Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

Jagodaa 21:19, 03 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
gusiarz napisał(a)
Oooo, Beatko... piszesz, że ML... też tak mi się umyśliło .
Co do fachowości... ja po ekonomii, nie po rolniczej ... więc matematycznie do sprawy podeszłam... pomierzyłam rabatę i wyskalowałam krzaczki, które powycinałam z kartki. A później tylko przesuwałam palcem te krzaczki... to tu... to tam... a jak mi już w miarę pasowało... przykleiłam


Ano ML taki srebrzysty jest i ma bardzo delikatne listki/źdźbła . Delikatny. A chciałaś na szarawo. No ale ja też po ekonomii... więc może wyobraźnia nie ta haha
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Tess 21:32, 03 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12108
Moja umiejętność projektowania w skali od 1 do 10 wynosi minus 10.
Ale zaintrygowana pomysłem różanki z trawami zaczęłam szukać i znalazłam takie coś (ostatnie zdjęcie na dole strony). Co to są róże mchowe?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?184529-Pytania-do-Elfir-forumowej-ogrodniczki/page341

rozplenica, owsica (Helictotrichon) i mniejsze miskanty pasują do róż. Tak twierdzi Elfir, super ogrodniczka.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 21:36, 03 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Luiza czy Ludwika? Odier? Ciekawa jestem. Nie wiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:45, 03 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess napisał(a)
Moja umiejętność projektowania w skali od 1 do 10 wynosi minus 10.
Ale zaintrygowana pomysłem różanki z trawami zaczęłam szukać i znalazłam takie coś (ostatnie zdjęcie na dole strony). Co to są róże mchowe?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?184529-Pytania-do-Elfir-forumowej-ogrodniczki/page341

rozplenica, owsica (Helictotrichon) i mniejsze miskanty pasują do róż. Tak twierdzi Elfir, super ogrodniczka.


Tessiu, żeby Cię pocieszyć w temacie projektowania w skali powiem, że u mnie też mniej niż zero. Przy czym jest to rosnące mniej niż zero, do nieskończoności.
A róże mchowe - fajne, jak sama nazwa wskazuje. Może dla Żwirka i Muchomorka z Lasu Paprociowego? http://www.roses.webhost.pl/2008/05/roze-mchowe-the-moss-roses/
Agnieszko, przepraszam za dygresje do Tess - tak mi się skojarzyło. Podziwiam sposób radzenia sobie w sytuacjach projektowych. Prosto, przejrzyście.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
leon60 21:45, 03 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
ML i róże to będzie bardzo fajne połączenie ale ja też nie po rolnictwie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Gabriela 22:20, 03 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
gusiarz napisał(a)



Rabata jest spora: 3 x 6m z trzech stron otoczona trawnikiem. Z czwartej strony - na prawo biegnie dalej - ale tam są inne nasadzenia: cisy kolumnowe i bez czarby Gerda. U góry po lewej te trzy zółtawo-zielone krzaczki to planowane rozplenice.
Róże są posadzone jak narysowano... ale jak by trzeba było coś zmienić to jeszcze mogę je przesadzić... od jesieni jeszcze się dobrze nie ukorzeniły.
Cyfry pod nazwami to docelowa wysokość krzewów.
I nazwy:
Eglantyna, Alan Titchmarsch, Heritage, Spirit of freedom, Rosario, Louise Odier, William.
U góry rabaty prostokąt zaznaczony ołówkiem to planowana ścianka-żywopłot, ale niezbyt wysoki ok 1-1,2m docelowo. Chcę trochę przysłonić warzywnik - byłoby to dobre tło dla róż i chroniło je przed zachodnim wiatrem.

Co wy na to???



Ja z planowania na kartkach marna jestem, ale ten sposób z przesuwaniem wycinanek bardzo mi się podoba.
Skoro prostokąt ma 3x 6 m, to potrafię sobie wyobrazić jak jest duży, bo wiem ile to jest 6x 4 . Właśnie tu siedzę. To jest sporo miejsca.
Tak mi przyszło do głowy - czy trawy mają być wszędzie między różami? A może w środku między różami jakieś zielone rośliny z trawiastymi liśćmi, krótko kwitnące - irysy syberyjskie albo trzykrotki, ale z ładnymi liśćmi przez cały sezon? Jakoś tak widzę z różami tylko intensywnie zielone źdźbła, a nie pstrości, beże i brązy.
Zaznaczyłaś wysokość róż, ale nie szerokość, więc wydaje mi się że tych krzewów wejdzie więcej niż po jednej sztuce. Louis Odier jest największa i rośnie rozłożyście. Ale ani Heritage ani Wiliam tak szerokie nie będą.
Niezły eksperyment, bardzo jestem ciekawa efektu.








____________________
Ogród w budowie nieustającej
Madzenka 22:34, 03 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aga mało znalazłam kompozycji z różami. Ja do moich róż ML będę sadzić
Na innej rabacie albo kostrzewę siną labo niedźwiedzie futro, fajnie wyglądają razem gdy kwitnie. Przeważają połączenia rozplenic little bunny i kostrzew z różami.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:34, 03 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aha i na kompozycjach kolorystycznych się nie znam... U mnie max 2-3 kolory występują... Zawsze i we wszystkim... Ale ciemną bym dała w środku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
beta 08:26, 04 lut 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej

znalazłam taki artykuł..może się przyda...ale Ty chyba nie masz problemu z doborem towarzystwa dla róż...wiesz czego chcesz...

buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
gusiarz 09:02, 04 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Aga jak zobaczyłam twoje wrzosowisko.... to mi się serce zatrzymało... przepiękne połączenie z trawami!!! Miszczu jesteś!!!
Zauważyłam też Louise Odier u ciebie.. jak Ci rośnie? Luizka była moją wymarzoną różą... zanim nie poznałam angielek
A AM masz z nawadnianiem? Może u mnie miała za sucho i jakaś żółtawa była ? Ale rosła nawet dość ładnie...nawet ją pod koniec sezony dzieliłam.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies