Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 06:20, 03 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Sebek napisał(a)
Pięknie mróz ozdobil Twój ogród, a Ty pięknie nam go pokazałaś


Cieszę się że się podoba .
I to był jedyny dzień kiedy było tak ładnie - więc wykorzystałam szansę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:22, 03 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Gardener27 napisał(a)
Zmrożone zdjęcia z ogrodu piękne Podoba mi się to ujęcie z połową zielonego trawnika a resztą pokrytego szronem
Agnieszko martwię się o Twoje katalpy sadzone wiosną bo lubią przemarzać Pasowało by im okryć na zimę miejsce szczepienia

Pozdrawiam


Dziękuję za zdjatka

Właśnie studiuję okrywanie roślin na zimę.
O katalpie nawet nie pomyślałam

A co się robi? Robi się czapę na gałązkach?
Bosze muszę zgłębić temat i kupić coś do okrywania.
Swojego czasu widziałam coś w B. ale nie wzięłam

Będę u Was podpatrywać i dopytywać

Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:31, 03 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Pamiętacie jak pisałam - nigdy więcej (w tym roku ) żadnych cebul!!!

I co?
I planuję morze krokusów hahahahahahaha

Wczoraj ściągnęłam póki co 12 wiader żwiru z zakola, bo w niektórych miejscach było go z 5-7 cm - to taki krokusik w życiu by nie przelazł i 2 łatwiej mi będzie sadzić - trochę to przerażające zrobić 200 dziur w żwirze......ale....jak się pomyśli jak będzie cudnie na wiosnę



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:35, 03 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zrobiłam porządek z rabatą pod salonem
Zdjęłam korę, przekopałam i próbowałam wydumać jakiś plan na nią na przyszły rok.

Mam parę koszyków więc były przymiarki - ale nie mam już cebul hahahaha.
Zostały mi tylko 2 paczki takich żółto różowych, dojdą cztery lilie i dalej będę już działała chyba jednorocznymi i tym co będę kupować już na wiosnę.
Na tył rabaty wiem na pewno że wsadzę rząd dalii - bardzo dobrze tu rosną i będą cieszyć oko do przymrozków

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:37, 03 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Jak doradził Przemek

zadołowałam na tej rabacie parę koszyków które pójdą do donic na taras.
Kwadratowe z białymi szafirkami, 2 kółka żółtych tulipanów, jedno duże i małe czarnych



Zdjęcia gdzie wsadziłam - gapaa -nie zrobiłam - ale chyba je jakoś znajdę hahahahaha
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:42, 03 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Taka tam przymiareczka z ostatnimi koszykami jakie mi zostały



Ale tam gdzie zamawiałyśmy z Izą krokusy, jakiś lichy wybór cebul
Wybrałam tylko 4 lilie i 2 paczki narcyzów które chyba dam do tych donic



donice kupione w zeszłym tygodniu, czekają na przemalowanie

Także na tą rabatę nie będę już chyba nic upychać na siłę.

Mam inny pomysł, ale mój J już się mocno awanturuje przed na jakiekolwiek roślinne zakupy.

Zamówiłyśmy 200 krokusów - mix kolorów wielkokwiatowch i kusi mnie dać je właśnie pod okna salonu.

a na zakole przy kuchni dokupić same fioletowe..............
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
lojalna_ 08:59, 03 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witaj

Wszystko co sie u Ciebie dzieje jest nietuzinkowe, działasz z ogromnym rozmachem teren masz olbrzymi i w dodatku bardzo pracowita i konsekwentna z Ciebie dziewczyna . Przeczytałam cały watek ....mimo trudnosci i burz, podmoklego terenu w kilku miejscach nie poddajesz sie działasz wymyslasz. Niezmiernie doceniam Twoja radosc zycia jestes wulkanem energii. Pieknie to wszystko urzadziłas , cieszysz sie domem i zyciem zycze Cie by wokól Ciebie byli tak wrazliwi ludzie jak Twoje rosliny w ogrodzie
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gardener27 11:06, 03 lis 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszko najważniejsze by katalpa miała okryte na zimę miejsce szczepienia To ten fragment gdzie kończy się pień a zaczyna się korona Twoje drzewka mają jeszcze małe korony więc wystarczy nałożyć na nie kaptury jutowe i ściągnąć sznurkiem na pniu Myślę że to powinno wystarczyć

Myślałem że temat cebulowych już zakończony ale widzę że nie odpuszczasz Heheheh Zastanawiam się czy w Kielcach są jeszcze dostępne w sprzedaży jakieś jeszcze koszyki na cebule bo Ty wykupiłaś cały asortyment
Trzymam kciuki za cebulowe zadołowane które później powędrują do donic Na pewno ich nie przeoczysz bo na wiosnę wypuszczą kły i to dobry okres by umieścić je już w donicach Nowe gazony piękne

Jeśli byś chciała kupić tanio cebulki w Auchanie wszystkie paczki bez względu na zawartość po 2 zł Ja się wczoraj obłowiłem

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
nicol21 21:18, 04 lis 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
i jak tam - zakupy poczynione? zadołowane? praca wre?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
admete 07:05, 05 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
lojalna_ napisał(a)
Witaj

Wszystko co sie u Ciebie dzieje jest nietuzinkowe, działasz z ogromnym rozmachem teren masz olbrzymi i w dodatku bardzo pracowita i konsekwentna z Ciebie dziewczyna . Przeczytałam cały watek ....mimo trudnosci i burz, podmoklego terenu w kilku miejscach nie poddajesz sie działasz wymyslasz. Niezmiernie doceniam Twoja radosc zycia jestes wulkanem energii. Pieknie to wszystko urzadziłas , cieszysz sie domem i zyciem zycze Cie by wokól Ciebie byli tak wrazliwi ludzie jak Twoje rosliny w ogrodzie


Dziękuję Ci bardzo za ten wpis .
Zrobiło mi się cieplutko i tak lekko na serduchu
Pracowita konsekwentna - chyba tak - a do tego bardzo uparta
i najgorsza moja cecha (ale tylko dzięki temu są efekty)że jak już coś wymyślę to MUSI być zrobione, wprowadzone w życie i to jak najszybciej jak się da hahahahaha - mój J bardzo nad tym ubolewa - bo on jest moim przeciwieństwem, nigdzie się nie spieszy, na wszystko ma czas - a ja z każdego dnia chcę wycisnąć jak najwięcej - minusem jest to że ja nie umiem odpoczywać - tzn usiąść sobie spokojnie, pomyśleć - jak już siądę na chwilkę to za 3 minuty już z powrotem jestem na nogach hahahahaha i mam do wykonania ze 3 inne zadania

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam jak najczęściej
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies