Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Luki 20:18, 14 wrz 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kurcze jak tak patrzę na Twoje przesadzanki to chyba i ja się do tego zmobilizuje na bylinowej, ale czas niestety między palcami ucieka jak woda.
Jutro będę ci machał z drogi
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
admete 06:15, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mentha napisał(a)
ten miskant to moze być malephartus


Wiesz co mam tych miskantów sporo
I jak dla mnie większość podobna jeden do drugiego
dlatego mi ciężko je rozróżnić i zapamiętać nazwy

nie ma to jak zebrinus hahahahahahaha

ten co wykopywałam spod bramy wjazdowej miał się przebarwiać na czerwono - i faktycznie to robił ale bardzo późną jesienią
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:21, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
lojalna_ napisał(a)
Foty jsk zawsze cudne. Jeszcze walczysz ))




wczoraj jeszcze walczyłam - wyciągałam ostatniego miskanta, kobyłę zebrinusa - aż złamałam mój ulubiony szpadel

ale to już ostatnie wielkie wykopki jak skończyłam zrobiłam wielkie ufffffffffffff



proso jest super ciągle szukam dla niego miejsca. Teraz jeszcze dzielisz? A trawy tez przesadzasz?


cały czas
w lipcu dzieliłam rozplenice, uschły liście ale potem odbiły i teraz są zielone i mają kłosy


Ja dwa lata temu przesadzala rozplenice miałam taką piękna odmianę z białymi kocikami duże korzenie i padła od tego czasu mam cykora łapać się za trawy we wrześniu .
Tylko sądzę z donicy . Ale Ty masz rękę )))


hmmmmmmmm
nie wiem co mogło być przyczyną

wszystkie się trzymją zawsze po dzieleniu i przesadzaniu, z tego co pamiętam tylko zebrinus zaraz żółkną i sechł, ale korzenie zostawały i odbił mi na następny sezon

Jola nie zapeszając, ale dużo osób się dziwi z efektów mojej hodowli traw
nie wiem o co chodzi, na pewno to że działka jest otoczona lasem, jest ściana która je chroni przed mrozami, wiatrami - tutaj u mnie stworzył sie jakiś mikroklimat

był sezon chyba z 2 lata temu gdzie na ogrodowisku każdy wymieniła jakies trawy które im padły - u mnie przetrwały wszystkie

i inna sprawa że lubię dzielić i zawsze do ich gadam że mają rosnąć w nowym miejscu hahahahahahaha

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:23, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
ogrodula napisał(a)
To dobrze,że napisałaś bo właśnie chciałam podzielić rozplenicę i turzycę Ogrodowisko to niewyczerpana wiedza.


Mam kolejny patent na dzielenie wielkich kep traw
moja mama zaoszczędziła mi wczoraj z godzinę walki przy dzieleniu zebrinusa - szkoda że nie przyjechała wcześniej jak dzieliłam miskanty na liliowcową - bo uskakałam się na szpadlu i obiłam sobie stopę od spodu - kuśtykema teraz od tygodnia tak mnie boli
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:24, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Luki napisał(a)
Kurcze jak tak patrzę na Twoje przesadzanki to chyba i ja się do tego zmobilizuje na bylinowej, ale czas niestety między palcami ucieka jak woda.
Jutro będę ci machał z drogi


Napisałam privka
mam nadzieję że nie będziesz tylko machał a uda nam się podać łapki i zobaczyć choć na chwilkę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:33, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wczoraj została mi na koniec jedna najgorsza robota
wyciągnięcie 4 letniej kępy zebrinusa

podważałam widłami z 10 minut, potem szpadel dooooła dookoła, a potem się zawzięłam wepchałam jak najgłębiej się da z całej siły nacisnęłam żeby już w końcu wylazł i bach złamałam szpadel - mój ukochany szpadelek, którym walczyłam od 5 lat

ma się tego powera co? hahahahahahaha

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:39, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
zebrinusik



no i patent mojej mamy na dzielenie

wzięłam jakąs starą zdezelowaną łopatę która chyba ogrodnicy u mnie zostawili i próbowałam przeciąć go na pół

a mama idź po siekierę i po młotek

przyłożyła ostrze walnęłam młotkiem dosłownie kilkanaście razy i miałam bez wielkiego wysiłku miskanta podzielonego na pół

bez skakania na szpadlu - a propo to chyba ten szpadel się złamał żebyśmy odkryły ten sposób hahahahahahah
bez wysiłku, bez upocenia się jak dzika ś......


podzieliła miskanta na 8 sztuk

4 poszły pod las za rudbekię a przed dzielżany, jeden na miejsce wykopania, 2 pod mur - bo nawet były tam dwie dziurki na niego - przy okazji wymyśliłam ze przy kółku dodam po 3 sztuki poppy rose

jedna kepa do sąsiad, druga dla kolejnej koleżanki której od tygodnia zawożę sadzonki roślin przy których robię

będę robiła koleje rabaty poza domem, póki co po koleżeńsku

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:46, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wczoraj pojechałam odebrac zamówione hortensji dla znajomych
ja wzięłam sobie tylko 4 rudbekie - ale takie inne, nowe pierwszy raz widziałam na oczy dlatego wzięłam - jak wsadzę to pokaże

mój samochód

16 vanilek i 10 strong anabel incredible



bagażnik już w domu szczelnie zakryłam ręcznikami - żeby żaden potwór w postaci biednego pajączka nie zaatakował mi dzieci

chłopaki pod nogami mieli 5 worków ziemi hahahahahahah

dziś jadę do znajomej której robiłam rabaty, przesadzę 3 róże z warzywnika - bo potrzebuję miejsca żeby przesadzić siewki rudbeki z truskawek, pokaże jej jak ma sadzić hortensje - i niech dalej kopie sama
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
anka_ 06:56, 15 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Aga a nie boisz się, że miskanty nie zdążą się ukorzenić do zimy po dzieleniu i padną?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
admete 08:26, 15 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
anka_ napisał(a)
Aga a nie boisz się, że miskanty nie zdążą się ukorzenić do zimy po dzieleniu i padną?


Nie boję się
jeszcze zdążą się zregenerować

tak się zaczęłam zastanawiać.chyba mi nic jeszcze nie padło - a ja dzielę w najprzeróżniejszych miesiącach w roku

grunt to dobrze wsadzić korzenie, dobra wysokość, nie za nisko i nie za wysoko - w zależności od rośliny, dobra ziemia żeby miały dobry start
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies