Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

monitka 19:58, 03 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Aga właśnie to samo miałam napisać też mi na AM wygląda.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Madzenka 20:08, 03 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
monitka napisał(a)
Aga właśnie to samo miałam napisać też mi na AM wygląda.


To moźe ja cały czas myślałam , ze mam frosted curls a to amazon mist???.

Nie moja ma dłuuuugie włosy to frosted
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pszczelarnia 20:11, 03 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wpadam z nagła - ostnica św. Jana - pod ochroną w stanie naturalnym. Przy mokrych zimach i niedogodnym stanowisku z rzadka zimuje ale się rozsiewa. Sprawdziłam. Tomek z Radkowa mi kiedyś dał.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:21, 03 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
gusiarz napisał(a)
Co do różanki... rozplenice będą w jednym z rogów rabaty, ale co z resztą obszaru...



Rabata jest spora: 3 x 6m z trzech stron otoczona trawnikiem. Z czwartej strony - na prawo biegnie dalej - ale tam są inne nasadzenia: cisy kolumnowe i bez czarby Gerda. U góry po lewej te trzy zółtawo-zielone krzaczki to planowane rozplenice.
Róże są posadzone jak narysowano... ale jak by trzeba było coś zmienić to jeszcze mogę je przesadzić... od jesieni jeszcze się dobrze nie ukorzeniły.
Cyfry pod nazwami to docelowa wysokość krzewów.
I nazwy:
Eglantyna, Alan Titchmarsch, Heritage, Spirit of freedom, Rosario, Louise Odier, William.
U góry rabaty prostokąt zaznaczony ołówkiem to planowana ścianka-żywopłot, ale niezbyt wysoki ok 1-1,2m docelowo. Chcę trochę przysłonić warzywnik - byłoby to dobre tło dla róż i chroniło je przed zachodnim wiatrem.

Co wy na to???


Super. Przy róży LO i innych wysokich można dać miskanty, takie delikatne (Grac. albo ten drugi, żeby nie było kwiatostanów).
Przy niższych różach - o jakim efekcie marzysz? Czy stipy nie będą za delikatne/za niskie?
Może udałoby się wsiać w rabatę jednorocznego aminka albo coś baldaszkowego (angelica?).
Albo dla poprawności z przodu można dać carex 'Ice Dance' - będzie spójność stylistyczna z miskantami.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 20:23, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Marzena, moja ma też baaardzo długie włosy. Porównując dotychczas zdjęcia Frosted i Amazon stwierdzam, że Amazon bardziej pionowo rośnie, a Frosted się bardziej plaskato zachowuje. Ale tak jak piszę, to tylko ze zdjęc, bo mam cały czas tylko AM.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
gusiarz 20:45, 03 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Polinko... ja w temat różany też od niedawna się wdrażam... a uroda angielek porwała mnie ogromnie.

Irenko - dzięki za odpowiedź na temat hakone. Mam odmianę zieloną i w cieniu radzi sobie całkiem całkiem...

Marzenko dziękuję za pochwały... nasiedziałam się trochę nad tą rabatką pod koniec lata. Safoya troszkę maczała w tym palce - doradzała które odmiany ładnie rosną. A czy nie myślisz by Williama i Alana zamienić miejscami? Czy zostawić jak jest... z taką narastającą siłą koloru?

Aguś - żadna z odmian mi nie pasuje do mojej ... a czy carexy można z nasion siać?

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
beta 20:48, 03 lut 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
łałłł...jaki planik...fachowo...na doradzaniu się nie znam, ale wiem, że ML bardzo ładnie się komponuje z różami

pozdrawiam i będę podglądać
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
gusiarz 20:55, 03 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Monia... cały czas się przyglądam... i jednej i drugiej... chyba amazon - ma długie włosy, ale moja nie była taka zielona jak mi google pokazuje... była bardziej żółta

Ewuniu... wiem, że Janek jest pod ochroną... nigdy go nie spotkałam na szlakach... Co do różanki pomyślałam o miskancie ML - jest taki stalowo-szaro-zielony... byłby właśnie przy Luizie. Gracek chyba byłby zbyt wysoki...choć może nie doceniam potęgi Louise Odier
Co do reszty twoich pomysłów muszę posprawdzać nawzwy... wstyd, ale nie znam prawie niczego

Aga... moja trawka na pewno nie jest plaskata... czyli to bardziej AM...tylko ten kolor...

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 20:59, 03 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Oooo, Beatko... piszesz, że ML... też tak mi się umyśliło .
Co do fachowości... ja po ekonomii, nie po rolniczej ... więc matematycznie do sprawy podeszłam... pomierzyłam rabatę i wyskalowałam krzaczki, które powycinałam z kartki. A później tylko przesuwałam palcem te krzaczki... to tu... to tam... a jak mi już w miarę pasowało... przykleiłam
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
agniecha973 21:06, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aga, zobacz tu u mnie. Są zdjęcia takiej AM, która jest u mnie rok pełny (ta na wrzosowisku) i młode rośliny dopiero kupione (w doniczkach). Kolory się różnią. Moje młode inaczej wyglądają od tych bardziej dojrzałych http://www.ogrodowisko.pl/watek/1184-wszedzie-pieknie-ale-u-siebie-najlepiej?page=697
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies