Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

jola_B 01:09, 19 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Mam pytanie do tulipanów. Sadziłaś je może pod warstwą kory? Ja nasadziłam u siebie sporo tulipanów, hiacyntów i szafirków i wszystko przykryłam korą. Zastanawiam się czy to im nie przeszkodzi czy na wiosnę musze je odsłonić? Całkiem gruba warstwa tej kory u mnie.
____________________
Jola - Ogród od zera
admete 06:57, 19 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zielona napisał(a)
Aguś - jesteś Mistrzynią w sadzeniu tulipków "pod sznurek"! Alez to pięknie wygląda!




Staram się


Różana lista... powalająca... Kiedy wkleiłaś ją wcześniej, pomyślałam, że to taki luźny spis chciejstw... a tu się okazuje, że to konkretna lista zakupów. Sadzenia ich nie zazdroszczę, ale napiszę, ze opłaca się przyłożyć do tego. Moje Edenki może nie kwitną teraz, ale tak pięknie się rozrosły, że wierzę, że to zasługa starannego posadzenia. I nawet się cieszę, że nie wysilały się na kwiaty. Im więcej pędów w tym roku, tym więcej kwiatów w przyszłym


Jejku ja tez mam nadzieję że wszystko dobrze robię i też będę się kiedyś nimi cieszyć
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:59, 19 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)
Ja z sadzeniem pewnie rusze w przyszly weekend dopiero. Ale wrzucaj zdjecia tego jak ladnie sadzisz, to mnie zmotywuje i da inspiracje.

Sciskam pracusiu.
Super,ze Igor polubil szkole


Będę wklejała i cieszyłabym się jak komuś się to przyda
a ja za rok będe miała fotorelację gdzie co mam

Buziaki ślę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:03, 19 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
jola_B napisał(a)
Mam pytanie do tulipanów. Sadziłaś je może pod warstwą kory? Ja nasadziłam u siebie sporo tulipanów, hiacyntów i szafirków i wszystko przykryłam korą. Zastanawiam się czy to im nie przeszkodzi czy na wiosnę musze je odsłonić? Całkiem gruba warstwa tej kory u mnie.


Pod korą też sadziłam, ale o nią się nie martwię, bo w tamtym roku ładnie wyszły .
Najwyżej profilaktycznie po śniegach na wiosnę odsłonię trochę , bo w niektórych miejscach mam sporo kory i dużo też w niej większych kawałków.
Bo tez nie chciałabym żeby tulipany wyszły powyginane we wszystkie strony

Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:53, 20 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wczoraj mimo pięknej pogody, udało mi się wsadzić tylko 3 żurawki, pare hiacyntów i 2 Artemis .
Ale najważniejszym akcentem dnia był Igor który jak przyjechałam po niego do przedszkla - nie chciał z niego wychodzić!!!!. Pani zorganizowała dyskotekę a on był w 7 niebie .
Wieczorem mieliśmy ognisko ze szkoły starszego, więc też szybko musiałam kończyć prace ogrodowe .

Dzisiaj leje od rana , ale czeka mnie małe spotkanko z dziewczynami i wizyta na targach - tylko jak tu chodzić po straganach jak będzie tak lało?

Może pogoda się uśmiechnie i przestanie koło południa lać?

Hiacynty przy śmietniku , między żurawkami.
Łukasz napisał że raczej padną , ale nie mam czasu w tym tygodniu jechać i ich zamieniać, więc ryzyk fizyk

Na bukszpany zderchalki nie patrzymy, nie miałam czasu ich podciąć , ale widze że stożka już chyba nie da się uratować







Rabata to mały obraz nędzy i rozpaczy hahahaha.
Wiąz eksperyment ze zjedzonymi liśćmi
3 brązowe bukszpany , rozchodniki na pojedynczych nóżkach



Ale może kiedyś będzie ładnie, dużej wyobraźni potrzeba hahahaha



W rożku zagościł Leoś






Artemis i First lady nie mają zdjęć
Nie zdążyłam było już za ciemno

Ale wczoraj się kapnęłam że miały być na innych miejscach - Artemis tam gdzie Lady, a Lady tam gdzie Artemis - nie wiem jak ja to przedwczoraj sprawdzałam - ale może tak miało być


I muszę usunąć te rury do nawodnienia, chyba jest tam niepotrzebne, rok był mokry fakt, ale w razie W ja tam od czasu do czasu podleję i będzie dobrze, glina jest dużo głębiej, i spory spadek więc rośliny chyba dadzą radę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 16:32, 20 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
I już po spotkanku

U Izy przemiła kawka i ciacho, a pogaduchy trwały 3 godziny - myślę że my nigdy się nie nagadamy

Tragi nas zaskoczyły pustkami
Bardzo mało wystawców i odwiedzających tez niewiele

Ale zakupy poczynione

Nie mam za dużo zdjęć, bo i nie było za bardzo czego fotografować
Na szczęście był niezawodny "pan trawka" i tam zrobiłysmy największe zakupy

Tu skąd robię zdjęcie, normalnie było pełno straganów

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 16:34, 20 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zachwyciło nas morze jeżówek stojących w jednym rzędzie

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 16:51, 20 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Nasze wspólne zakupy

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 16:53, 20 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Moje juz pod domem



Tutaj przymiarka do wilczomleczy i jeden w końcu zakupiony



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 16:58, 20 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Z trawek wzięłam min



Skusiłam się na czarną rudbekię




I na sadźca



To mój

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies