Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Co z drzewami w przyszłości?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z drzewami w przyszłości?

asica 22:31, 01 lut 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
W moim mieście jest kilka przedwojennych okazów rododendronów, to ogromne krzewy.
W parku róż w Forst znalazłam sposób na odmłodzenie krzewów:



W parku jest wiele innych wieloletnich gatunków formowanych i ciętych:
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardenarium 17:01, 02 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piszę właśnie artykuł o cięciu różaneczników
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 09:50, 03 lut 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
A ja troszkę ich posadziłam w swoim niewielkim ogrodzie, i zastanawiałam się, co będzie jak zbytnio się rozrosną . Od czerwca wiem, że i one nie boją się sekatora .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardenarium 12:49, 03 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja swoje muszę chyba już w tym roku ograniczyć, bo wyłażą mi już na staw, a kiedyś miały do niego daleko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 07:35, 27 lut 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ja ważne są drzewa w ogrodzie to widzę po ogrodzie mojej Mamy, w którym właściwie... nie ma drzew
Zawsze nad tym ubolewałam i nie mogłam Mamy przekonać, żeby posadzić różne drzewa, są tam tylko dwa wielkie orzechy włoskie a tak to krzewy i kilka iglaków przed domem.
Cóż, każdy ma prawo do swojego zdania, ja uwielbiam drzewa a Mama bardziej sobie ceni widok za domem na pola i odległy las i uważa, że drzewa ograniczyłyby jej ten widok.
Ja w swoim ogrodzie sadzę drzewa, z umiarem, żeby potem serce nie pękało, że trzeba wyciąć. Nie mogę się nie uśmiechać, gdy patrze na moją brzozę strzępolistną, która 4 lata temu była marnym patykiem a teraz zagląda do okien na piętrze domu. Drzew nic nie zastąpi!
____________________
Nasz mały, zielony świat
Piorunek 14:49, 13 lip 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy duże drzewa "bliźniacze" (jeden pień od którego wychodzą dwie główne odnogi) będą w przyszłości chorować, wrastać się w siebie itd.? Czy nie ma to najmniejszego wpływu?
____________________
Ozz 15:19, 13 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A jakie to drzewo i jak mocne jest ,,rozgałęzienie" (tzn odchylenie od siebie obu konarów)? Też pytanie, czy rozwidlenie jest bardziej V-kształtne, czy U-kształtne?

Jeśli to młode drzewko, to zawsze można wyprowadzić jeden przewodnik.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Piorunek 18:11, 13 lip 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Pytam ogólnie.
____________________
Mazan 19:12, 13 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Na takich drzewach w przeszłości uczyłem się zasad szczepienia. Łączyłem pnie ukośnie pod kątem gałązkami i po prostu zostawiałem odpowiednio zawijając łączenie. Okazało się, że była to wówczas najlepsza robota. Szczególnie zimą, w okresie bezlistnym było na co popatrzeć, ale wichura i z tym się uporała.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Ozz 20:18, 13 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Piorunek napisał(a)
Pytam ogólnie.
Z drzewami nie ma ogólnie, trzeba konkretnie bo one jak żywe stworzenia mają swoje humory

Jeśli to byłaby np. topola, duża wierzba i rozgałęzienie między pniami byłoby V-kształtne i ,,szerokie" to nie jest to dobry znak. To samo z iglastymi, które w większości powinny mieć jeden ,,przewodnik", czyli pień.

Ale są drzewa, które z natury są ,,wielopniowe" i dobrze sobie radzą. Lipa się często rozgałęzia na pewnej wysokości. A już na przykład taki dąb potrafi mieć konary pod 90% od pnia i też się nic nie dzieje. Zależy jaki pokrój ma drzewo zapisane w genach.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies