Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

iwonaz 07:49, 12 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Przecudownie Ja nie wiem co to będzie jak już będzie koniec realizacji...wspaniała historia i jak zwykle mistrzowska robota. Mam znajomego, początkującego architekta krajobrazu, robi już swoje pierwsze realizacje, ale wciąż mu powtarzam, że powinien pooglądać realizacje na ogrodowisku, bo nie widziałam piękniejszych projektów i ich tak profesjonalnego wykonania.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
baraga1904 07:50, 12 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...wspaniała relacja
iwonaz 07:52, 12 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Pani Danusiu, proszę podpowiedzieć...jaka to odmiana hortensji, czy przeżyłyby w strefia 5b zmierzającej czasem w stronę 4 .
Aha i te derenie z biało-zielonymi listkami ... mam podobne, ale u mnie to ogromne krzaczory rosną, mimo wiosennego porządnego cięcia...więc zakładam, że te w Pani realizacji są jakąś mniejszą odmianą?
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Urszulla 09:05, 12 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
monteverde napisał(a)

Witam Was w nowym wątku o białym domu i jego ogrodzie.

Młoda, fajna rodzina tu mieszka z 12 -to letnim synem (Mati), który na pewno będzie albo ogrodnikiem, albo architektem krajobrazu, ja to wiem Widzę jak się interesuje i jak lubi kwiaty

Wszyscy w tym domu kochają ładne ogrody i dopracowane detale. Mam nadzieję, a raczej to wiem, że ogród im się spodoba. Projekt został zrobiony zimą, realizacja już w toku, jedyną przeszkodą są braki w szkółkach, bo na kopane rośliny jeszcze za wcześnie, a z pojemnikowanych trochę się trzeba najeździć.


Ten ogród ma bogatą historię, bowiem kiedyś podobno był wspaniały, jednak kiedy obecni właściciele postawili dom, okazało się że wszystkie owocowe drzewa i krzewy sa mocno podniszczone i zaniedbane, a co najgorsze rosną chaotycznie porozrzucane po całym przyszłym trawniku i wyglądają niestety...kiepsko.

Panuje mały chaosik Czas ogarnąć go i uporządkować przestrzeń, wprowadzić wodę, kąciki do siedzenia. Zadbać o ładne widoki z okna i tarasu. No i front domu jest nie mniej ważny.





jaka niesamowita różnica, caculko






Fajne to porównanie. Widać ogrom włożonej pracy i ten niesamowity Danusiowy efekt. Macham
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Joaska 09:10, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Tylko sobie zrobię małe ...wow, bo cóż więcej pisać, pięknie jak wszystkie realizacje Danusi,
Teraz tylko czekać na wykończenie i detale no i na następny serial z typu made by Gardenarium.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Kindzia 10:07, 12 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042

A jak zamaskujecie taki paskudny dekiel? ( na prawo za Zdzisławem).
Też mam takie paskudztwo Na trawie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
MartaS 11:00, 12 wrz 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Gardenarium napisał(a)




Kawa czy herbata?





ależ mi się podoba to ostanie ujęcie

Gosiu a co Ty tam robisz??? przyjedź i do mnie - bardzo nalegam taki pomocnik jak Ty jest bezcenny
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Evchen 11:05, 12 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Danusiu,
telewizornia przy takich relacjach to kiepski żart Metamorfozy są zawsze interesujące, ale Twoje aranżacje są czymś więcej niż metamorofoza - wydobywają piękno i zakrywają to, co niekoniecznie pożądane (dekiel).. Urok tego ogrodu stanowią - jak dla mnie - drzewa. To przy tarasie nadaje takt całemu otoczeniu i pewnie wymogło nasadzenie dużych egzemplarzy w całym ogrodzie...

I bardzo mi się podoba makowiec
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 11:17, 12 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
A mnie żal tej jabłoni przy tarasie...
Wiem, że to głupie...



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 11:23, 12 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Gardenarium napisał(a)
Widziałam coś takiego, owszem, ale dla mnie to bez sensu, my tak nie robimy.

Obwódka z kostki to obwódka z kostki, ona utrzymuje żwir i oddziela od trawnika. Mam tak u siebie zrobione, natomiast jeśli jest kostka, ale nie ma krawężnika z kostki to ekobord można zastosować, tylko wg mnie będzie go widać i jest to mniej estetyczne. Lepiej żeby plastiku nie było widać za bardzo.

Nie ma sposobu, żeby trawa nie właziła między szpary w kostce, ekobord też przerośnie i wlezie. Dlatego jeśli chcemy mieć idealne kanciki trawnika, najlepiej je utrzymać jeśli między trawnikiem a rabatą nic nie ma. Bo docinanie przy kostce jest bardziej pracochłonne.

Tutaj są podane za i przeciw
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

No właśnie, tak mi przyszło do głowy, że żebrami do trawnika - to już wcale nie będzie można robić ,,kancików" przy kostce i dopiero będzie mordęga jak powyłazi.

Szukam po prostu cały czas takiego rozwiązania bym mogła np. dwa razy do roku jak przyjadę dociąć ten kant, nawet jak to zajmie dłużej, bo nie ma kto tego robić... wiem, że szukam rozwiązań dla leniwych, ale... podobno z lenistwa rodzą się najlepsze wynalazki
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies