tych tulipanów tak naprawdę wyjdzie



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:20, 18 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wczoraj przyszła długo oczekiwana przesyłka

Nie wszystkie róże moje .
Pół na pół z Izą

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Zielona 09:34, 18 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Aguś - rok temu posadziłam 1 fastigiatę, a w tym roku dosadziłam kolejne 4szt. Zeszłoroczny grab ładnie się zagęścił, a tegoroczne zachowują się tak, jak ten jeden rok temu. Stoją Liście im zbrązowiały, nie widać, żeby rosły. Ale... wierzę, że po prostu rozprostowują stópki W przyszłym roku mam zamiar wszystkie dość radykalnie przyciąć, żeby były gęstymi kolumnami. Twoje wyglądają doskonale, a w dodatku widać duże przyrosty! Spójrz, jakie mają czubki.

PS Sadzenie cebul i robienie fotek to dobry pomysł. Wiosną będziesz wiedziała, co gdzie wyjdzie.

PS2 Róże. Ach.... Jakie ostatecznie kupiłyście?
nicol21 10:06, 18 wrz 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Widze, ze sezon cebulowy zostal rozpoczety!slicznie I tak czysto sadzisz. Potem nic tylko czekac trzeba to chyba jest najgorsze, prawda?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies