Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » OgRodOwY zawrót głowy (3)

Pokaż wątki Pokaż posty

OgRodOwY zawrót głowy (3)

smska 22:46, 02 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 51
Witam wszystkich miłośników zielonego koloru

Na początku może napisze o tym jak tu się znalazłam....wszystko zaczęło się od przeczytania blogu kwiatuholandii to jej blog sprawił, iż zapragnęłam mieć coś więcej niż tylko trawkę w ogrodzie i drzewka. Właśnie w ten sposób do tej pory postrzegałam ogród. Teraz jest to coś więcej, myślę, że przy Waszej pomocy stanie się ważną przygodą życia.
Choć na razie jestem całkiem zielona nie mam pomysłu jak rozplanować, a co dalej za tym idzie wykonać mój bajkowy ogród wierzę, że się uda , nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc Mieszkamy razem z M już ponad rok w naszym nowym domku, stwierdziliśmy, że to już czas najwyższy żeby zadbać o nasz kawałek ziemi.
Początki nie były łatwe, ale na dzień dzisiejszy zrobione jest już odwodnienie, kostka, nawodnienie i posiana trawa (nie jest to niestety jeszcze trawnik marzeń). Oddzielona jest również rabata ekobordami od trawnika zdjęcia poniżej.

I tu można powiedzieć skończyła się nasza wiedza o ogrodnictwie, zakupiliśmy już dość duża ilość drzewek iglastych, ale nie wiemy, co znimi zrobić (to znaczy, w jaki sposób jej rozmieścić na rabacie).
Nasze nowe nabytki to:
- Tuje szmaragdy 30 sztuk
- Jałowce 9 sztuk
- Sosny czarne 2 sztuki
- Jodła koreańska 1sztuka
- Świerki kłujące 3 sztuki
- Sosna bośniacka 1 sztuka
- Limba 1 sztuka
- Cyprysy 2 sztuki
- Conica 1 sztuka
- Bukszpany 3 sztuki i inne nieznane
Proszę wszystkich o pomoc o propozycje i koncepcje w jaki sposób jej posadzić



____________________
Kasia Ogrodowy zawrót głowy
Gardenarium 22:50, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Kasiu. Masz już gtrawnik, to dużo. Błoto do domu się nie wnosi, jest estetycznie, dom ma zieloną oprawę. Widać że dbacie o swoją posesję.

Teraz czas na ogród. Z twojej listy nie polecam jałowców, świerków kłujących. Chorują i potem brzydko wyglądają.

Te iglaki nie są z mojej "żelaznej listy" - sadzę tylko z Twojej listy Smaragdy i bukszpany.

Sosen nie lubię bo zrzucają igły i ogałacają się od dołu.

Musisz dokupić krzewów (polecam hortensje bukietowe Limelight, derenie Elegantissima", tawuły japońskie, niskie kolorowe berberysy - to zestaw niezawodny dla poczatkujących.

Potem hosty, żurawki i trawy ozdobne (miskanty, rozplenice). Jak sie lepiej rozejrzysz u nas, zobaczysz co sadzimy i jakie mamy ulubione rośliny. Większość się pokrywa, ale każdy coś tam innego też lubi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:51, 02 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie - domek masz śliczny - musi być też piękny ogród

widzę, że położyłaś matę - dobrze i nie
Przed posadzeniem roślin dobrze jest nią udusić chwasty i trawę pod nasadzenia, ale jak się w nią posadzi rośliny to i je zaczyna dusić - zobacz

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:53, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, teraz mata spełnia swoje zadanie, ale jak zaczniesz sadzić to ją zdejmij. Pewnie taki miałaś zamiar
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
smska 23:00, 02 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 51
powiem szczerze, że właśnie niedawno się dowiedziałam z Waszych blogów, że nie był to najlepszy pomysł z agro tkanina ale baliśmy się, że znowu czeka nas pielenie i jeszcze raz pielenie
Co radzicie żeby ją zdjąc???Nasi panowie od nawodnienia kazali nam to położyć i tak właśnie uczyniliśmy
____________________
Kasia Ogrodowy zawrót głowy
smska 23:13, 02 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 51
Danusiu- bardzo dziękuje za rady już wrzucam w neta co to za krzewy i będę ich wyszukiwać w szkólkach z roślinkami
Sebestian cieszę się, że podoba Ci się nasz domek
Co najlepiej posadzić przy płocie żeby się odgrodzić, ale żeby nie było to nudne??? Tznaczy nie same tuje
____________________
Kasia Ogrodowy zawrót głowy
Gardenarium 08:22, 03 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mata teraz może leżeć, tylko jak zaczniesz sadzić to zdejmij. Potem połóż ściółkę z kory.

Jako żywopłot mieszany możesz zmieniać nasadzenia, tam gdzie chcesz się zasłonić. świerki serbskie, potem kilka tuj Smaragd, potem jakieś drzewo np. śliwa wiśniowa, potem znowu Smaragdy, potem żółte tuje.

Przed tymi roślinami dobierasz nasadzenia na zasadzie kontrastu, przed żółtymi sadzisz coś bordowego albo niebieskiego, przed zielonymi tujami np. białe hortensje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:24, 03 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
podam kilka linków, tu są mieszane nasadzenia

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-przy-domu-szeregowym

http://www.gardenarium.pl/realizacje/maly-ogrod-miejski
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania_wesola 14:28, 03 wrz 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Witaj Będę śledzić twój wątek bo ja może już niedługo będę na tym samym etapie))
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Joaska 14:50, 03 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Też jestem ciekawa nowej realizacji, więc się zapisuje do podglądania.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies