Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Malgosik 21:55, 08 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gabisia napisał(a)


To najpiękniejsza róża - Queen of Sweden
Rośnie prosto jak strzała.
Ma piękne ciemnozielone listki.
Najcudniejszy filiżankowy kształt kwiatów.
Cudny kolor.
Kwiaty na jednym poziomie.

Powtarza.


Tu rosną dwie sztuki, ale mam zamiar jeszcze dokupić.


faktycznie piękna
zwróciłam już na nią uwagę u innych, ale dopiero u Ciebie widać pokrój krzaczka
____________________
Ogród na glinie
nicol21 22:27, 08 cze 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10317
i z tego wrażenia o zestawieniu róż to nie napisałam że ogródek śliny! Piękne masz zestawienia Mlask od buziaka :*
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
atena35 22:40, 08 cze 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Gabisia napisał(a)
Wracam z kominków u Marzenki i też poleciałam pociąć niektóre kwiaty po deszczu.
I zrobić zestawienie

od najciemniejszej:
Darcey Bussell, Princess Alexandra of Kent, Jubilee Celebration, Giardinia, Eden Rose, Queen of Sweden, The Generous Gardener, Crocus Rose



Od góry:
Darcey B., Generous G., Crocus R., Princess AoK., Jubilee C., Eden R., Giardinia, Q. of S.







Normalnie czuję ich piękny zapach
____________________
Ogród Tosi
atena35 22:45, 08 cze 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
I co z Platanem?
____________________
Ogród Tosi
makkasia 22:58, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Gabisiu mój Goethe nawet nie ma pączków, w ogóle większość moich róż zaatakowała bruzdownica i pożarła szczyty pędów czyli pąki się nie wytworzyły na szczęście wszystkie moje róże powtarzają kwitnienie.

Mam podobne doświadczenie z golasami i bankowo będę kupowac róże w donicach np Old Port kupiony przed miesiącem kwitnie przepięknie i to pierwsza róża, która u mnie kwitnie
Gabisiu masz takie poczucie harmonii i piękna, że bombonierka z różami powaliła mnie a zestawienie z szałwiami i przetacznikami (chyba) i stipą mistrzostwo świata

Trzymam kciuki za platany i cisy - mam nadzieję, że Twoje obawy się nie sprawdzą.
A jeśli chodzi o przypalanie to w tamtym roku Gospel i Ascot też mi przypalało w duży upał przesadziłam je na stronę południową zachodnią dostają słońce dopiero po 14-tej i było lepiej. Może jak trochę wydorośleją to będą mniej podatne na przypalanie
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
noemi 23:24, 08 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Ale tu róziowo i ślicznie W odmianach się już pogubiłam … szkoda, że ogrodnik tak krótko kwitnie… ciągle czuję ten cudny zapach …

p.s.

a były kropki na platanach ? bo Marzenka już trzeci raz pyta
____________________
ogród magdalenka
Pszczelarnia 23:27, 08 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Platan jest silnym drzewem, dużym i mocnym. Będzie walczył, byle w korzeniach miał dobre "stosunki wodne".

A zestawienie róż najlepsze! Jak miło się czyta takie nazwy i widzi te kwiaty!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
08:06, 09 cze 2015
Gabisia napisał(a)


napisz coś więcej o tej bylince.
wydaje mi się ze to przetacznik rosea ale pewności brak

chciałabym wiedzieć jak długo kwitnie i jaką ma wysokość kwiatek i oczywiście czy jesteś zadowolona itp.
08:12, 09 cze 2015
aaaa .....pomimo plag egispkich ( a może ty poprostu przewrażliwiona jesteś?)
chwilowo widzę twoje małe całoroczne chelsea
Margarete 13:57, 09 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dzieki za porady.......dojrzewam do Queen of Sweden...chyba
Zestawienia porównawcze róż - świetne, a kompozycje na rabatach boskie, wracam jeszcze raz do fotek...i jeszcze... i jeszcze
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies