Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

jolka 20:58, 06 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jeżówki dają czadu, róże przepiękne, o gracku nie wspomnę!
Mówisz, że ogród oszałamia ilością pracy, ale efekt rewelacyjny.
Pięknie jest
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Matka 21:32, 06 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Halo, halo gratki
____________________
U Matki
ana_art 21:50, 06 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
gusiarz napisał(a)


cudne te jeżówki, jak się nazywają? Nowy kącik zapowiada się interesująco...

gracki jak i inne trawy są ostre ale bez przesady co prawda dzieci mam mniej niż gracków ale żadne nie ucierpiało z powodu trawek
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
dorotka_z 22:20, 06 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Piękne! I ogród i zdjęcia

Mam pytanie. Posadziłam obok tarasu 4 gracki w odległościach 90 cm od siebie. Planuje posadzić przed nimi róże. Myślałam o Heritage i Shakespeare. Widzę, ze masz gracki i róże, o których myślę. Jak sądzisz, czy takie połączenie będzie wyględne? w jakiej odległości od traw powinnam wsadzać róże? Będę wdzięczna za podpowiedź

PS. jak długo rosną Twoje gracki?
____________________
AgaeM 08:42, 07 sie 2014


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Witam i ja, zastanawiam się, dlaczego chcesz pozbyć się winobluszcza, tworzy bardzo ładną ściankę, taką romantyczną. Ja świeżo posadziłam i czekam na efekt jak u Ciebie. Pozdr. aga
____________________
szałwie czy lawendy
Magda_ 08:49, 07 sie 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ach ten twój ogród ......zawsze mi go mało
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
gusiarz 19:48, 07 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Jolu, Bogdziu... dzięki kobitki

Anitko - jeżówki NN. Mam różne, patrząc po kwiatach i pokroju, ale nie znam nazw żadnej z nich niestety. I nawet w tym roku jakaś biała jest... a nie było jej tam wcześniej...
Moje dzieciaki też nie pocięły się miśkami, ale w małym ogrodzie jaki ma Aga, taki ludek wszędzie zaglądnie... nigdy nic nie wiadomo ... z drugiej strony "jak się nie przewrócisz..."

Dorotko - dziękuję, że zajrzałaś do mnie ... wciąż zastanawiam się co ci odpowiedzieć w sprawie odległości gracka od róż... wszystko zależy jak te róże chcesz umieścić... U mnie jest zdecydowanie zbyt mała odległość róż od miśków... Gracek z czasem ma duuużą kępę, nawet i 40-50cm średnicy a jego fontannowy pióropusz... jakiś 1,5-2m. Jeśli różę posadzisz zbyt blisko będzie się wyciągać do słońca... będzie rosła pod kątem... Heritage jest docelowo sporym krzewem ma jakieś 1,5m wysokości, ale chyba węziej rośnie. Mam jedną ale młodą jeszcze. Wiliama posadziłabym na tle heritage... Bo on będzie mniejszy i by go dobrze wyeksponować potrzebne mu jasne tło pąków heritki. Tak mi się przynajmniej to wyobraża. Zrób jak uważasz... ale różę posadź w odl. ok 1,2m 1-5m od gracka. Podpytaj jeszcze Danusi... Moje gracki mają 3 lata.

AgaeM - ściana z winobluszczu ma zaledwie dwa lata i tworzą ją dwie roślinki... porosła już pół długości ogrodzenia... włazi na wszystko co napotka... nie tylko po mojej stronie ogrodzenia ... mój sąsiad jest cierpliwy i nie narzeka, bo jego dynia przerasta do nas... ale dynia zamiera zimą a winobluszcz szaleje w kolejnym sezonie... Prozaiczne, acz istotne.

Madziulka.. buziak for ju
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Madzenka 07:13, 08 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Piekna ta eglantyna, mam ją na liscie. Mój William też taki wiotki ale daję mu 1-2 lata na wzmocnienie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
gusiarz 08:33, 11 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Wydaje mi się Marzenko, że William to już tak będzie miał... łepetynki opadają w dół. Najbardziej przewiesza mi się Alan Titmarsh... ale kwiaty ma przepiękne!
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
nicol21 21:35, 11 sie 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10371
Piękny ten las jeżówek, no i te trawy i te wszystkie inne, te takie tam róże chyba je zwą!! Ehhh pięknie.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies