Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Luki 21:39, 07 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jak tak sobie patrze... kurczaki jaki ten Twój ogrod jest wielki Jestem ciekaw kiedy braknie miejsca na zachcianki.
Cisów to mi okropnie szkoda, ale dobrze, że będą w końcu wymienione. O nasadzenia nie masz się raczej co bać bo na liściaste teraz idealny termin, a rośliny z doniczek tylko będą dziękować za uwolnienie ich z plastiku
No, a wykopaliska pod cebulowe podziwiam, ja w tym roku określiłem sobie miejsca gde będę dosadzał cebulowe i nic więcej nie chce, za dużo z tym pracy, a ciągle trzeba sadzić nowe cebulki bo te nowości niebyt trwałe
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
admete 06:54, 08 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Luki napisał(a)
Jak tak sobie patrze... kurczaki jaki ten Twój ogrod jest wielki Jestem ciekaw kiedy braknie miejsca na zachcianki.
Cisów to mi okropnie szkoda, ale dobrze, że będą w końcu wymienione. O nasadzenia nie masz się raczej co bać bo na liściaste teraz idealny termin, a rośliny z doniczek tylko będą dziękować za uwolnienie ich z plastiku
No, a wykopaliska pod cebulowe podziwiam, ja w tym roku określiłem sobie miejsca gde będę dosadzał cebulowe i nic więcej nie chce, za dużo z tym pracy, a ciągle trzeba sadzić nowe cebulki bo te nowości niebyt trwałe


No duży duży - dlatego to praca na cały etat - ale jakże miły etat .
Mnie też ich szkoda - ale trzeba wymienić na coś innego - będzie choina kanadyjska.....pan T. powiedział że połowa z nich jeszcze żyje - mam takie miejsce pod siatką gdzie je przesadzę i zobaczymy czy się je odratuje

Cebule..........sama wiem ile z tym roboty - ale czasami dostaję zaćmienia i kupuję jak głupia nowe hahahahaha - to się nazywa choroba i to nieuleczalna

Idę do Ciebie zadac pytanko
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Tess 10:01, 08 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Co się stało tym cisom? Pewnie było już o tym, ale nie mogę znaleźć.


Pięknie się prezentuje taki duży ogród.
Idę dalej czytać wspak
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
admete 16:55, 08 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Tess napisał(a)
Co się stało tym cisom? Pewnie było już o tym, ale nie mogę znaleźć.


Pięknie się prezentuje taki duży ogród.
Idę dalej czytać wspak


Cześć

Cisy niestety zgniły od nadmiaru wody i uschły

Ale już się pogodziłam i wiem że mam sadzić to co lubi wodę i moje wilgotne warunki i cieszyć się tym co daje radę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Zielona 17:54, 08 lis 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Aguś - myślę, że planowanie roślin zgodnie z ich upodobaniami jest rozsądne. Cisy sa piękne, ale tylko wtedy, kiedy są zdrowe. Popieram ich wymianę na coś, co zniesie moczenie stópek

PS Lustra piękne. Razem z Tobą żałowałam zniszczenia tego jasnego, ale na pewno coś wymyślisz. Nad kominkiem będą obłędne! Wybacz, że tutaj, ale na M. nie loguję się, choć Ciebie... jak wiesz od lat śledzę
nicol21 19:17, 08 lis 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Ładne te widoczki są, ładne
Trzymam kciuki za udane sadzenie, dobrą pogodę i ładne rośnięcie roślinek
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Tess 19:17, 08 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
admete napisał(a)


Cześć



To ja się tu jeszcze nie witałam? Wybacz, Agnieszko, zmyliło mnie to, że często podczytuję bez pisania wiele wątków i potem już nie kojarzę, w którym byłam już się ujwaniałam, a w których nie.

admete napisał(a

Cisy niestety zgniły od nadmiaru wody i uschły

A, no tak. Masz pretekst, żeby coś zmienić

Powaliła mnie ilość cebulowych, jakimi zaminowałaś ogród. Będziemy wiosną gubić szczęki.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gabrysia_ 19:26, 08 lis 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Aga,zaznaczam wątek, jeszcze całego nie zobaczyłam,ale to co udało mi się zobaczyć bardzo mi sie podoba,więc muszę nadrobić całość
____________________
admete 20:10, 08 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zielona napisał(a)
Aguś - myślę, że planowanie roślin zgodnie z ich upodobaniami jest rozsądne. Cisy sa piękne, ale tylko wtedy, kiedy są zdrowe. Popieram ich wymianę na coś, co zniesie moczenie stópek



Mam nadzieję że choiny dadzą radę i będą godnymi następcami cisów


PS Lustra piękne. Razem z Tobą żałowałam zniszczenia tego jasnego, ale na pewno coś wymyślisz. Nad kominkiem będą obłędne! Wybacz, że tutaj, ale na M. nie loguję się, choć Ciebie... jak wiesz od lat śledzę


:hug:

Jeszcze nie wymyśliłam co z nim zrobię .
Nawet nie wiem gdzie i kogo szukać

a może Ty masz jakiś pomysł jak je uratować, albo za kim się rozglądać?

sama chyba nie dam rady tego skleić i dorobić brakujących części

wkleję zdjęcie - może ktoś doradzi?

Rama lustra jest gipsowa....

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:14, 08 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)
Ładne te widoczki są, ładne
Trzymam kciuki za udane sadzenie, dobrą pogodę i ładne rośnięcie roślinek


Nie dziękuję
Dziś nieźle ulało i dalej leje .
Mam nadzieję że wszystko do środy jakoś wsiąknie
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies